Skocz do zawartości

Monitor 27" do gier


Recommended Posts

Potrzebuję monitor 27", 1440p, IPS, 120hz+

Siliłem się na Acer Predator 27" XB271HUBMIPRZ, ale zniknął całkowicie ze sklepów... czy wiadomo czemu? Ma wejść nowa wersja?

Zastanawiałem się wcześniej na ROG PG279Q, ale podobno straszne problemy z matrycami są i większość modeli w polskich sklepach to będą odrzuty...

A może ktoś poleci coś w podobnej cenie (3000-3500)?

Link to post
Share on other sites

Witaj. Sam szukałem tego modelu wszedzie. Chodzi o Acer i równiez nie znalazłem chyba że amazon.com. Napisałem nawet do ACERA , odpisali że nie wiedzą. Co to Pg279Q też słyszałem i miałem do czynienia z osobą która kupiła i żalowala. Po przeleceniu setek modeli , komentarzy , testów zaczalem myśleć nad 21;9 Ultrawide. Pewien uzytkownik mnie przekonal że warto. Zakupiłem Asus RogPG348Q. Monitory 21;9 ( 3440x1440) są rewelacyjne. przemyśl to iż gry i filmy wyglądają pięknie. Coś wspaniałego. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Doskonale że założyłeś ten temat miałem pisać dokładnie taki sam. Też szukam tego acera, już prawie kupiłem AGON-a ale podobno to nie ta klasa a ASUS ma fatalne opinie. W pierwszej kolejności szukałem 24" ips 144hz i Fhd ale takie monitory nie istnieją, jak zacząłem się rozglądać za 27 ips 144 1440 to z kolei jedyny sensowny model jest całkowicie nie osiągalny.

Link to post
Share on other sites

Dołączam się do pytania. Od kogo taka informacja ? Kontaktowałem się 2 miesiące temu oraz 2 tygodnie temu z każdym sklepem oraz z samym acerem i nikt nic nie wiedział kiedy monitor będzie dostępny. Acer wspominał, że mają problem z dostawą części. Nie wiem co o tym myśleć, również zależy mi na tym Acerze a poluję na niego już od 3 miesięcy. Z zagranicznych sklepów wolę nie kupować. W media markt można było go dorwać raz a to za 3400 potem za 3200 potem 3500 a na końcu nawet za 2999 zł lecz niestety z ekspozycji. Jeden sklep ma dostępny ten monitor, lecz za kwotę 3.7k więc nawet nie wchodzę w polemikę czy to nowy czy z ekspozycji. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie, w morele jest już dostępny i w innych sklepach. Ktoś mi może powiedzieć jak dokładnie sprawdzić to podświetlenie ? ja robię w ten sposób, że daje na wygaszacz ekranu "puste" i podgląd i tam mam czarne tło. Są minimalne jaśniejsze punkty ale w porównaniu co do niektórych to idealna sztuka. Próbowałem zrobić zdjęcie, ale na zdjęciu to zależy pod jakim kątem to raz jaśniej raz żółciej a patrząc gołym okiem jest prawie idealnie. 

Mała aktualizacja: Poszperałem trochę i jednak nie jest tak idealnie jak mi się zdawało. Podczas użytkowania tego nie dostrzegam, ale na czarnym tle już widać. Oddawać monitor ?

https://zapodaj.net/2926317c33852.jpg.html
https://zapodaj.net/ef793c49e1a38.jpg.html

Prosiłbym o jakiś komentarz w tej sprawie...

Edytowane przez Kurlo1
Link to post
Share on other sites

Jasność na 80%. Zaczyna mnie to trochę denerwować. Zamówiłem na morele, produkt był na pewno ze zwrotu - ślady na ekranie, chyba, że w fabryce marzą ekran paluchami i delikatnie pęknięty styropian. Ciekawy jestem jak inni użytkownicy. Dodatkowo ciekawa sprawa, ten monitor był dostępny w 8-9 sklepach a po wykupieniu w morelach znikł z każdej oferty. Jak to oceniacie koledzy ? Jest tragicznie czy nie ? Oddawać ten monitor ? Spodziewałem się czegoś więcej po Acerze. 

Edytowane przez Kurlo1
Link to post
Share on other sites

Czy jasność 80% to tyle ile będziesz używał? Ja bym na takiej testował.
Pierwsze zdjęcie wygląda bardzo ok, drugie już o wiele gorzej ale daleko mu do przypadków które tu widziałem, nie wiem czy to wina aparatu/ustawień jasnośći, ale różnia między tymi zdjęciami jest ogromna (w skali bleedu)

Link to post
Share on other sites

Drugie zdjęcie z dalszej odległości i być może pod trochę innym kątem. Generalnie źle nie jest, ale w ciemniejszych miejscach filmu i gier jest to zauważalne bezproblemowo. Aparat niestety słaby - z telefonu. Czyli Twoim zdaniem nie warto oddawać ? A kolega już kupił ten monitor ? Generalnie mamy ta samą kartę grafiki i muszę powiedzieć, że daje radę. W żadnej grze na ultra nie ma poniżej 70-80 klatek. (Karta w użyciu 99%) Po zejściu minimalnie z ustawień na wysokie trzyma 100-120 i wiadomo, czym niżej tym więcej. G-Sync też robi swoje.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli rzeczywiście to widać w grach/filmach to oddawać. Nie po to zapłaciłeś 3,5k.

Ja chyba jednak spróbuję PG279Q, jak nie wyjdzie to oddam i się zastanowię. Sporo ludzi narzeka na agresywny branding Predator i ogólnie na jakość dolnej krawędzi monitora.

Link to post
Share on other sites

A orientujesz się może, czy mają obowiązek przysłać do mnie kuriera na swój koszt ? Bo w info o zwrocie nie ma takiej informacji. Rozpocząłem już akcje z zwrotem monitora. Masz rację, nie po to się płaci 3.5 tysiąca, aby dostać monitor o takich właściwościach a dodatkowo monitor ze zwrotu. Być może też skuszę się na Asusa testowo, albo jeszcze poszukam tego Acera. Wygląd monitora to dla mnie sprawa zupełnie nieistotna. Liczy się jakość podświetlenia matrycy.

Link to post
Share on other sites

Monitor jutro odeśle. Dziwię się tylko, że wcześniej nie zobaczyłem tej nalepki informującej o kraju pochodzenia. Tak jak więc można się było spodziewać, do Polski trafiły odrzuty z innych krajów jak mniemam. Mój był z Włoch produkcji grudzień 2016 co dziwne prawda ? W końcu dystrybutor ani sam Acer nie posiadał informacji o dystrybucji monitorów a w samym Acerze dostałem informacje o braku "podzespołów" do produkcji po nowym roku. Trzeba czekać na prawdziwe dostawy nowych produktów a nie zwrotów zachodnich krajów.

Edytowane przez Kurlo1
Link to post
Share on other sites

Witam.

Podepne sie pod temat bo kupilem tego acera pare dni temu z media marktu i to co zobaczylem calkowicie mnie zniesmaczylo. Taki BLB ze nie da sie na to patrzec. W pon ide zwrocic. Kpina zeby za 3.5k dostac takie badziewie.

https://zapodaj.net/99f003d68b965.jpg.html

https://zapodaj.net/e9de202c1ea32.jpg.html

 

Teraz tylko pytanie czy szukac dalej jakiegos normalnego predatora czy sprobowac asusa lub agona.

Edytowane przez Izzol
Link to post
Share on other sites

Monitor jutro odeśle. Dziwię się tylko, że wcześniej nie zobaczyłem tej nalepki informującej o kraju pochodzenia. Tak jak więc można się było spodziewać, do Polski trafiły odrzuty z innych krajów jak mniemam. Mój był z Włoch produkcji grudzień 2016 co dziwne prawda ?

Przepakowanie  i wysyłanie tego co było ze zwrotów - norma kiedyś czytałem że w Stanach Acer jeden model Predatora  z kilku serii z powodu ostrych wycieków i groźby procesów wymieniał masowo (pisali w specyfikacji coś  o "równomierności podświetlenia"), potem te monitory trafiły do Europy ...

 

 

Teraz tylko pytanie czy szukac dalej jakiegos normalnego predatora czy sprobowac asusa lub agona.

Normalne drapieżniki już wyginęły, pozostały same mutanty -  moim zdaniem wszystkie podane przez ciebie firmy prezentują podobny poziom loterii, czyli brak QC i testowanie na milionach. Trzeba pamiętać że im większy panel tym większe prawdopodobieństwo nasilenia się defektów, selekcjonowane sztuki są wysyłane dla recenzentów i na wystawy, a reszta jak leci.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawosci...W egzemplarzach ktore byly dostepne na poczatku po premierze, bylo mniej problemow? Czy problemy z podswietleniem wystepowaly od samego poczatku?

Pytam o Asusa i Acera.

 

Wytapane z S7

 

Edytowane przez xrobcio
Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawosci...W egzemplarzach ktore byly dostepne na poczatku po premierze, bylo mniej problemow? Czy problemy z podswietleniem wystepowaly od samego poczatku? Pytam o Asusa i Acera. Wytapane z S7

Podejrzewam że od początku, firmy produkujące panele odsprzedają je firmom składającym monitory, w niektórych przypadkach na etapie samej fabryki paneli dochodzi do selekcji lub na etapie wyboru paneli do określonego modelu (sprzęt medyczny, monitory graficzne itd.), a z reszty składa się monitory dla graczy i typowe biurowe twory...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez xernos2
Link to post
Share on other sites

A jak tutaj http://i.imgur.com/r338hgB.jpg oceniacieBB?

Chyba tak zle nie jest ?

Nie widzę jakiś ostrych wycieków, raczej typowy dla IPS glow - lekko prawy dolny narożnik ale może być to wynik kąta pod jakim zrobiłeś zdjęcie. Ogólnie jak nie widzisz tego podczas normalnego  użytkowania w oświetlonym pokoju zostaw i zapomnij oraz ciesz się że twój ekran nie wygląda tak jak co poniektórych zdjęcia widziałem ..

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...