Skocz do zawartości

Pwm przestało działać


Recommended Posts

Jeszcze wentylatory do mnie nie dotarły... Chyba przez te walentynki poczta ma opóźnienie hehe :)

 

Edit

 

Zamontowałem wentylator i jest cisza. 937rpm bo tyle ustawia płyta na manualu czyli zawiesiła sie na 63%, dlaczego? Nie wie nikt :D mam wrażenie że słyszę łożysko w TY 147 ale to już chyba moja psychika hehe jak patrzę na łopatki podczas pracy to wydaje mi się że nie jest on wyważony i kolibie się na boki ale mam już dość :D

Edytowane przez pietrov
Link to post
Share on other sites

Zamontowałem wentylator i jest cisza. 937rpm bo tyle ustawia płyta na manualu czyli zawiesiła sie na 63%, dlaczego? Nie wie nikt :D mam wrażenie że słyszę łożysko w TY 147 ale to już chyba moja psychika hehe jak patrzę na łopatki podczas pracy to wydaje mi się że nie jest on wyważony i kolibie się na boki ale mam już dość :D

 

Nie powinien tak się zachowywać, kupiłeś używane? Wiesz co jeszcze może powodować złudzenie kiwania się łopatek? Nalepka na piaście wentylatora :)  A jakie obroty ma w innych trybach regulacji obrotów?

A jakie masz w biosie ustawienia w zakładce "Smart CPU Fan Duty Cycle" ? Tam jest skala od 0 do 99%

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Kupiłem jako nowe i tak wyglądają. Full to 1200 i Smart też 1200rpm :) te ruchy łopatek zaobserwowałem patrząc na ich końcówki, najlepiej to widać w chwili rozruchu kiedy obroty są niskie.

Edytowane przez pietrov
Link to post
Share on other sites

Aż idę zobaczyć jak się mój TY-147 kręci ;) Faktycznie wygląda jakby się delikatnie kiwało, efekt się zmniejsza zależnie od kąta patrzenia. Wszystko z nimi ok :)

A jeszcze pytałem, jakie masz w biosie ustawienia w zakładce "Smart CPU Fan Duty Cycle" ?

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że faktycznie skopali bios albo jest jeszcze coś, co trzeba przestawić. Mi już do głowy kompletnie nic nie przychodzi, no ale najważniejsze, że jest ciszej :) Ten program do ustawień, próbowałeś odpalić  w trybie zgodności?

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...