Skocz do zawartości

Ścinki gry przy dobrym sprzęcie?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mefiu7,

Recommended Posts

Witam. Przedstawiam wam mój problem. Często mam problemy z grami jeżeli chodzi o ścinki gry.
Przykładowo gra GTA V ustawiona na średnie ustawienia graficzne. 
Ogólnie gra chodzi płynnie niestety przy szybszej jeździe autem zaczyna przycinać tak samo przy jakiś mocniejszych uderzeniach czy też wybuchach. 
Podobnie było z grą GTA IV. Pozostałe gry też przycinają mimo tego, że liczba kratek na sekundę jest na prawdę przyzwoita! 
W GTA V wynosi 75k/s. 

Mój sprzęt:
Intel Core i5 6600 3.30GHz
Geforce GTX 1060 6GB
16 GB RAM 

A teraz najważniejsze pytanie niestety posiadam dosyć stary monitor Samsunga i gram na rozdzielczości 1280x1024 przy 75Hz. Nie mam możliwości podpięcia lepszego monitora. Czy to może mieć duży wpływ na te ścinki w grach? 

Zrobiłem już format 2 razy, do nvidi są wgrane najnowsze sterowniki i cały czas aktualizowane. Win7 wszystkie sterowniki aktualizowane. 

Nie wymagam od siebie poziomu gry na ULTRA ustawieniach, lecz chciał bym grywać na dobrej jakości wystarczającej dla oka przy dobrej wydajności. Wydawało mi się ze ten sprzęt będzie odpowiedni na tyle do tego typu gier żeby pograć na wysokich. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Wydaję mi się że w miejscach w których sporo zależy od procka ten nie wyrabia... Ewentualnie doczytywanie z dysku może być powodem + liczba apek odpalonych w tle...

Edytowane przez RafiXll
Link to post
Share on other sites

W niskiej rozdzielczości Twoja karta się po prostu nudzi (karta pewnie wchodzi w tryb oszczędny), stąd masz ścinki. Sprawdź w jakim stopniu podczas gry jest wykorzystywana karta graficzna i procesor. Wbrew pozorom w tak niskiej rozdzielczości może pomóc obciążanie na maksa karty graficznej. 

 

Moim zdaniem najlepiej zmień monitor na coś z fullhd, to grzech takim mocnym sprzętem grać na monitorze wielkości smartfona  :D

Link to post
Share on other sites

W niższych rozdzielczościach większe znaczenie zaczyna odgrywać procesor niż karta graficzna. W związku z powyższym robi się wąskie gardło bo procek dostaje po garach a karta sobie śpi i zbija taktowanie (działają m.in. mechanizmy oszczędzające energię). Odpowiedź "Na pewno problem nie jest tutaj monitor" śmiech na sali. Oczywiście problemem nie jest monitor tylko niska rozdzielczość jaką Pytający wykorzystuje. Pewnym rozwiązaniem może być ustawienie na sztywno liczby wyświetlanych klatek, najlepiej w liczbie większej niż odświeżanie monitora

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za tak szybkie odpowiedzi Panowie. Już na starcie proszę o cierpliwość ponieważ nie posiadam takiej wiedzy, jak wy więc czasami mogę zadać pytania zbyt proste dla was. Niestety na ten moment muszę się zadowolić tym samym monitorem ponieważ trochę ciężko jeżeli chodzi o fundusze. 
Teoretycznie zrozumiałem, ale teraz tak serio w praktyce? Jak to wszystko zrobić? Chociaż w najmniejszym stopniu żeby usprawnić przyjemność grania w te gry? 
Systemowo mogę ustawić stałą liczbę k/s? Czy będę musiał osobno w każdej grze to ustawiać po przez jakieś komendy czy configi?
 

 

Wydaję mi się że w miejscach w których sporo zależy od procka ten nie wyrabia... Ewentualnie doczytywanie z dysku może być powodem + liczba apek odpalonych w tle...

Rozumiem, że mój procesor nie jest na tyle dobry, żeby poradził sobie z takimi grami? Sam jestem laikiem, ale podczas rozmów z osobami bardziej doświadczonymi w tym temacie dowiedziałem się, że takie podzespoły powinny spokojnie radzić sobie z tymi grami? Pytam bo zdania są podzielone?

 

 

Sprawdź w jakim stopniu podczas gry jest wykorzystywana karta graficzna i procesor. Wbrew pozorom w tak niskiej rozdzielczości może pomóc obciążanie na maksa karty graficznej. 

 

 

Jeżeli chodzi o procesor to sprawdzić ilość procent wykorzystania procesu danej gry? Jeżeli chodzi o kartę graficzną to jak o zrobić? Jak mogę obciążyć kartę graficzną na maksa?

 

 

Edytowane przez Mefiu7
Link to post
Share on other sites

Procesor masz bardzo dobry i w tandemie z tą kartą jest wystarczający. Niemniej jednak procesor jest słaby w stosunku do wydajności karty graficznej. Możesz spać spokojnie sprzęt masz fajny, za wyjątkiem monitora. Obciążenie sprawdzisz aplikacją MSI Afterburner, na necie znajdziesz poradnik jak korzystać z tego programu

 
Link to post
Share on other sites

@up monitor nie ma nic do gadania, gdyby nie mała ilość miejsca to bym dalej korzystał z starych 21" crt 1080p :P

 

A co do ścinek gier, to może być wina głównie doczytywania się z HDD i np. chrome w tle (dalej muszę to przetestować u siebie).

Co do sterownika to warto by spróbować tylko czysty sterownik w najnowszej wersji(podczas instalacji wybrać zaawansowana instalacja i odznaczyć wszystko poza physX i sterownik główny). 

Link to post
Share on other sites

@up monitor nie ma nic do gadania, gdyby nie mała ilość miejsca to bym dalej korzystał z starych 21" crt 1080p :P

 

A co do ścinek gier, to może być wina głównie doczytywania się z HDD i np. chrome w tle (dalej muszę to przetestować u siebie).

Co do sterownika to warto by spróbować tylko czysty sterownik w najnowszej wersji(podczas instalacji wybrać zaawansowana instalacja i odznaczyć wszystko poza physX i sterownik główny). 

W jaki sposób wyczytałeś że Pytający posiada HDD bo ja tego nie wyłapałem, a jak ma ssd :). Ja nie powiedziałem, że wina leży pod stronie monitora tylko niskiej rozdzielczości. Myślę że wiesz dobrze o tym, że technologie oszczędzania działają tak, że w sytuacji mniejszego obciążenia karta zaczyna zbijać takty. Karta graficzna po prostu może się nudzić, niska rozdzielczość dla tak mocnego układu nie stanowi żadnego wyzwania. Dlatego zasugerowałem sprawdzenie obciążeń poszczególnych podzespołów. Zastanawiam się jeszcze czy problemu nie stanowi sam Windows 7, Skylake nie za bardzo lubi się z tym systemem. Sprawdziłbym jak się Twój komputer będzie się zachowywał na win 10. Co do instalacji nowych sterowników, najlepszą metodą jest odinstalowanie sterowników do zera (display driver uinstalier) i ponowna instalacja sterów.

Link to post
Share on other sites

 Zastanawiam się jeszcze czy problemu nie stanowi sam Windows 7, Skylake nie za bardzo lubi się z tym systemem. Sprawdziłbym jak się Twój komputer będzie się zachowywał na win 10. Co do instalacji nowych sterowników, najlepszą metodą jest odinstalowanie sterowników do zera (display driver uinstalier) i ponowna instalacja sterów.

 

Coś nie mogę się przekonać do Win powyżej siódemki :) Na prawdę to może też być przyczyną? 

Co to sterowników od razu po formacie komputera na świeżo cały czas aktualizuje sterowniki po przez NVIDIA Geforce Experience. 

Aktualnie mam najnowsze. 

 

A co do ścinek gier, to może być wina głównie doczytywania się z HDD i np. chrome w tle (dalej muszę to przetestować u siebie).

Co do sterownika to warto by spróbować tylko czysty sterownik w najnowszej wersji(podczas instalacji wybrać zaawansowana instalacja i odznaczyć wszystko poza physX i sterownik główny). 

 

Tak posiadam dysk HDD jeżeli to też cenna uwaga co do mojego problemu. Dzięki za informacje o chrome w tle wyłączyłem to i od razu widzę efekty bo procesy mi skakały cały czas chrome.exe a teraz jest spokój.

 

Oto screeny podczas testu:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/5Uw5L2TlHB5gJwMYSfLM_SAxBLufef

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/KfzoWyEB43VOLII3CPiAa9Y5fyYlRb

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/gUCC_tLprGVl6WEDGp_CDA_W7WJNRp

 

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna moja podpowiedź nie instaluj sterowników poprzez Geforce Experience. Ja osobiście miałem wiele razy problem, kiedy aktualizowałem sterowniki poprzez to ustrojstwo. Moja rada wyczyść sterowniki do zera, fajna jest aplikacja display driver uninstaller. Po tym stery wbij na nowo.

 

Ps. Win 10 nie jest wcale taki straszny jak go internety malują. Sam długo byłem bardzo sceptyczny, powodem tego było jak się zachowa stara platforma którą posiadam (jak w sygnaturce). Po przesiadce gry, w które gram (BF4,BF1) chodzą lepiej, komputer też nie wybuchł jak niektórzy straszą. Sam system zajmuje mniej miejsca na dysku i sam system w działaniu jest szybszy.

Może sprawdź na próbę jak Twoja maszyna będzie działać pod Wn 10  :)

Link to post
Share on other sites

@UP 

1. NIE CYTUJ POSTÓW U GÓRY

2. Skylake ma wywalone na OS, po prostu nie ma wsparcia od Intel :P

@OP

1. NIE CYTUJ POSTÓW U GÓRY

2. Jak cytujesz to odpowiedź pisz poza polem cytatu

Link to post
Share on other sites

Musze dokładnie to przemyśleć co do tego systemu. 
A co jeżeli chodzi o screeny? Oceni ktoś? Wiem, że taki proces trzeba śledzić dłużej, ale zrobiłem kilka i to taki średni wynik? 
Co to sterowników. No dobra ściągnę sterownik po za tą aplikacją Nvidii, ale przecież to są wszędzie te same sterowniki? 
Bynajmniej tak mi się wydaje. Przecież jest ta sama wersja i data wydania? Więc to chyba na jedno wyjdzie?

Link to post
Share on other sites

Co do sterowników posłuchaj mojej rady i zrób tak jak napisałem. Wyczyścić do zera tym programem i na nowo zainstaluj. Mówię to z własnego doświadczenia, kilka razy tak miałem. Na chwilę obecną tylko w ten sposób instaluję sterowniki. Dodatkowo wyrzuciłem geforce experience, nie korzystam z tej aplkacji. Co do sreenów nie wygląda, żeby zjadało Tobie więcej Vramu i Ramu, który posiadasz. Czasami kiedy ramu brakuije to może być klatkowanie.

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem bo nawet posiadając teoretycznie dobry sprzęt też mam problem ze ścinkami przy niektórych grach... ta sytuacja naprawdę mnie denerwuje bo nie po to tyle kasy w to poszło żeby nie można było sobie normalnie zagrać

Link to post
Share on other sites

Witam. Zrobiłem mały test. Podłączyłem po przez złącze HDMI telewizor do komputera. Ustawiona automatyczna rozdzielczość 1920x1080 i max. możliwy wybór Hz. Nie pamiętam ile dokładnie było z 60Hz. Niestety nadal to samo nadal przycina w opisanych momentach gry. 

Zainstalowałem jeszcze jedną grę Fifa17. Podobna sytuacja przy dłuższych podaniach piłki kamera podąża za nią przy tym się ścina.
Podobna sytuacja przy krótkich podaniach czy też strzałach. Przy spokojnej grze wszystko chodzi płynnie. 
W GTA V tak samo ścina przy szybszej jeździe autem, wtedy szybciej odkrywane są tekstury lub przy wybuchach, uderzeniach itp. 

Wiem, może jestem trochę wybredny, ale wydałem trochę dużo pieniędzy więc liczyłem, że gry będą chodzić płynnie bo stary sprzęt był już tragiczny i nie nadawał się do użytku. Już nie chodzi o ULTRA, ale wszystko ustawione na domyślne zazwyczaj średnie i wtedy też ścina a grafika bardzo przeciętna. 

Co do sterowników co dokładnie odznaczyć a co zostawić?
http://support.nvidia.eu/hc/en-us/article_attachments/200329432/5.PNG


Jeżeli ktoś ma jakieś jeszcze pomysły to chętnie po testuje coś więcej. 

 

Edytowane przez Mefiu7
Link to post
Share on other sites

Postawienie z pena Win 10 trwa może 5 minut, Skylake nie wspiera Win 7. Nie wiem ja bym tyle czasu nie tracił na kombinowanie, zresztą to Twój czas. 

Sterowniki odinstalowałeś tym programem co podałem, nie instaluj geforce expierience


Mam podobny problem bo nawet posiadając teoretycznie dobry sprzęt też mam problem ze ścinkami przy niektórych grach... ta sytuacja naprawdę mnie denerwuje bo nie po to tyle kasy w to poszło żeby nie można było sobie normalnie zagrać

Opisz co się dzieje to może coś pomożemy. Opisz Swój sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Geforce Expierience to Alcedo1 ma rację.I nie chodzi mi tutaj samą instalację sterowników do karty,ale u mnie, przez było to w ogóle zainstalowane, przy teście 3DMark Fire Strike zauważyłem duży spadek wydajności,więc jeżeli w syntetyku jest spadek to i w grach też.Jestem pewien tego bo odinstalowałem Geforce Expierience i w  3DMark Fire Strike miałem 300 punktów więcej.Dla pewności znowu zainstalowałem i znowu spadek wydajności.Odinstalowałem i znowu więcej punktów.Dlatego więcej już tego nie zainstaluję.

Edytowane przez login1969
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...