Skocz do zawartości

Esi Prodigy 7.1 HiFi vs Xonar DX/XD


Recommended Posts

Panowie, poczekajcie...

Jeśli szukacie karty tylko i wyłącznie do muzyki to owszem, Prodigy będzie najlepszym wyborem + do tego głośniki 2.0 i to zagra konkretnie.

Jeśli szukacie czegoś do muzyki ale i także do filmów i gier do obczajcie Xonara nie DX(to niższa półka) tylko Xonara D2 - IMO ma lepsze wsparcie dla wszelkiego rodzaju Dolby itp.

 

Ja osobiście także stoję przed wyborem karty dźwiękowej tylko, że ja na kompie gram, słucham muzy i oglądam filmy także zarówno głośniki(mam Z5500 a do muzy przełączam na stereo x2) jak i karta (zapewne będzie to D2) muszą być w miarę "do wszystkiego" i nie mylić z "do niczego".

Link to post
Share on other sites

Panowie, poczekajcie...

Jeśli szukacie karty tylko i wyłącznie do muzyki to owszem, Prodigy będzie najlepszym wyborem + do tego głośniki 2.0 i to zagra konkretnie.

Jeśli szukacie czegoś do muzyki ale i także do filmów i gier do obczajcie Xonara nie DX(to niższa półka) tylko Xonara D2 - IMO ma lepsze wsparcie dla wszelkiego rodzaju Dolby itp.

 

Ja osobiście także stoję przed wyborem karty dźwiękowej tylko, że ja na kompie gram, słucham muzy i oglądam filmy także zarówno głośniki(mam Z5500 a do muzy przełączam na stereo x2) jak i karta (zapewne będzie to D2) muszą być w miarę "do wszystkiego" i nie mylić z "do niczego".

Dobrze piszesz D2 to wyśmienita karta, niewiele odbiega jakością dźwięku od Prodigy ,ale bierz po uwagę, że do słuchawek np. do Sennheiser HD 555 może być nieco za mało mocy, o ile do Creative Aurana Live nie będzie problemu. Audiotrack posiada wzmacniacz jak i wsparcie DS3D, oraz kompatybilność z EAX 1.0 i 2.0. także do gier równie się nadaje ;)

Link to post
Share on other sites

niektórzy cenią efekty, ja tylko to tak napisałem , dla mnie ten EAX to marketingowy bełkot jak X-FI .Kup sobie kiedyś wzmacniacz i zobaczysz jakiego jeszcze kopa dostaną , tu chodzi o to, że bez wzmocnienia nie wyciśniesz z nich wszystko na co je stać ;)

Link to post
Share on other sites

@Under5. Podłącz do Ipod-a słuchawki z nieco wyższej półki. Masakra? Tyle odnośnie możliwości Ipod. To nie jest urządzenie do słuchania muzyki(odsłuch poglądowy). Do właściwego odwzorowania dźwięku stosuje się karty muzyczne, nie "dźwiękowe".

Odpowiedz sam sobie... Grasz i słyszysz dźwięk z tyłu... Odwrócisz się by zobaczyć? Nie!

Wszystko w temacie.

Link to post
Share on other sites

Voxcordi, wyjątkowo przynam Ci rację: Ipod nie jest idealnym źródłem ale... Na swoje wytłumaczenie powiem, że Ipod to część mojego mobilnego zestawu a w tej roli Touch to czołówka.

 

Widać, że kolega nie gra w ciekawe tytuły ;) Wiesz jak to działa? Po co pytam? Nie wiesz... To jest tak... Wyobraźcie sobie...

Noc, ciemno, cicho, a z tyłu skradają się dwa wilki, żeby was zagryźć. Dochodzą do pewnego momentu po cichu a potem z pełną szybkością pokonują ostanie metry. Przy głośnikach 5.1 wiesz, że coś się dzieje z danej strony(z tyłu) i odwracasz w tamtą stronę postać. W 2.0 wiesz, że coś, gdzieś się dziej a za nim obczaisz z której strony to już po tobie :)

 

To tylko jeden z przykładów.

 

 

Do Autora tematu: gratuluję dobrego zakupu:) Ale Xonar też dałby radę - dlaczego? HD555 to nie audiofilski sprzęt tylko średnia półka cenowa. Ipodem Touch można je napędzić - wiem, próbowałem - więc Xonar zrobiłby to o wiele lepiej czyli podołałby, z resztą Prodigy też.

Link to post
Share on other sites

Sorry. Stereo jest formatem odwzorowania przestrzennego. Masz dwoje uszu. Dwoje patrzałek. Jeśli ekrany będą miały format 360*, wtedy dźwięk generowany dookólnie będzie miał sens.

Proteza na wyrost? Dobre słuchawki czy głośniki przekażą odwzorowanie sceny. Chyba, że twórcy programu liczą tylko kasę, nabierając klienta na technologię... Nie jest to odosobnione.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Podobnie uważam, że stereo jest w pełni wystarczające tak do grania jak i do kina. subwoofer może wzmacniać tony niskie, dodawać "efekciarstwa", ale to całe "sorround"?! Ekran jest jeden, z przodu. Skoro My nie możemy się "rozejżeć" to na co nam dodatkowe głośniki?

Link to post
Share on other sites

@19arek93. To nie są kłopoty percepcyjne. Jeśli nie słuchało się porządnego stereo, gdzie przestrzeń jest świetnie odwzorowana, natomiast wybiera się głośniki za 100 zł nie ma się co dziwić, że brak skali porównawczej. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...