Skocz do zawartości

Temperatura 8600GT Asus`a


Recommended Posts

Starą kartę graficzną czyli Asus 8600GT Silent oddałem do serwisu do naprawy bo pewnego dnia przestała działać. Po długim oczekiwaniu dostałem paczkę z nową kartą taką jak wymieniłem wcześniej. Problem polega na tym iż w starej karcie temp. w spoczynku wynosiła ok. 50 stopni a w stresie nigdy nie przekraczała granicy 70 stopni a nowa karta według mnie strasznie się grzeje: w spoczynku już ma troszkę ponad 70 stopni a w stresie dochodzi prawie pod 100 stopni więc już jest chyba coś źle :/ Temperatury sprawdzałem w programie Everest. Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Właśnie w serwisie nie wiedzą nawet czy naprawiona czy nową przysłali. Ale to musi być nowa bo starą miałem całą odsłoniętą na radiatorze bez żadnego plastiku a teraz mam z taką osłonką http://pcarena.pl/uploads/myzia/asus_86 ... nt/as1.jpg drugą stroną jak to możliwe że wcześniej dostałem bez plastikowej osłonki a teraz z nią, jak ona jest produkowana fabrycznie.

Link to post
Share on other sites

Asus EN8600GT Silent 256MB DDR3

Da się jakoś sprawdzić czy karta jest nowa?

Ale to musi być nowa bo:

1. Ma założony ten plastik

2. Stara miała przygniecioną blaszkę obok przykręcania pod złączami z monitorem.

 

I teraz komputer już jest w spoczynku z 2h a temp. nie spada niżej niż 70 stopni.

Link to post
Share on other sites

http://img38.imageshack.us/img38/1544/photo00123.th.jpg

 

Chyba nie mam ale sam zobacz. Dotknąłem karty i zaczęła mnie parzyć a jest w spoczynku

 

Może spróbuj na nią założyć jakiś duży, wolnoobrotowy wentylator? To powinno znacznie zbić temperaturę (z pasywnymi kartami często tak się robi).

Ale miałem ten sam model wcześniej i 70 stopni było ale w stresie

Link to post
Share on other sites

Cześć :/

Kolega @procek ma rację, spróbuj założyć wolny wentylator, a jeżeli potrafisz to możesz sprawdzić stan pasty termoprzewodzącej, zdejmując radiator. Czy pod/nad kartą graficzną są jakieś podzespoły wydzielające ciepło? Bardziej pod, np. zatrzymujące cyrkulację powietrza? (karta TV, karta Muzyczna itp.) i czy w ogóle masz jakieś wentylatory w obudowie?

Link to post
Share on other sites

Kartę odebrałem z serwisu wczoraj. Stara była na gwarancji a ta jest nowa ale nie dostałem do niej nic, sama zabezpieczona w małym tekturowym pudełku jak została wysłana stara. Chyba stara gwarancja przeszła na nią. Pod nią jest tylko karta sieciowa, na procku chłodzenie boxowe poza tym w obudowie nie mam żadnych dodatkowych wentylatorów.

Cały komp:

AMD Athlon 64 X2 6000+

Asus M2N

Patrioty 2x1Gb 800Mhz Cl4

WD 250Gb

Amacrox Free Earth 500W

Link to post
Share on other sites

Proponuję Ci kupić na pewno jeden wentylator na ściankę tylną i jeżeli masz jak to drugi kupić i zamontować na bocznej, wtedy boczny wdmuchuje, a tylny wydmuchuje - powinno troszkę pomóc. Karta sieciowa na PCI, więc daj ją na ostatni wolny slot, tak aby była jak najdalej od karty graficznej, gdyż może zaburzać przepływ powietrza. No i oczywiście posłuchaj się @torture :hahaha:

 

edit: @procek, jeżeli autor tematu nie jest fanem moddingu i nie potrzebuje kolorowych wiatraczków to jeden czy dwa to różnica 10zł, a może być różnica, chociaż faktycznie najtańszym (najlepszy cena/jakość :/ ) będzie jeden np. 92mm na karcie ;)

Link to post
Share on other sites

Proponuję Ci kupić na pewno jeden wentylator na ściankę tylną i jeżeli masz jak to drugi kupić i zamontować na bocznej, wtedy boczny wdmuchuje, a tylny wydmuchuje - powinno troszkę pomóc. Karta sieciowa na PCI, więc daj ją na ostatni wolny slot, tak aby była jak najdalej od karty graficznej, gdyż może zaburzać przepływ powietrza. No i oczywiście posłuchaj się @torture :/

1 wentylator bezpośrednio na karcie wystarczy, a będzie taniej i ciszej :hahaha:
Link to post
Share on other sites

No ale to powinno chodzić prawidłowo bez wentylatorów. Przecież jest nowa i na gwarancji. Jakbym poruszył te śrubki co trzymają chłodzenie to jest możliwość że stracę gwarancję?

A nie chodzi? Wiesza się komputer, pokazują się BSoDy?
Link to post
Share on other sites

Problem z kartą graficzną już rozwiązałem. Po wyjęciu karty z komputera jedna śrubka od chłodzenia była słabo przykręcona. Poprawiłem to i temp. spadła. W spoczynku 60 stopni a w stresie tak do 75 stopni. Chciałbym się jeszcze zapytać co to jest MCP w evereście? Za co odpowiada ta temperatura?

Link to post
Share on other sites

Nie, chodziło o 55C w stresie. Chyba że chipsety Intela to takie super grzałki?

Bo u mnie to jest 43C w idle, 48C w stresie.

A w drugim komputerze z chipsetem NVIDIA 59C w max stress (kilkanaście godzin kodowania i konwertowania filmów), idle 49C

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...