Skocz do zawartości

Po złożeniu komputera brak obrazu


Recommended Posts

Witam wczoraj złożyłem komputer z podzespołów.

 

G.SKILL 8192MB 2133MHz Ripjaws4 CL15 RED (2x4096)

 

MSI B150M NIGHT ELF (B150 2xPCI-E DDR4)

 

SilentiumPC Pactum PT-1 4g szara

 

TP-Link TL-WN722N (802.11 b/g/n 150Mb/s)

 

Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD

 

ASUS DRW-24F1MT(D5) czarny SATA OEM

 

Corsair CX550M 550W Bronze

 

SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black

 

GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO

 

Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5

 

Intel i5-7500 3.40GHz 6MB BOX

 

Po włączeniu niema obrazu podpinam kablem HDMI po telewizor bo nie mam monitora i zero reakcji. Wszystkie wiatraki się kręcą diody na mobo się zapalają jak przy każdym uruchomieniu gasną i tak sobie chodzi bez reakcji na ekranie. Teraz tak próbowałem pojedynczo wpinać ramm w każdy slot i to samo. Wypiołem całkiem ram to dawał sygnał dźwiękowy. Nie wiem jaki mam tam bios bo na www producenta pisze że procesor 7mej generacji działa z daną aktualizacją  biosu. Czy może tak być że bios jest stary i nie daje nawet obrazu z racji tego że nie odczytuje procesora? Czy jak kupie monitor z złączem DVI-D to obraz pójdzie z mobo?

Edytowane przez ravenice1990
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz obrazu pod podpięciu do mobo czy karty graficznej to na 99% winą jest bios płyty głównej.

Sam niedawno miałem taki przypadek, mimo iż sprzedawca zarzekał się, że BIOS pod Kaby Lake aktualizował, to tego nie zrobił.

 

W takim wypadku ratunkiem jest procesor np Skylake (kogoś znajomego) i samodzielna aktualizacja BIOS płyty głównej lub wizyta w serwisie gdzie za pomocą programatora zaktualizują BIOS.

 

Ostatecznie możesz kontaktować się z X-KOM czy taka operacja była przeprowadzona, jeśli nie, odesłać do nich by to zrobili.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Ale jeżeli jest bios aktualny może być taka opcja że w biosie karta radeona jest wyłączona i obraz może zostać wyświetlony z tylko mobo?

Też trochę wierzyć mi się nie chce że coś jest uszkodzone tak od nowości to raczej rzadkie przypadki

Uwierz mi często się zdarza, ale najpierw zaczyni od biosu.

Link to post
Share on other sites

Problem jest w tym że nie mają procesora 6tej generacji i proponują rozlutowanie pamięci zaprogramowanie i zlutowanie co może a raczej na pewno wiąże się z utrata gwarancji. Rozważam teraz co zrobić zakupić procesor 6tej generacji czy stracić gwarancje o ile żaden z podzespołów nie jest uszkodzony...

Link to post
Share on other sites

Ja bym kupił jakiegoś celerona zaktualizował bios sam i celerona sprzedał. Ile cię skroją za to lutowanie i aktualizowanie, pewnie 50 pln minimum jak nie 100 czy więcej. A na sprzedaży celerona stracisz 50pln ale masz gwarancje na płytę. 

 

NP

http://allegro.pl/procesor-intel-celeron-g3900-box-i6703964901.html

 

Dogadaj się tylko przed kupnem, mailowo o tańszą wysyłkę listem poleconym (jest to przesyłka rejestrowana i masz pewność że dotrze) a zapłacisz 7-8pln z kopertą bąbelkową i niech dobrze zabezpieczy i masz cpu za 150pln i za tyle samo sprzedasz a za 120 pójdzie jak ogień.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...