Skocz do zawartości

Klawiatura Mechaniczna Corsair - do ~800 zł


Recommended Posts

Hej,

 

planuję za 2 tygodnie kupić sobie klawiaturę na 30-te urodziny i postanowiłem zaopatrzyć się w pierwszego mechanika. Aktualnie posiadam klawiaturę RAZER LYCOSA, jestem z niej zadowolony chociaż swoje już przeżyła (7 lat mniej więcej). Teraz szukam czegoś z podświetleniem RGB.

 

Trochę popatrzyłem i ciężko jest mi wybrać coś konkretnego. Ogólnie to z modeli upatrzonych mam :

 

- Corsair K70 RGB (przełączniki nie mam pojęcia jakie)

- Corsair STRAFE RGB SILENT MX

- Corsair K95 RGB -> wiem, że są dwie wersje platinum, chyba z 6 przyciskami makr i druga z 18 przyciskami

 

Ogólnie, to chciałbym, aby nie była mega głośna, lub inaczej aby przełączniki były możliwie najcichsze. Fajnie by było aby podpórka na nadgarstek była wygodna dosyć, bo w LYCOSIE przyzwyczaiłem się do tego. Model K70 posiada pokrętło do regulacji dźwięku fajna sprawa, szkoda, że STRAFE tego nie ma. Natomiast K95 ma przyciski makr, 18-ście przycisków to może przesada, bo nie gram, aż tak w MMO, ale myślę, że sześć by mi wystarczyło w zupełności...

 

Pomóżcie, bo mam mega dylemat na co się zdecydować...

Link to post
Share on other sites

nie szkoda ci 800 zł na klawiaturę?

Ja corsaira strafe  kupiłem używaną jak nową za ułamek tego. 

 

Co do samego wyboru to musisz poszukać informacji czy k70 i k95 zostały już poprawione przez producenta bo jeżeli chodzi o strafe to wyszedł on później i poprawili w nim kilka rzeczy takich jak np: przebijające oświetlenie lub padające ledy.(w poprzednich modelach niektóre lampeczki potrafiły mrugać w trybie pracy stałym tzn, miałeś konkretny kolor ustawiony, żeby cały czas świecił a pod jednym klawiszem diodka mrugała) 

Edytowane przez SirMichael
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

https://www.morele.net/klawiatura-corsair-k70-rgb-rapidfire-cherry-mx-speed-ch-9101014-eu-886612/

 

nowe przelaczniki cherry mx speed . szybsze o 40% . Warta uwagi. Sam jutro wybieram się po taką tylko bez numpada. ( k65 mx speed )

 

 

 

Kupiłem tę klawiaturę. Piszę na niej cały dzień i szczerze ? Najlepszy mechanik jaki miałem choć ten typ przełączników nie do końca jest polecany do pisania, to mimo wszystko jest to porządna maszyna. Bardzo dobre i wyraźne podświetlenie i dość spora czcionka dla gorzej widzących chociaż kto pisze patrząc na klawiaturę ? :) 

 

Wcześniej miałem Razer Chrome i Lebore Tesoro i jakościowo to nie ta liga. Generalnie mam pecha do klawiatur i wszystkie mechaniczne mi padły. Tej pierwszej nawet nie miałem okazji przetestować w grach. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...