Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, posiadam dwa dyski SSD

 

Crucial MX200 250GB

GoodRam CX200 240GB

 

Obecnie korzystam tylko z MX200, czy warto dodać drugi dysk SSD i zrobić RAID 0? Aby przyspieszyć pracę? Komputer służy głównie do gier, internetu i czasami wirtualnych maszyn.

 

Swoją drogą w laptopie posiadam dysk SSD o odczycie 1gb/s i różnicę względem 500mb/s na komputerze - odczuwam, zapis mam tylko 300mb/s, więc nie mam porównania.

 

No i niepokoi mnie fakt, że ten CX200 jest na TLC, a posiadam go bo morele wymieniło mi poprzedni dysk na właśnie taki.

Link to post
Share on other sites

cóż według mnie sprawa jest taka że w lapku masz ssd na m2 a w kompie na sata3 który pewnie przytnie ci raid z ssd na ~750mb/s (jak pamiętam 6gbit/s a obliczam w pamięci xd ) 

 jednak warto według mnie bawić się raid 0 wydajność rośnie a tym bardziej na ssd ale na pewno nie odczujesz jakiegoś gigantycznego wzrostu 


 

 

No i niepokoi mnie fakt, że ten CX200 jest na TLC, a posiadam go bo morele wymieniło mi poprzedni dysk na właśnie taki
 

czemu się do tego nie odwołałeś dostałe gorszy dysk sd jesteś stratny po tej wymianie jeśli miałeś na kociach MLC 

co do raid nadal nic nie stoi na przeszkodzie ale po 5 latach możesz zauważyć nierównomierne zużycie ssd i pamiętaj że raid 0 to wydajność 2x najwolniejszego ssd 

Link to post
Share on other sites

cóż według mnie sprawa jest taka że w lapku masz ssd na m2 a w kompie na sata3 który pewnie przytnie ci raid z ssd na ~750mb/s (jak pamiętam 6gbit/s a obliczam w pamięci xd ) 

 jednak warto według mnie bawić się raid 0 wydajność rośnie a tym bardziej na ssd ale na pewno nie odczujesz jakiegoś gigantycznego wzrostu 

 

 

 

czemu się do tego nie odwołałeś dostałe gorszy dysk sd jesteś stratny po tej wymianie jeśli miałeś na kociach MLC 

co do raid nadal nic nie stoi na przeszkodzie ale po 5 latach możesz zauważyć nierównomierne zużycie ssd i pamiętaj że raid 0 to wydajność 2x najwolniejszego ssd 

Wymienili mi CX100 na CX200, bo cała seria CX100 jest wadliwa no i "stara". Oczywiście że wolałbym $$$ i kupić sobie samemu Cruciala lub coś normalnego.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak, możesz spiąć w raid i puścić benchmarki jak AS ssd, atto itp, ale jeśli nie potrzebujesz wysokich transferów sekwencyjnych, to wydajność pójdzie w dół. ( oczywiście możesz sprawdzić jak realnie się to zachowa, bo trudno mi tu wróżyć ) 
Wydajność SSD =/= transfery sekwencyjne  

Link to post
Share on other sites

Raid 0 ma sens jak masz dwa takie same modele. A nie jeden nowy drugi stary, jeden na TLC, drugi na MLC. Obstawiam, że będzie to wolniejsze niż samodzielny MX200. No i szansa awarii i utracenia danych jest wyższa. Postaw system na jednym, dane trzymaj na drugim. Maszyny wirtualne też rozdziel na oba dyski. To powinno być wydajniejsze niż RAID na różnych dyskach.Dać się da, ale to taka sztuka dla sztuki moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites

Raid 0 ma sens jak masz dwa takie same modele. A nie jeden nowy drugi stary, jeden na TLC, drugi na MLC. Obstawiam, że będzie to wolniejsze niż samodzielny MX200. No i szansa awarii i utracenia danych jest wyższa. Postaw system na jednym, dane trzymaj na drugim. Maszyny wirtualne też rozdziel na oba dyski. To powinno być wydajniejsze niż RAID na różnych dyskach.Dać się da, ale to taka sztuka dla sztuki moim zdaniem.

Dlatego dysk idzie pod młotek. :D Po złych wspomnieniach z TLC wolę chyba dusić się na jednym dysku.

Edytowane przez Bentley7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...