Skocz do zawartości

Radeon R9 M290X problem ze sterownikami


Recommended Posts

Witam, posiadam laptopa z dedykowaną grafiką Radeon M290X, system win 7 64 bit. Mam problem ze sterownikami, sciągam najnowsze Crimson ReLive Edition 17.1.2  poprzez program auto detect lub też ręcznie wybieram paczkę. Program nie widzi grafiki (wcześniejsze sterowniki odinstalowane i ponowne uruchomiony system). We wcześniejszych wersjach sterowników programy pokazywały mi iż moja grafika to Radeon HD 7970M a niektóre gry wywalały blue screena lub nie uruchamiały się wcale.

Link to post
Share on other sites

Większość oprogramowania wymaga już od dawna by Windows 7 miał Service Pack 1, a najlepiej z najnowszymi aktualizacjami. Jeśli takiego nie masz to prawdopodobnie jest problem.

Link to post
Share on other sites

Jest widoczna chociaż w menedżerze urządzeń? Grzebałeś coś może w BIOS/UEFI? Od kiedy zaczęły się problemy i czym poza BSOD się objawiały (artefakty np.)?Pobierz http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html i sprawdź czy program wykryje plik zrzutu po BSOD'ach i wstaw zrzut ekranu tutaj.

 

Bo i jest też możliwość, że karta po prostu uległa uszkodzeniu.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Udało mi się w końcu zainstalować sterowniki w najnowszej wersji 17.1.2 ale w menedżerze urządzeń grafika widnieje jako HD8970M, program Speccy którego używałem do odczytu temperatur teraz mi nie wyświetla temperatury grafiki (wcześniej wyświetlał), pojawił się za to komunikat iż crossfire jest wyłączony(wcześniej tego nie było), nie mam pełnej funkcjonalności sterowników np. wbudowany program do nagrywania nie jest dostępny chociaż powinien być. Grafika nie jest uszkodzona ponieważ sprawdzałem na wymagających grach i działała, za to w innych wywala bluescreena czego wcześniej nie było.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj zainstalować jeszcze raz używając programu DDU, a do sprawdzenia temperatur używaj raczej HWinfo. I programem bluescreenview jak już wyżej wspomniałem sprawdź czy nie zachował się błąd po ostatnim BSOD będzie można dojść do tego co było przyczyną.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...