Skocz do zawartości

Recommended Posts

ASUS ma często problemy z tymi strixami z trzeba wentylatorami. Do tego wcale nie jest takie kolorowe - może poza tym, że ładnie wygląda  :menda: .

Najlepsze 1070 to Palit. MSI, Gigabyte(ale tylko wersja Xtreme), do stawki można dorzucić też Zotaca AMP Extreme!(w przypadku chęci wyżyłowania tej 1070). Poza tym ZOTAC ma 5 lat gwarancji. Ewentualnie możesz poczekać na EVGA ICX.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o to Asus jak zawsze w czołówce, wersja ROG Strix OC 1657/1860, wersja przeznaczona do OC różniąca się od zwykłej z lepszymi pamięciami, własnym softem do podkręcania i optymalizacji podczas gry (własne tryby), dostosowywania pracy, dokładnie o tej mówię https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1070-rog-8gb-gddr5-256-bit-2x-hdmi-2x-dp-dvi-d-box-strix-gtx1070-o8g-gaming-774259/]

 

Bzdury.

/Crout

Link to post
Share on other sites

 

 

wersja przeznaczona do OC różniąca się od zwykłej z lepszymi pamięciami

Mogę prosić o jakieś źrodło, że każdy ROG 1070 Strix ma Samsungi?  :roll: 

 

 

 

własnym softem do podkręcania i optymalizacji podczas gry (własne tryby)

Autorskich softów tak naprawdę używa się głównie do sterowania RGB LED w kartach, tak poza tym niewiele różnią się od innych programów, autorskie czasami pokazują możliwość odblokowania suwaka od napięć. Każda karta dzisiaj ma autorski program do OC, żaden argument!

 

 

 

eśli chodzi o to Asus jak zawsze w czołówce

W czołówce chyba pod względem emitowanego hałasu i wyglądu. Zaś jakieś teorie o lepszych komponentach można między bajki włożyć. Jedyne co się Asusowi w tej karcie udało to wygląd i teoretycznie możliwości OC, a w tym na głowę bije go lepszy ZOTAC Amp Extreme! z 5 letnią gwarancją.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

ZOTAC Amp Extreme 1835MHZ (ZT-P10700B-10P) Jest chyba lepszy do OC lepszy i ma 5 lat gwarancji. Ale Gigabyte GeForce GTX 1070 1898MHz (GV-N1070XTREME-8GD) Ma fabrycznie podkręcone wyżej rdzenie. Można tez wgrać nowe softy do kart by wyżej podkręcić. Co poradzicie, która lepsza na lata.

Link to post
Share on other sites

Jak można pisać takie rzeczy "ASUS ma często problemy z tymi strixami z trzeba wentylatorami" nie mając tej karty w rękach. To taka sama głupota jak pisanie, że jest ona głośna. Ma GTX 1070 w wersji Strix, i nawet na ostatnim Wieśku nie udało mi się zmusić jej do wycia. Truj wentylatorowe chłodzenie jest dużo lepsze od dwu, widać to nawet po droższych Zotakach. W Asusie będziesz posiadał autorskie technologie czy komponenty. Stać ich na to i są koncernem produkującym nie tylko karty graficzne. Prosty przykład Super Alloy Power. Jak będziesz miał trochę szczęści trafisz na wersję na pamięciach Samsunga.

Edytowane przez cza12ster
Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem z wersja 1070 od zotaca amp extreme ktora potrzebuje 2x8pin, w zasialczu ocz 700W mam dwa wyjscia 8pini, jeden kabel w ktorym wpiete jest 7 pinow i wychodzi 8(6+2jeden zmostkowany) i drugi wpiete 6 i wychodzi 6, i teraz czy jest mozliwosc dokupienia kabli 8 pin na 6+2, czy zostaje kupno nowego zasilacza? Dodam ze szukalem kabli w polskich sklepach ale w ofercie maja tylko przedluzacze, albo zestawy po 300 zl

Link to post
Share on other sites
Jak można pisać takie rzeczy "ASUS ma często problemy z tymi strixami z trzeba wentylatorami" nie mając tej karty w rękach.

Strasznie nie trawię takiego gadania, miałem tę kartę na testbenchu w wersji 1060 i 1070. Nie chce mi się w n-tym poście z rzędu powtarzać problemu z tzw. fan revvingiem.

 

To taka sama głupota jak pisanie, że jest ona głośna. Ma GTX 1070 w wersji Strix, i nawet na ostatnim Wieśku nie udało mi się zmusić jej do wycia.

Widocznie nigdy nie miałeś cichej karty, po Palicie byłem negatywnie zaskoczony Asusem, temperatury są niskie, szkoda, że takim kosztem kultury pracy.

 

Truj wentylatorowe chłodzenie jest dużo lepsze od dwu, widać to nawet po droższych Zotakach.

Nie wiem jak bloger może popełniać tak podstawowe błędy ortograficzne. Nie skomentuję nawet jeszcze większej bzdury jak gadanie o przewadze trzech wentylatorów 90mm nad dwoma 100mm. Podstawowa niewiedza, jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Zobacz na karty od MSI i Palita, ba nawet ZOTAC zwykły w wersji AMP nie grzeszy kulturą pracy.

 

W Asusie będziesz posiadał autorskie technologie czy komponenty. Stać ich na to i są koncernem produkującym nie tylko karty graficzne. Prosty przykład Super Alloy Power. Jak będziesz miał trochę szczęści trafisz na wersję na pamięciach Samsunga.

Jeśli wierzysz w bajki pokroju super alloy power lub o jakichś autorskich super komponentach to brak mi słów  :roll:  .

 

Jak będziesz miał trochę szczęści trafisz na wersję na pamięciach Samsunga.

Jak będziesz miał trochę szczęścia, to niemalże w każdej 1070 możesz trafić na Samsunga zamiast Microna. Pomijam wpływ podkręcania pamięci w tych kartach.

 

 

@up @spitov

Jeśli dobrze zrozumiałem, to masz jedną przewód 8 pin z zasilacza, zaś drugi 6pin. Kup przedłużkę 6pin=>8pin.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze zrozumiales, tylko jest maly problem oryginalny kabel 8pin ma uzyte 7 pinow od strony zasilacza i jeden zmostkowany od karty, a drugi jest 6 na 6, w zasilaczu sa kostki 8pinowe, dodatkowo zotac daje 2 przejsciowki 2x6 na 8, tylko teraz jak wpiac kostke 6kartpin z zasilacz do tego adaptera od karty bo kable niestety sie nie pokrywaja a nie chcial bym spalic kart

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...