Skocz do zawartości

FX6300 i spadki wydajności (krótkotrwałe przycięcia)


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

wymieniłem zasilacz - na

Zasilacz XFX TS 550W 120mm 80+ Bronze (P1-550S-XXB9)

 Pozostaje mi jeszcze pytanie - system b. długo startuje, tzn.:

po 24s słychać piknięcie i pojawia się obraz startowy biosu

po 1min 30s pojawia się znak zachęty i stoi(podkreślnik)

po 2 min pojawia sie drugi znak zachęty i stoi

po 2min i 40s pojawia się obraz startowy systemu

po 3 min można używać.

Przy wcześniejszym ustawieniu cała opracja zajmowała ok. 15s.(ok. 10s BIOS i 5s WIN)

Czy mozna coś z tym zrobić?


wymieniłem zasilacz - na

Zasilacz XFX TS 550W 120mm 80+ Bronze (P1-550S-XXB9)

 Pozostaje mi jeszcze pytanie - system b. długo startuje, tzn.:

po 24s słychać piknięcie i pojawia się obraz startowy biosu

po 1min 30s pojawia się znak zachęty i stoi(podkreślnik)

po 2 min pojawia sie drugi znak zachęty i stoi

po 2min i 40s pojawia się obraz startowy systemu

po 3 min można używać.

Przy wcześniejszym ustawieniu cała opracja zajmowała ok. 15s.(ok. 10s BIOS i 5s WIN)

Czy mozna coś z tym zrobić?

Przed wymianą jeszcze sprawdziłem napięcia na molex multimetrem:

 

spoczynek

5V - 5.19V

12V- 12,25V

 

stres:

5V- 5.16 do 5.18V

12V 12.0-12.08V

Czy można wykonać coś jeszcze(poza wymianą całego sprzętu)?

Edytowane przez Bracket
Link to post
Share on other sites

Więc po co wymieniałeś zasilacz skoro pomiar napięcia nie wskazywał problemu z zasilaczem ? Zmarnowane pieniądze.

Jaka temperatura GPU pod OCCT w teście 3D ? Okno z testem musi być aktywne, podajesz temperaturę gdy ta przestaje rosnąć.

Link to post
Share on other sites

Więc po co wymieniałeś zasilacz skoro pomiar napięcia nie wskazywał problemu z zasilaczem ? Zmarnowane pieniądze.

 

Powiem tak, dobrze że wymieniłem zasilacz. Nie jest to związane z jego wadliwym działaniem ale z mocą jaką dostarcza:

 

8b224ba0f271aaeamed.jpg

 

tyle pobiera podkręcony procesor

 

ec00d829b9e2a8b4med.jpg

 

i karta graficzna...

 

f3c46808aebe9081med.jpg

 

nic dziwnego że po pewnym czasie zasilacz nie wyrabia.....(jak się zrobi piekarnik)

cytując z forum OC

...De­kla­ro­wa­na moc jest osią­gal­na tyl­ko w tem­pe­ra­tu­rze po­ko­jo­wej tj. ok. 25 st. C. Miej­my na uwa­dze, iż tem­pe­ra­tu­ra we wnę­trzu za­si­la­cza wy­no­si, co naj­mniej 35 st. C i wię­cej. Pół­prze­wod­ni­ki wraz ze wzro­stem tem­pe­ra­tu­ry tra­cą zdol­ność do do­star­cza­nia prą­du, a co za tym idzie mo­cy. Przy­kła­do­wo, za­si­lacz w tem­pe­ra­tu­rze 25 st. C po­tra­fi do­star­czyć mak­sy­mal­ną moc cał­ko­wi­tą 500 W, na­to­miast w tem­pe­ra­tu­rze 40 st. C już tyl­ko 350 W..."

 

Pozdrawiam 

Brack 

Link to post
Share on other sites
tyle pobiera podkręcony procesor

Nie. Tyle pobiera zestaw testowy z danym CPU.

 

 

i karta graficzna...

Nie. Tyle pobiera zestaw testowy w spoczynku z danym GPU. Polecam dokładniej czytać metody przeprowadzania testów i sposób zapisywania wyników. Twój chieftec ma dwie linie 12V z 14A i 15A. To wystarczało z zapasem do twojego sprzętu.

 

 

De­kla­ro­wa­na moc jest osią­gal­na tyl­ko w tem­pe­ra­tu­rze po­ko­jo­wej tj. ok. 25 st. C. Miej­my na uwa­dze, iż tem­pe­ra­tu­ra we wnę­trzu za­si­la­cza wy­no­si, co naj­mniej 35 st. C i wię­cej. Pół­prze­wod­ni­ki wraz ze wzro­stem tem­pe­ra­tu­ry tra­cą zdol­ność do do­star­cza­nia prą­du, a co za tym idzie mo­cy. Przy­kła­do­wo, za­si­lacz w tem­pe­ra­tu­rze 25 st. C po­tra­fi do­star­czyć mak­sy­mal­ną moc cał­ko­wi­tą 500 W, na­to­miast w tem­pe­ra­tu­rze 40 st. C już tyl­ko 350 W..."

Bzdura.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...