Skocz do zawartości

Gigabyte Z270X-Ultra Gaming - co o niej sądzicie?


Recommended Posts

Witajcie, co sądzicie o płycie Gigabyte Z270X-Ultra Gaming?

 

Chciałbym ją zakupić do zestawu z i7 7700k oraz pamięciami 3200Mhz 16-16-16-36 i szybkim SSD pod m2 Patriot Hellfire (3000/2200).

 

Czym różni się od płyty Gigabyte GA-Z270-Gaming K3? Czy to tylko kwestia bajerów związanych z wyglądem?

 

Zestaw będzie do pracy i gier, a z procesora zamierzam wycisnąć ile wlezie, nie przekraczając przy tym bezpiecznego limitu Vcore.

Link to post
Share on other sites

 

 

zamierzam wycisnąć ile wlezie

To już lepiej wg. mnie popatrzeć na asrock z170 extreme 4 albo asus z170 pro gaming. Mają zdecydowanie mocniejsze sekcje zasilania, jednak na 99% będzie konieczna aktualizacja biosu (większość sklepów oferuje taką możliwość).

Link to post
Share on other sites

To już lepiej wg. mnie popatrzeć na asrock z170 extreme 4 albo asus z170 pro gaming. Mają zdecydowanie mocniejsze sekcje zasilania, jednak na 99% będzie konieczna aktualizacja biosu (większość sklepów oferuje taką możliwość).

 

 

Nie lepiej kupić coś na nowszym chipsecie Z270X?

Czy posiadasz jakiś benchmark, który pokazuje jak różnica w sekcji zasilania w praktyce wpływa na możliwości OC?

 

AsRock odradzam każdemu. Bardzo awaryjne. Sam się o tym przekonałem, wierząc w zapewnienia, że ta marka przestała produkować tandetę i zakupiłem jeden spośród ich flagowych modeli mobo, który padł po pół roku.Z

Z kolei ze sprzętem Gigabyte mam duże doświadczenie i nigdy, pomimo dużej eksploatacji, nie przytrafiło mi się nic przykrego.

Link to post
Share on other sites

A jaki budżet masz na płytę?

 

Sam poszukuję płytę pod 7700k.

 

Jak na razie:

 

Msi Z270 Tomahawk za 630 zł - wszystko ok,ale słaba dźwiękówka Alc892

 

 

Msi Z270 Carbon Gaming 800 zł

 

Asus Strix Z270F za 850 zł

 

 

Według mnie najciekawsze modele.

Link to post
Share on other sites

 

 

posiadasz jakiś benchmark,

Niestety nie.  Gigabyte ma 7 fazową, a asrock/asus 10 fazową. Jak to dokładnie wpłynie na oc- na 100% nie wiem.

 

Ok, poszukałem po zagranicznych forach, ktoś tam już ma tego

 

 

GA-Z270-Gaming K3

I bardzo ładne wyniki oc na tym wychodzą. Także w porządku.

 

Czy to tylko kwestia bajerów związanych z wyglądem?

Tak.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

 

A co powiecie o ASUS Z170-A?

http://pclab.pl/art66756-4.html

 

Wydajnościowo po podkręceniu jak i na stocku jest w czołówce, szczególnie jeśli chodzi ten przedział cenowy.

Do Z270 nie warto dopłacać, prawda?

 

Zbliżone osiągi (po OC) posiada także Asus Z170 PRO GAMING.

 

 

Istotne aspekty dla mnie to:

Wydajność

Możliwości OC

Niezawodność

Wygląd

 

Takie duperele jak zintegrowana karta dźwiękowa (nie wiem jak można z tego korzystać, jak dobra by nie była na tle zintegrowanej konkurencji) są całkowicie nieistotne.

Link to post
Share on other sites

Asusa, najlepiej Z170 Pro Gaming, od dawna jest w czołówce płyt do OC chociaż te na nowym chipsecie też już zbierają pozytywne recenzje. I te nowsze i starsze oprócz dobrze chłodzonej sekcji zasilania mają systemy antyprzepięciowe.

 

A liczba faz jak i typ sterowania sekcji zasilania mają wpływ na dostarczanie napięcia do kontrolera CPU, lepsza sekcja zasilania dostarczy napięcie od kontrolera w CPU szybciej, dostarczy go tylko tyle ile trzeba, tylko w momencie w którym kontroler w CPU go potrzebuje i nigdy inaczej. Przekłada się to na wydajność, temperatury ale też po prostu na żywotność płyty i procesora. 

Edytowane przez Keepie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...