Skocz do zawartości

Phenom b55 czy można więcej wycisnąć?


Recommended Posts

Posiadam odblokowanego phenoma x2 555 na x4 b55. Podręciłem go do 4x 4,0 GHz samym mnożnikiem (aktualnie x20).

Napięcie na procu mam 1,5 V. Reszty napięć nie ruszałem. Czy moge więcej z niego wykrzesać?

Do ilu mogę jeszcze podnieść bezpiecznie napięcie? Więcej na mnożniku nie moge bo jest niestabilna (może napięcie wyższe trzeba).

 

Płyta główna MSI-870 c45

Chłodzenie spartan

Buda bardzo przewietrzna ;p.

Link to post
Share on other sites

pokaż mi to 4x4,0 napięcie 1,5 i temp 42 w stresie nie wierzę w to jakoś ^^

chyba że mylisz temp rdzeni z temp CPU no i czy stres to 100% obciążenia 4 rdzeni

proszę zapuść everesta a tam stability test przy tym 4,0 i wrzuć screena z temp bo na bajki jestem już trochę za stary

chyba że masz inny dowód:):]

tez mam unlocka co prawda seria C2 ale u mnie przy 4x3,7 1,42v katana plus 120 mm wentyl na paście zalmana dobija do 60 st(obudowa też z dobrą wentylacją)

więc ciekawi mnie to 4x4 i to na takim napięciu trochę wg mnie mało realne

i to na spartanie który tytanem wydajności nie jest:);) porównywalny z moją kataną

a co do Twojego pytania to tylko sprawdzasz ile z niego wyciśniesz czy masz zamiar go na takich ustawieniach trzymać? 1,5v i tak już jest sporym problemem dla tego procka

Jeśli chodzi o przyrost wydajności na moim phenomie to tak do 3,6 jest sens podkręcać potem przyrost jest coraz mniejszy, no i już ponad 3,6 prosi się o dodatkowe volty co podnosi temp a w grach daje to bardzo mały wzrost fps więc sensu nie widzę

Link to post
Share on other sites

Mam zrobione w biosie konfiguracje rożne. Jak nagrywam piosenki i zajmuje się obróbka audio to proc przełączam w 4 rdzenie i oc.

Podaje ss z hw monitor i cpu-z. Taktowanie 4x4,0 przy napieciu 1,5V i w spoczynku temp.

http://img269.imageshack.us/img269/5313/cpuzhwidlejpg.jpg

 

W stresie dowód podam wieczorem jak bd mieć czas na zrobienie occt.

Link to post
Share on other sites

1.5V, odblokowane rdzenie i 4GHz, 42 stopnie nie możliwe. w sumie to uważaj bo ta temperatura to czujnik z płyty głównej który może kłamać. Nie masz odczytu z rdzeni więc nie wiesz dokładnie jaka jest temperatura. Dla przykładu mój procek bez odblokowanych rdzeni pokazuje po 34 stopnie na rdzeniach a temperatura procesora z czujnika na płycie to 84 stopnie.

Link to post
Share on other sites

no ciekawe jak długo pociągnie na tym 1,55v ale daj daj będziemy mieć królika doświadczalnego w Twojej osobie ;)

przyjmuję zakłady ile procek wytrzyma na tym napięciu 100 zł że góra miesiąc:)

a tak na poważnie przypuszczam że w odpowiedniej temp dałby radę na takim napięciu popracować i to sporo czasu no ale jeśli ta temp ma być ok 60stopni a chyba 62 to max tego procka to może być ciężko

szkoda że nie ma dostępu do jakiś badań,okresu zużycia w odpowiednich warunkach pracy szkoda spalić sztukę żeby potem mieć tą wiedzę

chociaż zakładając że nawet jak producent pisze max temp 62 stopnie stawiam że prawdziwe max ma z 10 % więcej (takie zabezpieczenie)

Link to post
Share on other sites

zobaczę czy wyciągnę coś jeszcze z czystej ciekawości. Jak temp bd mial ok 55 stopni to wtedy będzie to znak że starczy. 55 stopnie w hw to bd ok 65 stopnie w rzeczywistości.

 

A jak to jest z temp rdzeni a temp proca i temp czujnika przy procesorze? Które są najbardziej istotne? Przy 2 rdzeniach gdzie pokazuje mi temp rdzeni to jest ona niższa o ok 4 stopnie od tej co pokazuje niby temp proca.

 

http://img829.imageshack.us/img829/4104/4x40occt.jpg

 

wklejam link pokazujacy 45 min occt na 4x4,0 Ghz 1,5V

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

witam

moj B55 smiga na 3840MHZ 16x240 przy namieciu vcore 1.35v reszta bez zmian, poszedl na 4GHz bez zmiany napiec ale w OCCT wywalalo po kilku minutach mysle ze po podniesieniu napiec tez by poszlo.przetestuje jeszcze..

 

testowany w OCCT po 30 min w max obciazeniu 54 stopni. w spoczynku 38stopni.

 

pamieci patrioty cl9 4gb - 1600 MHz 1.65v na 1800 nie chca isc pewnie przez napiecie ale nie wiem do ilu moge bezpiecznie podniesc.

 

podczas grania w black ops na full detalach 47-49stopni

 

chlodznie na procu mugen II + pasta arctic mx4, w obudowie z przodu 120mm wciagajacy 700rmp no name - z tylu wyciagajacy NOCTUA NF-S12B FLX 120mm 700-1200rpm

 

grafa GTX460 Gigabyte 1gb oc procek 715MHz @ 840MHz, pamiec 3600MHz @ 4GHz

 

Raid0 - 2x samsung F3 500GB

 

plyta Asus M4A88T-evo

 

prosze o podpowiedz do jakich rozsadnych granic moge podnosic napieia i ktore kontretnie.pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

witam.

jeszme mam kilka pytac.

w tym momencie osiagnalem 4GHz przy 20x200, vcore 1.4v i w stresie po 10 min w OCCT 45st. w idle 36,czy to mzliwe?

 

na ile max mozna wykrecic B55? ;]

 

teaz pytanie czym sie rozni krecenie Bus Fraquency od podkrecanie mnoznikiem?

jak to najlepiej robic? co jest wydajniejsze?

 

jakie maksymalne napiecie mozna ustawic na procu i pamieci?

ogolnie jakies rady moze dac jak sie zna bo ja jestem poczatkujacym oc.

 

chcialbym uzyskac na pamieciach 1800 tylko tez nie do konca wiem co i jak zrobic. pamieci to PATRIOT PGS AMD 4GB 2x2GB/1600MHz CL9, czy jest wogole sens podnoszenia ich do 1800 bedzie roznica w wydajnosci itp?

 

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Jak odblokujesz rdzenie to będzie chciał więcej Voltów :/ Mnożnikiem łatwiej. Szyną jest więcej kombinowania. Wydajność praktycznie taka sama. Procek max 1,5V, pamięci 1,8V - 1,9V. Pamięci zostaw w spokoju, nie ma co ich kręcić (nie przekłada się to za bardzo na ogólną wydajność w codziennym użytku).

Link to post
Share on other sites

ok dzieki za info w takim razie pamieci zostaja na 1600MHz

w tym monencie testuje occt-em 20x200 1.46v

wrzoce screny jak sie skonczy za 20 min. a przj jaki czas najlepiej testowac occt-em? lub jakas inna aplikacja?

 

cos jest nie tak. w biosie wlaczeone 4 rdznie programy pokazuja 4 tylko w occt u gory w widzac, i w raporcie occta sa tez tylko 2 rdzenie. o co moze chodzic??

 

http://img838.imageshack.us/i/testti.jpg/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...