Skocz do zawartości

YouTube, Chrome zawieszanie się - Win 10


Recommended Posts

Tak więc mój problem polega mniej więcej tak:
- Wchodzę na YouTube, odpalam jakiś film, ale po chwili chciałbym przewinąć nudzą mnie moment, przewijam raz, drugi, trzeci i w tym momencie( chociaż zdarza się też za pierwszym razem) odtwarzacz zacina się, odświeżanie nie daje rady, nawet próby zamknięcia karty czy całej przeglądarki są daremne, oczywiście po ok 10 sekundach przeglądarka odzyskuje minimalną sprawność i wtedy dopiero mogę ją zamknąć( tj nacisnąć znaczek, potem komunikat, że nie odpowiada i czy aby na pewno).
- Zdarzało mi się też w Wordzie ale rzadziej( bo też sporo rzadziej worda używam od przeglądarki), że po usunięciu w środku pewnej linijki tekstu albo wzoru, zacina się word, i nie dochodzi do momentu aby mógł się odwiesić, tj trzeba go zamknąć, jak trochę się odświeży( tak jak chrome, odzyska trochę sprawności) i włączyć z powrotem, na szczęście jest autozapis, bo bym chyba ...
- przy szybkim włączeniu menadżera zadań, widzę że wykorzystanie procesora oscyluje około
50%. Tak jak nie mogę nic zrobić z chrome/wordem tak wszystkie inne programy działają i odpowiadają normalnie. Z Grami nie mam problemów.
- używam classic shell
- "
izolacja wykresu urządzenia audio systemu windows" - taki proces zajmuje podczes pisania tego tekstu od 2% do nawet 8% mocy procesora oraz około 15,9 mb.
-Używam Windows 10 wersję Edu z automatycznymi aktualizacjami 

- były plotki, że taki mniej więcej problem wynika z sterowników Nvidii( mniej więcej w tym czasie, miałem jeszcze problem np z odtwarzaniem na Facebooku gifów, ale też tyczyło się to filmików na YT tzn. pierwsze klatki gifów lub filmów często większość kadru ( jak ktoś ogarnia kodowanie obrazów nie ruchomych, wyglądało to tak że jak przy zapisie, filmu- obrazu jest zapisywana informacje o pierwszym slajdzie, a o kolejnych tylko to co się zmienia, tak u mnie przy wyświetlaniu jakby odtwarzacz zapomniał o tej części, która się nie zmienia i w jej miejscu widziałem czarne kwadraty) miałem czarne kwadraty, po której aktualizacji ten problem zniknął, ale nie ten opisywany wyżej) aktualnie mam zainstalowane sterowniki 378.49 
- problem istnieje co najmniej od początku grudnia, PC mam od końca września
(bios aktualizował się automatycznie, po podpięciu pod internet)
 
Mój zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/P4SeMm/

+ wd10ezex + nagrywarka dvd z starego pc.

Jeśli zna ktoś przyczynę takich rzeczy i wie jak ten problem rozwiązać, niech pilnie się odezwie ;)


up

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Aktualnie tylko zmiana przeglądarki.

 

Ewentualnie instalacja starszy sterowników od karty graficznej 6-6 wersji w tył (w przypadku karty nvidia). 

 

Na co dzień używam chroma a do filmików youtube itp. przeprosiłem firefoxa bo chrom jest na prawdę irytujący od kilku miesięcy. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Próbowałeś w innej przeglądarce? Z mojego doświadczenia z Chrome, to uważam tą przeglądarkę za najbardziej obciążającą zasoby systemowe.

mam 16 gb ramu, także tego mi jej nie szkoda- choćby bardzo chciała sama temu nie podoła, osobiście patrze krytycznym okiem na cpu, być może jest coś powiązane z tym że mam cpu z okrojonymi rzeczami np słabsza zintegrowana grafika

 

 

Na co dzień używam chroma a do filmików youtube itp. przeprosiłem firefoxa bo chrom jest na prawdę irytujący od kilku miesięcy. 

Chyba właśnie zacznę do YT używać firefoxa.

Może są inni, którzy taki problem mieli ? Poprawiło się coś w tej kwestii od marca?

Link to post
Share on other sites

W skrócie: Windows 64-ro bitowy plus sterownik grafiki też 64 bity i tu problem- przeglądarka dwu bitowa (wielofunkcyjna) z załadowaną wtyczką Flash Player. W tym momencie mamy kwiatki takie jak opisujesz albo jak u mnie na dokładkę zmiany kształtów i kolorów kursora. W Firefox oczywiście 64-ro bitowym po zainstalowaniu powyższej wtyczki pojawia się przygasanie ekranu, a po chwili informacja- sterownik graficzny odzyskał sprawność. Wywalam wtyczkę z Firefox i po problemie. Chrome ma tą wtyczkę zaimplementowaną więc bruździ na okrągło. Powodzenia z Google Chrome.    

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...