Skocz do zawartości

nowy komputer czy ulepszyc stary ? proszeo pomoc


Recommended Posts

Witam mialem w planach kupic zupelnie nowy komp ale zastanawiam sie teraz czy moze zrobic cos ze starym cos wymienic zeby mniejszym kosztem komp odswiezyc . Moj obecny sprzet to :

plyta glowna: gigabyte ga-ep35c-dsr

procesor: intel c2q q6600 2.4 krecony na 3ghz

pamiec: 4gb ddr2 dual patriot

karta graficzna: evga gtx 260 core 216 sc

dysk: 750gb sata II ncq

zasilacz: bequiet dark power 500w

kiedy poszedlem do sklepu zeby zrobic wycene tego blaszaka zaproponowano mi 1000 zl bez dysku (bo ten do nowego kompa moglby zostac tak mysle).Pytanie do was brzmi .Czy zmienic np grafike czy moj procesor bedzie ograniczal np gtx 560 ?? bo o takiej karcie myslalem .Czy w ogole warto cos zmieniac czy lepiej kupic nowy sprzet . Jesli chodzi o nowy sprzet to myslalem o czyms z 4 tys zl wiec 3 tys bym dolozyl mialem na mysli i 5 2500 k i grafike gtx 560 gigabyte soc lub jakiegos gtx 570 no i reszta podzespolow odpowiednio dobra :) .Prosilbym o wasze zdanie na ten temat z gory dziekuje za wszystkie wypowiedzi pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Powiem tak kup chłodzenie na procka i kręć tego quada i do tego kup GTX470 jest lepsza i mnie prądożerna niz GTX 560.Można by było się jeszcze pokusić o zmianę płyty bo ta nie bardzo daje możliwości OC i na dodatek dobrze wentylowana buda

 

Scythe Mugen II Rev.B

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=24183

Link to post
Share on other sites

W zasadzie @Dementor ma rację. CPU spróbuj OC-nąć na 3,3-3,4 GHz z odpowiednim chłodzeniem. Natomiast przejście z 260 na 560... Dyskusyjne. Może faktycznie wstrzymaj się do kwietnia/maja i wtedy pomyśl o platformie 1155.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dementor chyba coś Ci się pokręciło z tym poborem energii. GTX470 ma pobór energii równy HD 5970. To raczej GTX 560 ma mniejszy pobór energii. Ja bym właśnie tego 560 brał :)

 

EDIT :

@up. No to właśnie GTX 560 wystarczy do wszystkich gier w 1680x1050 :P . Chłodzenie na procesor kupisz i podkręcasz dalej :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Ze zmianą spokojnie można poczekać ze 2 lub3 latka.Mój komputer jest trochę słabszy i jakoś mocy mi nie brakuje.Chyba że chcesz koniecznie mieć nowości w swoim komputerze.Tylko miej na uwadze ,że zawsze się to kończy niepotrzebnym wydawaniem kasy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...