Skocz do zawartości

5 pikniec, bez obrazu.


Recommended Posts

Witam. Mam problem. Wczoraj komputer działał bez problemu i normalnie się wyłączył, dziś podczas uruchomienia występuję ten błąd. Czytałem ze to błąd procesora. No ale gdyby procesor się zepsuł to komputer raczej by nie ruszył bo jakim cudem..

Proszę o pomoc. Nie mam już pomysłów jak to naprawic.

Dodam że gdy komputer się włączy to obrazu na monitorze nie ma.

Próbowałem na telewizorze i tam na sekundę pokazuję sie ekran startowy po chwili znika i jest czarny obraz..

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam.

Dodaję filmik.

Edytowane przez ARGOS
Link to post
Share on other sites

Może jakbyś napisał łaskawie jakie podzespoły, cpu, płyta, ram, dysk, zasilacz dokładnie to ktoś by coś pomógł. Dziś niedziela i Maciej Wróżbita ma wolne!

 

Po dociskaj kable.

Zrób clear cemos zworką lub wyjmij baterię na minutę.

Spróbuj przełożyć ram w inny slot lub odpalić na 1 kości.

Spróbuj uruchomić na zintegrowanej grafice, jak masz.

Sprawdź miernikiem napięcia na zasilaczu w molexie i na pcie jak masz.

Link to post
Share on other sites

CPU i5 4440.

Asrock b85M pro4

Deus G1 600W

Goodram 2x4Gb

Dysk 500Gb seagate barracuda 7200.12 stary dysk ale działa.

R9 390 sapphire.

Windows 10 Professional 64bit

Próbowałem bez RAM uruchomić komputer ale rusza i odrazu gaśnie po czym znów sie uruchamia.

Próbowałem z jedną kostka Ram jak i wkładanie w inne sloty. Z jedna kostką RAM juz nie pika ale obrazu nadal nie ma. Po włożeniu następnej kości juz pikanie wraca..

Wentylator zdjalem ponieważ wejścia się trochę w nim popsuly i juz jest zamówiony inny. Ale z wentylatorem byl ten sam problem wiec to raczej nie przez to ze wentylatora nie ma.

Kable podłączone są, nikt nic w nim nie ruszal..

Link to post
Share on other sites

Może bios widzi że wentylator od cpu nie jest podpięty i włącza się zabezpieczenie.

Podłącz monitor pod zintegrowane gpu z procesora, czyli pod płytę główną a radeona wyjmij całkowicie.

Tylko chłodzenie jakieś zamontuj na cpu.

Link to post
Share on other sites

Podłączylem stary wentylator i dalej to samo. Karta jest nadal podłączona i obrazu nie ma po podłączeniu do plyty głównej. Spróbuje wyjąć kartę i podłączyć dalej do plyty.

Po wyjeciu karty graficznej i podłączeniu pod plyte monitor wszystko działa. Co w takim razie padlo? Krta graficzna? Ma rok.. ?

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to że karta, ale mogło pcie w płycie, przełóż do tego na dole płyty i sprawdź.

Sprawdź zasilacz, masz miernik?, sprawdź napięcia na moleksach i pcie


Może karta poluzowała się w slocie, włóż ją jeszcze raz i sprawdź.

Link to post
Share on other sites

Karta dobrze siedzi w slocie. Kręcą się wentylatory ale obrazu na monitorze nie ma. Na telewizorze łapie tylko na sekundkę bios i koniec i to samo. I pojawiły się znowu z kartą 5 piknięć.

Napięcie sprawdzę w najbliższym czasie.


Sprawdzałem napięcie i wskazało 12,2 V w tych kablach co lecą do karty graficznej.
Link to post
Share on other sites

Podlaczylem kartę ale przed tym w biosie na integrze przelaczylem na integre z Pci express. Wylaczylem komputer i przelozylem kabel z monitora do karty graficznej i włączyłem kabel. Obrazu nie ma i zaczął pikac 5 razy. Wydaje mi sie ze slot moze byc uszkodzony. Na integrze w menadżer urządzeń w kartach graficznych czyta dwie karty. Integra i nieznaną. Nie wiem co jest.. czy to plyta czy karta. Cholera wie.

Pożyczyłem kartę graficzną i wszystko działa, więc odpada uszkodzenie slotu.

W takim razie padła karta graficzna?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...