Skocz do zawartości

Pomysł na modernizację komputera


Recommended Posts

Cześć, mam pewien pomysł na modernizację swojego kompa, ale nie wiem czy ma to sens. 

A więc tak:

Mam obecnie:

i5 4570 bez K - chłodzenie BQ Pure Rock

Asrock H87 Fatal1ty

2x 8GB RAM Corsair Dominator DDR3

GTX 1060 MSI Armoc OC V1 6GB

Corsair RMX550w

Zalman Z3 bez PLUS-a

i dyski:

1x Plextor M5s

1x WD BLUE 1TB

1x Seagate 2TB

i dojdzie jeden bądź jeszcze 2 ssd w przyszłości. 1 w niedalekiej, drugi za 2-3 lata. 

 

No i tutaj zaczyna się mój pomysł. Co chce zrobić ? Są 3 opcje.

 

Opcja nr1:

Zostaje wszystko jak jest, ale: 

Zmieniam wentylatory w obudowie na BQ Pure Wings 2 - 3x 3 pin i 1x 4 pin -> 1 na tył, 2 na górę i 1 na przód obudowy, te seryjne od zalmana do kosza idą -> chce ciszy w idlu, a zasilacz i karta to półpasywy. Do tego dołożenie 1 ssd, ułożenie kabli. 

 

Koszt ? Wentylatory jakieś 150zł + ssd. 

 

Opcja nr2:

Hardware zostaje jak jest, ale zmieniam obudowę na Fractal Design R5 / Define C / BQ Pure Base 600 / Pax M70 V2, do tego w przypadku Pax-a daje wentylatory od BQ. Odpada obudowa z oknem - i tak będzie pod biurkiem stała. Do tego SSD i w przypadku R5 jakieś ładne kable w oplocie.

 

Koszt ? 300-600zł. 

 

Opcja nr3:

Budowa jakiegoś małego PC. Jeśli by się dało to zmienić mobo na mniejsze, zmienić chłodzenie procka i obudowe. Pozbyć się jednego z dysków HDD, w zamian za SSD. 

 

Koszt ? 700-800zł. 

 

Poszukuje ciszy, ładnego wyglądu no i te małe obudowy kuszą ;p 

Najbardziej mnie ciekawi opcja nr 3 -> polecicie jakąś obudowę, mobo i chłodzenie na CPU ? coś co nie zajmie zbyt dużej ilości miejsca, a przy tym nie będzie wyglądało źle ? 

 

Podoba mi się Node 804, ale nie wiem czy nie będzie zbyt duży. 

 

Podstawkę zmieniam dopiero za 2-3 lata. Tutaj ze względu na to że nie potrzebuje większej wydajności, no i nie ma zbyt dużej różnicy między kolejnymi generacjami i5tki. Koszt ramu ogromny, tak samo drogie mobo pod kabylake... 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak cholera się nudzę :) i chcę jakiejś zmiany :D wkurza mnie już obecna buda, nie ma w niej miejsca na kolejnego ssd .. a obecny wisi w powietrzu - nie mieści się na swoim miejscu .. Do tego te kable od zasilacza .. 

ogólnie jestem na chyba już końcowym etapie zmiany swojego setupu i zostały jeszcze 2-3 elementy - buda, klawa i myszka - rival, o ile nie znajdę dla niego nowych gum / czegoś w zamian ..

Link to post
Share on other sites

Wymieniłbym tutaj budę, bo to nie takie drogie rozwiązanie, a stosownie efektywne jeżeli zależy Ci na schludnym cable management'cie. Zobacz sobie Phanteksa P400(S) - ja się na niego przesiadłem i ani trochę nie żałuję. Do tego dałem 2x Pure wings 140mm na front i jeden 120mm silent wings na tył i zestaw jest na prawdę cichy nawet pod obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

Obudowa to będzie prawdopodobnie Define C Midi z oknem. Do tego dojdzie ssd 240, goodrama.

Teraz tak, jest sens przy zmianie budy zmieniać pastę na procesorze? Z 6-7 miesięcy temu założyłem bq Pure Rock na procka. Mam gdzieś w domu gelida gc extreme, ma on rok i leżał w temperaturze 12-23c. Nada się jeszcze? Coś temperatury zejda na CPU? Obecnie to 25-27c w idlu, i 54 max w stresie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...