Skocz do zawartości

Membrana w głośnikach genius 1800


Recommended Posts

Witam mam taki problem a w sumie zapytanie co do głośników Genius SP-HF 1800A otóż membrana głośnika niskotonowego prawego (głównego) czyli prawa kolumna po prostu głośnik dolny wychyla sie znacznie energiczniej zauważalnie i wzrokowo i poprzez dotyk niż membrana głośnika lewego.

czym jest to spowodowane ? i jak to zrobic ?

 

dodam ze system i sterowniki mam wszystko świeże nie zmieniałem nic zarówno w ustawieniach windowsowskich siła głośników balans itp. są na równo i tak samo ustawienia realtek hd audio.

Link to post
Share on other sites

komputer-> głosnik główny no ok bez zastrzeżeń ale od głośnika głównego do tego co membrana gorzej reaguje ejst taki jakis cienki kabel z zakończeniem jak w moich starych mantach multimedia sprzed 10 lat?

to moze przez ten kabel czy jak ? dociskam chyba ok go ale może coś nie łączyć do końca ?

Link to post
Share on other sites

okablowanie jest nastepujace:

z komputera idzie zielona koncówka z zielonego gniazda tam jest wszystko ok.

ten kabel rozdziela się na dwa czerwony i zielony ktore mają gniazdo w głośniku głównym ( i tak troche luzno się tam trzymaja ale trzymaja) jako audio 1 i 2 i z głosnika głównego wychodzi kabel do głośnika drugiego lewego gdziejest ten sam typ koncowki jak i wejscia ( to chyba chinch czy jakos tak)

Link to post
Share on other sites

Próbowałem teraz dociskać każde z tych wejść jakoś poruszać przy grającej muzyce tak na full ale nic głosnik w prawej kolumnie wychylał się na tyle ze nei musiałem go dotykać zeby zobaczyć różnice a przy dotknięciu aż odrzucał palec a głośnik w lewej kolumnie grać grał ale ledwo co się ruszał ?

może to zależeć od elastyczności membrany czy cos ? czy to sprawa bardziej techniczna ?

Link to post
Share on other sites

tzn jak?

te głosniki to głosniki trój drożne

głosnik górny to jedno calowy wysoko tonowy środkowy głosnik jest sredniotonowy a dolne odpowiedzialne są za niskie tony i tak samo ustawione sa obie kolumny. a Problem w tym ze dolny głośnik a raczej jego membrana w lewej kolumnie nie gra tak samo jak ta membrana dolnego głosnika prawej kolumny czyli głosnik główny.

Link to post
Share on other sites

To proponuje posłuchać i zobaczyć reakcje membrany gdy tylko ta lewa jest podłączona jako lewa, a potem przełącz jako prawą, jak nie będzie zmiany to coś z kolumną, jak będzie zmiana to wzmacniacz, i jeszcze klika różnych kawałków zapuść. bo w jednym utworze niższe tony mogą iść na prawy kanał i dlatego mocniej się rusza.

Link to post
Share on other sites

Ten problem' występuję od momentu kiedy tylko je kupilem (30 grudnia) próbowałem przekładać kable aby grały odwrotnie próbowałem aby graly tez tylko ten jeden lewy i ciągle te same odczucia tak jakby ten głośnik miał jakąś inna membranę.

Co w takiej sytuacji ? gwarancja ?

Link to post
Share on other sites

Skoro wygląda na to, że wszystko jest dobrze ustawione w sterownikach dźwięku, kable są prawidłowo podłączone a głośniki są nowe to ja na Twoim miejscu oddał bym je na gwarancję. Od tego przecież jest. Z resztą szkoda czasu i nerwów na dociekanie czemu nie działają tak jak powinny. Takie jest moje zdanie, postąpisz wedle swojego uznania. Tak na marginesie to sam zamierzam je kupić w najbliższym czasie, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...