Skocz do zawartości

Używana/nowa karta do 650zł do i7 6700k


Recommended Posts

Witam. Poszukuję używanej lub też nowej karty do max, powtarzam max 650zł. Zastanawiałem się nad używaną 780-tką ale nie wiem czy warto jeszcze inwestować w te karty. Wolałbym również, żeby była to karta od Nvidii ze względu na nieprzyjemne doświadczenia z AMD i ogólną niechęć do kart "czerwonych". Najczęściej gram w CSGO, H1Z1, w którym moja obecna 470-tka nie działa już najlepiej, GTA V i chciałbym powrócić do Battlefielda, Wiedźmina. Gram w rozdzielczości fullhd. Mój zestaw:

i7 6700k

AsRock Z170 Gaming k4

8GB RAM

Zasilacz Aerocool Strike-X 500W

Edytowane przez shayenek
Link to post
Share on other sites

masz nowe GTX 1050ti już od 650-660 zł, sam ostatnio kupiłem, myślałem , ze te karty są mniej wydajne (wszyscy na około ciągle polecali rx470) jednak jakie moje było zdziwienie, jak odpaliłem kilka gier (rise of the tomb raider, BF1, BF4, GTA5 czy Watch Dogs) i mogłem sobie w końcu płynnie pograć w high / ultra (przesiadłem sie z hd7850 OC) do tej kwoty nic nowego lepszego nie znajdziesz 

i jeszcze jedno, karta jest niesłyszalna zarówno w idle jak i w stresie, pobiera prądu co kot napłakał i nie przekracza 60 st pod obciążeniem (swoją od razu podkręciłem o 90Mhz na dzeniu i o 340 Mhz na pamięciach) mimo, ze mam wersje fabrycznie podkręconą (MSI GTX 1050ti 4GB OC)

Link to post
Share on other sites

Ja bym poszukał używanego r9 290 ta karta w nowych grach  typu GTA v Wiedźmin 3 , BF1 itp  grach deklasuje gtxa 780 i 780TI  i bardzo niewiele jej brakuje do gtxa 970  jeśli chcesz koniecznie  kartę od NVIDI to tylko z najnowszej serii  co do gtxa 1050Ti to  ta karta jest  dużo  słabsza  w porównaniu do r9 290    

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

także bym brał amd, r9 290 byle z dobrym chłodzeniem, bo referenty to suszarki... a te 1050 sobie odpuść.. no ostatecznie nad tą z 4gb ram można pomyśleć, bo nowa i gwarancja itd.. natomiast problem z nvidiami jest taki, że po dwóch latach spadnie wydajność i pytanie dlaczego ? np taki 780 to była mocarna karta, a teraz jak wygląda ? - 30 % odjęte od mocy ?.. jeśli chciałoby się jakoś to nazwać to najsubtelniej jak można to można rzec, że to brak wsparcia ;). doradzając Ci, bazuje na swoim 30 letnim doświadczeniu.. miałem karty nvidii, radeona, różne serie i różne wydania i wariacje... problemy ze sterami zdarzały się i tu i tu.. kwestie gryzących się sprzętów, softu itd pojawiają się od czasu do czasu, ze względu na sam charakter architektury komputerów PC. jest directx12, jest vulkan, amd nie obdziera swoich poprzednich generacji kart z wydajności. zwrócić trzeba oczywiście uwagę przy używce czy nie jest gdzieś "wypieczona" na płycie i koniecznie testować w stresie przed zakupem ! radeony jako koparki kryptowalut to standard. z grubsza to wszystko. pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

co ty za głupoty piszesz? odjęte 30% mocy? ile miał taki gtx780 to nadal ma, a w niektórych grach nawet lepiej niż po premierze, to raczej amd przy serii  GCN nadrobiło , a nie nvidia odjęła, stek bzdur :D, w starszych grach w dx11 cały czas klepie radeony po du**e

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

co ty za głupoty piszesz? odjęte 30% mocy? ile miał taki gtx780 to nadal ma, a w niektórych grach nawet lepiej niż po premierze, to raczej amd przy serii  GCN nadrobiło , a nie nvidia odjęła, stek bzdur :D, w starszych grach w dx11 cały czas klepie radeony po du**e

no to zero było niepotrzebne... pomyłka co do 30 % jest ewidentna, natomiast czytałem ze dwa artykuły w których pokazywano utratę mocy na sterownikach na przestrzeni czasu i autorzy policzyli , że jest to jakieś 3 % na niekorzyść. odświeżyłem sobie temat, ale nie znalazłem tamtych artów. dlatego, żeby nie być posądzonym o uprawianie fanboystwa, zwalam całą wine na uwiąd starczy, a Wam podsyłam linka do testów w których potwierdzają się słowa kolegi k0chana. pozdrawiam p s. moja wina .... :)

 

 http://www.babeltechreviews.com/nvidia-forgotten-kepler-gtx-780-ti-vs-290x-revisited/3/

Edytowane przez hrabin
Link to post
Share on other sites

odświeżyłem sobie temat, ale nie znalazłem tamtych artów.

http://forum.benchmark.pl/topic/146172-temat-o-kartach-nvidia-gf-serii-9xx/page-124?do=findComment&comment=2302231

 

Właściwsze byłoby poprostu powiedzenie, że karty AMD lepiej znoszą próby czasu (dzięki tej samej architekturze są wciąż tak samo dobre w nowych grach, co i starych). Wydajność jednak wzrasta tak u zielonych, jak i u czerwonych jeśli patrzeć pod kątem sterowników.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...