Skocz do zawartości

Usuwanie systemu bez formatu


Recommended Posts

Witam,

niedługo dotrze do mnie mój dysk SSD i chciałbym na nim zainstalować swój system. Problem w tym, że nie chcę przy okazji formatować całego HDD, na którym mam dane, które wymagałyby backupu i programy, które docelowo i tak byłyby tam instalowane. Jest więc sposób, by po zainstalowaniu systemu na SSD usunąć pliki systemowe z HDD bez utraty innych danych (tudzież właśnie programów i danych typu zdjęcia, muzyka etc.)?

Link to post
Share on other sites

Odłącz dysk HDD na czas instalacji systemu na SSD. Potem podłącz ale ustaw, aby SSD był wcześniej na liście bootowania od HDD. Z poziomu dowolnego eksploratora plików usuń zbędne foldery systemowe. Część zostanie, bo nie będziesz miał uprawnień. Włącz  opcje pokazywania plików i folderów ukrytych oraz systemowych jeśli korzystasz z systemowego eksploratora, aby widzieć wszystkie pliki.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam,

niedługo dotrze do mnie mój dysk SSD i chciałbym na nim zainstalować swój system. Problem w tym, że nie chcę przy okazji formatować całego HDD, na którym mam dane, które wymagałyby backupu i programy, które docelowo i tak byłyby tam instalowane. Jest więc sposób, by po zainstalowaniu systemu na SSD usunąć pliki systemowe z HDD bez utraty innych danych (tudzież właśnie programów i danych typu zdjęcia, muzyka etc.)?

 

Jeśli zmieści Ci się cały HDD na SSD, to większość firm ma swoje programy do migracji HDD -> SSD. W moim przypadku (Samsung) system chodził dobre pół roku po takiej operacji bez najmniejszego zgrzytu, nim zechciało mi się sformatować całość.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie, na SSD chcę jedynie zainstalować na  świeżo system i zainstalować podstawowe programy, jak przeglądarka. Nie będę na pewno migrował danych, bo na HDD mam gry i inne dane, więc zbędne obciążenie dla SSD. 


Okej, mam problem. Zrobiłem tak, jak radziliście: odłączyłem HDD, podłączyłem SSD i zainstalowałem na nim system, ale ma on domyślnie literę C, a gdy podłączyłem HDD to ten uzyskał literę F i nie mogę otwierać z niego programów. Próbowałem pozamieniać litery dysków w redgitd, ale nie wyszło. Jakieś rady? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...