Skocz do zawartości

GTX 960M vs. GTX 950M


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez -Tommy-,

Recommended Posts

Witajcie.
Piszę do Was z pytaniem na temat ww. wymienionych kart. Chcę kupić laptopa, który posłuży mi do grania i projektów CAD. Chcę by po był sprzęt na kilka lat, a gry w które chcę grać zadowolą mnie w jakości medium(GTA V, BF1, Wiedźmin 3, Crysis 3) Oto moje pytania:

1. Lepiej wybrać GTX 960M 4 GB, czy wersja 2GB wystarczy do ww. czynności? Mam dwa laptopy na uwadze, każdy ma małe minusy i tylko wybór ilości pamięci mnie ogranicza.
2. Czy GTX 950M mocno odstaje osiągami od 960M?

 

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

Laptop na kilka lat? i do tego do grania? i do pracy jeszcze w grafice? Zweryfikuj poglądy bo to bardzo ryzykowna inwestycja :)
IMO strata pieniędzy na laptopy pod tym względem, no ale zrobisz co chcesz.

Najważniejszego oczywiście nie podałeś - co to za modele laptopów. Bo laptopy to całe systemy i należy je oceniać pod względem całości, a nie tylko pod względem pojedynczych elementów.

Link to post
Share on other sites

mam 960M 4GB GDDR5

miałem przez chwile lapka z 950M 2GB GDDR3

 

róźnica widoczna gołym okiem

 

Ja gram w 1280x768 w crysis 3 na wysokich to mam stałe 60fps na tym 960m

wiekszosc gier na tej rozdziałce to okolice 60fps (wyoskie ustawienia - nie max)

 

pamietaj ze wiekszosc lapków z 950m ma wlasnie gddr3 a nie 5 - kazda 960m ma gddr5 i tu jest najwieksza róźnica wydajnosci

sam chip tez jest lekko skrojony względem 960m

 

960M to odpowiednik stacjonarnego GTX 750ti


Laptop na kilka lat? i do tego do grania? i do pracy jeszcze w grafice? Zweryfikuj poglądy bo to bardzo ryzykowna inwestycja :)
IMO strata pieniędzy na laptopy pod tym względem, no ale zrobisz co chcesz.
 

Ze jak ?

a co laptop z i7 4720HQ i GTX 960M do podtsawowego grania i normalnej pracy nie wystarczy ?

ten procek zjada wszystkie stacjonarne i5 więc praca na nim to przyjemnosć , a grafika jak pisałem to nic innego jak 750ti wiec do podtsawowych ustawien i 720p wystarcza (na takiej matrycy ta rozdzielczosc jest ok)

 

nie każdy (jak ja po przeprowadzce ) ma mozliwość na stacjonarke w domu i pisze to po przesiadce z i7 6700 i gtx 1070

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybacz za błąd.:)
Co do wykorzystania laptopa. Obecnie studiuję i nie mogę kupić stacjonarki, dlatego szukam laptopa. Tak jak mówił to nie ma być granie 60fps 1080p wszystko na high, a  okazyjnie pograć w nowsze tytuły, nawet na najniższych detalach.:) Uprzedzam pytania. Musi być 17,3", wiem że za tę kwotę kupię lepszą 15,6" ale nie pracuje mi się komfortowo na 15,6" A i koniecznie Windows 8.1:)
Modele, które mam na oku:

http://www.x-kom.pl/p/331658-notebook-laptop-173-lenovo-y700-17-i7-6700hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/332988-notebook-laptop-173-msi-gl72-i7-6700hq-8gb-1tb-gtx960m-fhd.html

Link to post
Share on other sites

Skoro już mówimy o laptopach. To mam pytanie do Y700. Ma on baterie której się nie wyciąga. Czy to mocno odbija się na jej żywotności? Będę prawie cały czas korzystał z laptopa z podłączoną ładowarką, czasami wezmę na uczelnię. Po prostu jakoś nie mam zaufania do wbudowanych baterii.;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

mam y50-70 czyli praktycznie blizniak y700 w troche innej budzie

mam go ponad pol roku bateria ma zuzycie (degradacje) 4-5% wiec jest ok

baterie mozna wyciagnac nie tracac gwarancji (i w y700 i w y50 bo pytałem w lenovo)

samo zdjecie dolnej pokrywy to bajecznie prosta sprawa i zajmuje mi 2 minuty

mozna wyciagnac baterie (kilka wkretow) oraz zmienic ram czy dysk lub dolozyc (w y700) ssd na m.2 bez straty gwarancji

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Laptop na kilka lat? i do tego do grania? i do pracy jeszcze w grafice? Zweryfikuj poglądy bo to bardzo ryzykowna inwestycja :)

IMO strata pieniędzy na laptopy pod tym względem, no ale zrobisz co chcesz.

 

Najważniejszego oczywiście nie podałeś - co to za modele laptopów. Bo laptopy to całe systemy i należy je oceniać pod względem całości, a nie tylko pod względem pojedynczych elementów.

 

CAD to nie praca przy grafice... Procek z kartą dobrane pod gry będą przewyższać wymagania CADa, który bazuje na jednym mocnym rdzeniu procesora. Zalecane wymagania programów CAD w postaci Xeonów lub mocnych i7 to bujdy, które wykorzystają tylko wielkie firmy tworzące całe linie produkcyjne z kilkoma tysiącami podzespołów. Dopiero analiza ruchu takiej linii / symulacje przepływów, naprężeń i odkształceń wykorzystają potencjał większej liczby rdzeni i wątków. Jedyny must have to szybki dysk najlepiej SSD i odpowiednia ilość RAMu do wielkości otwieranych złożeń.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

CAD to nie praca przy grafice... Procek z kartą dobrane pod gry będą przewyższać wymagania CADa, który bazuje na jednym mocnym rdzeniu procesora. Zalecane wymagania programów CAD w postaci Xeonów lub mocnych i7 to bujdy, które wykorzystają tylko wielkie firmy tworzące całe linie produkcyjne z kilkoma tysiącami podzespołów. Dopiero analiza ruchu takiej linii / symulacje przepływów, naprężeń i odkształceń wykorzystają potencjał większej liczby rdzeni i wątków. Jedyny must have to szybki dysk najlepiej SSD i odpowiednia ilość RAMu do wielkości otwieranych złożeń

Kolejny argument, który kieruje mnie w stronę y700 z i5-6300HQ i 240 GB SSD:)

Dzięki wielkie za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...