Skocz do zawartości

Corsair Vengeance vs Kingston HyperX Grey


Recommended Posts

Pytanko proste - czy ktoś posiada te pamięci:

 

- Corsair Vengeance 1866MHz 2x4GB

- Kingston HyperX Grey 2133MHz 2x2GB

 

Chodzi mi o platformę P67, bo są one dedykowane właśnie dla niej.

Interesuje mnie, czy mają one stałe ustawienia XMP na te górne wartości, czy mają także inne XMP na niższe taktowania, czy trzeba grzebać ręcznie w biosie z latency i jak ewentualnie się sprawują pod względem zmiany timingów na niższe.

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba być zawodowcem. Wystarczy pamiętać, że przy OC CPU podnosi się również częstotliwość pracy RAM i operowanie dzielnikiem nie jest zbyt miłe jeśli ową częstotliwość musimy obniżyć. Po to zaznacza się w specyfikacjach MB: DDR3 (2133*,1600*,1333,1150,1066...) gdzie znaczek "*" oznacza stosowanie RAM do OC.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wszystko ładnie pięknie ale......... gdzie tu odpowiedź na moje pytanie ?

 

Jak zawsze tylko kupa spamu i postów, które nie mają nic wspólnego z zadanym pytaniem.

Co do ramów - mam ramy 2000MHz i są one dziwne - aktualnie działają na 1600MHz a na 1866MHz sypią błędami, jak wiadomo 2133MHz wogóle tutaj nie wchodzi w grę.

Co do testów pamięci do SB - G...prawda że 1333MHz wystarczą, a reszta nie warta świeczki. Jakie mam na to dowody - własne doświadczenie z tą platformą właśnie teraz. Mam spore różnice wydajności (w plecy oczywiście) po zmniejszeniu taktowania na 1600MHz z tych 1866MHz, które się sypało. Obniżenie latency i kolejny przyrost mocy i nie mówię tutaj tylko o syntetykach, ale o np kodowaniu filmów i nawet grach. Jak oglądałem testy, że 1600MHz miało prawie identyczne wyniki co 2133MHz, to mnie aż skręcało, bo skoro ja mam bardzo wyraźną różnicę tylko między 1600-1866, a co dopiero jakbym miał ramy na 2133 ?

Myślę, że w wielu testach czasami wyraźnie widać, że coś ma być szybsze lub wolniejsze i tyle, a na dole jest np. ładne podziękowanie dla firmy konkurencyjnej.

Ja kieruję się przy zakupie sprzętu licznymi testami, ale najczęściej jest tak, że jak mam sprzęt we własnych rękach, to wychodzą zupełnie inne wyniki niż na recenzjach.

Trzeba wziąść także pod uwagę podkręcanie - tu faktycznie głupotą jest kupić pamięci np 2133MHz do procka, który nie będzie kręcony. Znaczące różnicę pojawiają się właśnie przy podkręcaniu. Mimo że platforma sandy jest już tylko kręcona mnożnikiem (ograniczenia wbudowanej grafy do szyny), to widać że ma ona ogromny apetyt na przepustowość ramów. Zauważyłem, że nawet wydajność procesora w Gflopsach jest połączona z pamięciami (przykład LinX).

Planuję więc wymianę moich pamięci na oficjalnie wspierane przez SB i tutaj stawiam przynajmniej na 1866, a może nawet 2133.

Jest tylko kwestia zadanych przezemnie pytań - XMP, podkręcanie, latency, jak się sprawują.

Nie mam zamiaru znowu wysłuchiwać dziwnych porad typu- po co ci one, bierz najlepiej najtańsze i najsłabsze, jesteś głupi i zbyt kasiasty, nie ma różnic itp.

 

Zadałem naprawdę konkretne pytanie i to wyjątkowo proste:

- czy ktoś ma te wymienione i jak tam z nimi (kicha czy fajne, problemowe czy bezproblemowe).

 

PS. mam płytę ASROCK P67 Fatality + i7 2600k@4,9GHz, a pamięci niestety tylko 1600MHz 8-8-8-24-1

Link to post
Share on other sites

nie chce mi sie czytac tych wypocin, wiec... nie odczujesz roznicy miedzy 1600MHz cl8, a 2000MHz cl9. pakowanie sie w drogie pamieci nie ma najmniejszego sensu. sam przerobilem ram 3x2GB 1866MHz za 1040,00 zl vs ram 3x2GB 1600MHz za 269,00 zl. roznicy brak. a tak na marginesie to cpu sandybridge K kreci sie mnoznikiem i liczy sie glownie taktowanie procka.

ogolnie to http://www.pown.it/4134

dziekuje, dobranoc.

Link to post
Share on other sites

Taaaa dobrze, że przeczytałeś wogóle te wypociny (widać po wypowiedzi, zwłaszcza o mnożniku) - stokrotne dzięki za odpowiedź na moje pytanie - widzę tylko spam i nabijanie postów......typowe.

Aha aha skoro piszesz o pamięciach triple chanel, to widać że także masz platforme sandy...........i nazywa się i7 9xx.

To się właśnie nazywa - wiem bo słyszałem, ale nie mam, ale sobie coś napiszę.

 

Pytanie nadal aktualne.

Link to post
Share on other sites

podalem przyklad! napisalem o triple bo takich uzywam - myslenie nie boli. gdybym mial dual to pisalbym, ze mialem 1866 i 1600 w dualu. skoro tak wszystko dobrze wiesz to po cholere zakladasz temat? konczac - przy normalnym uzytkowaniu komputera roznice pomiedzy 1600 a ~2100 beda znikome. a i XMP nie zawsze dziala i najlepiej jest wszystko ustawic recznie ( od napiecia po timingi ). do czynienia mialem tylko z corsair vengeance 1600MHz no ale one sa dla plebsu. chcac byc fajnym musisz miec 1866MHz+ ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...