Skocz do zawartości

Komputer sie zawiesza gdy Karta grafiki jest w slocie PCI-EX16 (główny slot)


Recommended Posts

Witam zakładam ponownie temat bo już nie wiem co jest przyczyną czy karta graf czy slot w płycie głównej. Problem jest taki że jak podepnę kartę pod główny slot PCI-E X16 2.0 Komputer sie zawiesza wczoraj raz udało mi sie zagrać ok 4min i przy wyłączaniu gry sie cały komputer zawiesił i tylko restart. Restart nic nie dał bo czarny ekran (czasem piknie od biosu a czasem nie ale i tak czarny ekran) odłączyłem i podłączyłem kartę i du*a to samo wszystko ładnie pika ale po ok 20 sek się zawiesi....Nawet w biosie nic nie mogę zrobić bo się od razu zawiesza jak wchodzę do bios do systemu tak samo.. 

Gdy podłącze kartę do PCI-E X4 (displayport) karta chodzi idealnie...nic sie nie zawiesza..żadnych zastrzeżeń! Eliminuje tu winę zasilacza ponieważ pod drugi slot chodzi idealnie ale pod ten pierwszy sie zawiesza

 

 

TERAZ DRUGA SPRAWA. Jak gram jest dziwny ekran taki migocze czarnym czymś (wszystko na filmiku) to mnie denerwuje a zwłaszcza jak  jest ciemno w GTA... Ale tak jak pisałem pod PCI-E X16 grałem te 4min i ekran był ten sam (odrobinke lepsza poprawa była w gta) ale na filmie (jest COD) to żadnej poprawy nie było tak samo migoczało. Kartę mam pod przejściówkę DVI-I (dual-link) na VGA

Więc tu obstawiam na monitor bo przez przejściówkę na anolog moze psuć jakość chyba czy sygnał?

 

Film: https://www.youtube.com/watch?v=KII4jssS7eo&feature=youtu.be

 

Pytanie czy jak kupie monitor z DVI-D (dual link)  a karta ma DVI-I (dual-link) (różnia sie tymi bolcami ze ma 1 długi i 4 takie bolce małe) czy jak kupie zwykły kabel DVI-D będzie działał?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface#/media/File:DVI_Connector_Types.svg

 

 

 

I teraz może nie na temat ale dlaczego NVIDIA EXPRENECE USTAWIA MI ROZDZIAŁKE 2,5k lub 1680x1050 A w monitorze mam 1366x768 :C? 

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

Zanim cokolwiek kupisz sprawdź komputer na innym monitorze / tv , ale bez przejściówek.

To może być ( ale nie musi ) rozwiązanie za równo na ten ekran jak i na działanie karty w slocie.

 

Geforce Experience:

Ustawia ci taką rozdzielczość przez skalowanie. 

Mam to samo z tym że w moim przypadku potrafi przeskalować z 1920x1080 na bardzo dziwne rozdzielczości :

- 2103 x 1183

- 2351 x 1323

- 2560 x 1440 ( pierwsza normalna rozdzielczość ) 

- 2175 x 1527

- 2880 x 1620

- 3325 x 1871

- 3840 x 2160 ( druga normalna rozdzielczość )

 

Dlaczego się tak robi / dzieje / ustawia nie mam zielonego pojęcia. Tylko ręczne wyłączenie automatycznego dostosowywania ustawień w grach pomaga w tym przypadku.

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

I teraz może nie na temat ale dlaczego NVIDIA EXPRENECE USTAWIA MI ROZDZIAŁKE 2,5k lub 1680x1050 A w monitorze mam 1366x768 :C? 

Dlaczego się tak robi / dzieje / ustawia nie mam zielonego pojęcia.

 

http://orig08.deviantart.net/0268/f/2017/037/7/b/20170206_01_by_reznor666-day3j5s.png

 

 

DSR (Dynamic Super Resolution) na stronie NVidii

 

Czemu NVidia to robi, nawet jeśli ktoś nie włącza DSR? Marketing, jak zwykle. Żeby ludzie się pytali, co to jest DSR, a jak ktoś im odpowie, to żeby sobie pomyśleli "ale fajna technologia" (albo: "ale bezsens") i przekazali info dalej.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...