Skocz do zawartości

Złożony komp - brak reakcji :D


Recommended Posts

Złożyłem zestaw G4560, MSI B150 PC Mate, RX470, Corsair CX450M, HyperX Savage 2x4GB 2133.

 

Choć to pierwszy zestaw z intelem nie spodziewałem się kłopotów, a jednak :)

 

O ile montaż procka nie nastręczył problemów, mimo że zapinka na socket stawiała opór, to po spięciu "na pająka" cisza - i to dosłownie.

Wszystko pięknie startuje, wentylatory się kręcą tylko ani POST, ani beep ze speakera, nawet obrazu nie wyświetla.

Świeci się chwilę Ez LED oznaczony jako RAM, idąc tym tropem sprawdziłem obie kości osobno w każdym ze slotów - bez reakcji, natomiast po ich usunięciu natychmiast speaker się odezwał.

Sprawdzałem również opcję z Clear CMOS - również bez rezultatu.

 

Nie posiadam innego kompletu RAM celem weryfikacji

 

Czyżby powodem była niekompatybilność/uwalone kości?

 

Proszę o pomoc

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

 

 

Wszystko pięknie startuje, wentylatory się kręcą tylko ani POST, ani beep ze speakera, nawet obrazu nie wyświetla. Świeci się chwilę Ez LED oznaczony jako RAM,

Kiedyś, gdy tak miałem, była to wina uszkodzonej płyty głównej. U innych osób, które miały taki problem było to również MoBo.

Link to post
Share on other sites

Piny wydają się nie naruszone. Gdyby było coś z prockiem nie powinna się zaświecić dioda na mobo?

Wszystkie przewody podłączone i dociśnięte

 

Diagnostyka Ez LED sprawdza po kolei : CPU zapala się i gaśnie, RAM zapala się, świeci długo i gaśnie, do VGA nawet nie dochodzi (problem bez względu na podłączenie do integry czy do GPU)

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Masz możliwość sprawdzenia wersji BIOS? 

Wsparcie dla 7 generacji Intela zostało dodane w wersji C.A (aktualna wersja to C.B): https://msi.com/Motherboard/support/B150-PC-MATE.html#down-bios

- Supported next generation new Intel CPU.

Spróbuj odpiąć wszystko, co nie jest wymagane do startu PC, tj. zostaw tylko zasilanie, CPU, radiator i jedną kość RAM.

Procesor ma zintegrowany układ graficzny, więc na czas testów nie wkładaj tego Radeona, a monitor podepnij do płyty głównej.

 

Na liście kompatybilności RAM z twoją płytą główną znajdują się HyperX HX421C13PBK4/16, a to bardzo podobne kostki do twoich, więc pamięć, którą posiadasz powinna działać.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...