Skocz do zawartości

i7-6700k + MOBO + 8GB do GTX'a 470


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Zastosowanie komputera: Streamowanie CSGO/Don't Starve/GTA Online, granie, proste projekty AfterEffects, Premiere Pro
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000zł
Kiedy zamierzasz kupić komputer? Najbliższy tydzień lub dwa
Których części potrzebujesz? Potrzebuję płyty głównej, procesora i ramu
Czy będziesz podkręcać sprzęt? Chciałem na początek zainwestować w tanią płytę więc do momentu wymiany raczej nie.
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? 1920x1080, nie mam zamiaru zmieniać
Specjalne wymagania: Raczej brak
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Mam obudowę, dysk twardy, posiadam również świeżo kupiony SSD Adata, zasilacz Aerocool Strike-X 500W, oraz starego, poczciwego, umożliwiającego mi granie w każdą grę, na jaką mam ochotę (csgo, gta online, dead by daylight, inne gry nie będące battlefieldami czy cod'ami) GTX'a 470 w wersji SOC od Gigabyte'a.
Własna propozycja zestawu: Myślałem nad:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_433&products_id=67520

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=70687

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=70643
Inne: Na wstępie wiem, że pakowanie się w 6700 z literą k oraz mobo z chipsetem H110 to nie jest dobre połączenie aczkolwiek różnica w cenie pomiędzy 6700 a 6700k to 50zł więc w razie chęci wymiany płyty w najbliższej przyszłości na lepszą, ten z k mógłbym jeszcze podkręcić.

 

Jeżeli chodzi o kartę graficzną. Wiem, że 6700k to będzie overkill dla tej 470-tki, ale jeżeli chodzi o kartę graficzną to o wiele łatwiej jest wymienić w przyszłości tylko ją i to właśnie chciałbym zostawić sobie na bardziej odległą przyszłość.

 

Oprócz tego potrzebuję rady czy lepiej będzie wybrać i7 6700k czy może natomiast i7 7700. Nie sprawdzałem testów wydajności nowych procesorów więc sam nie jestem pewien.

 

Ostatnia rzecz, kwestia zasilacza. Pytanie do Was czy wystarczy on do uciągnięcia takiego sprzętu. W obecnej chwili używam i5 750 oraz tego własnie GTX'a.

 

 

Edit. Zapomniałem dopisać. Często "bawię się" również After Effectsem, Premierem Pro i kilkoma innymi z pakietu CC dlatego też między innymi wybrałem i7.

Edytowane przez shayenek
Link to post
Share on other sites

Podkręcony, co prawda niewiele bo temperatura w budzie wysoka a w połączeniu ze słabym chłodzeniem od silentiumpc to i temperatura procka niemała. Latać lata dobrze ale z każdą kolejną aktualizacją CSGO mam co raz to mniej fps. Już teraz ledwo udaje mi się uzyskać stałe 120. Czasem zdarzają się sytuacje, że spada poniżej 100 na niektórych mapach. Co sądzisz o takim planie zakupu jaki przedstawiłem?


Ktoś podpowie? 6700k będzie lepszym wyborem od 7700 bez k? Czy zasilacz da radę ze wszystkim?

Link to post
Share on other sites

Podkręcony, co prawda niewiele bo temperatura w budzie wysoka a w połączeniu ze słabym chłodzeniem od silentiumpc to i temperatura procka niemała. Latać lata dobrze ale z każdą kolejną aktualizacją CSGO mam co raz to mniej fps. Już teraz ledwo udaje mi się uzyskać stałe 120. Czasem zdarzają się sytuacje, że spada poniżej 100 na niektórych mapach. Co sądzisz o takim planie zakupu jaki przedstawiłem?

Ktoś podpowie? 6700k będzie lepszym wyborem od 7700 bez k? Czy zasilacz da radę ze wszystkim?

w takim razie masz coś nie tak w każdym razie mam xeona x3450 aka i5 750 z HT i na stock 2,8ghz mam spkojnie ponad 180fps na dust 2 ustawienia średnie fullhd co prawda mam 8 wątków ale cs korzysta max z 3 

ps. grałem w nie go ostatnio chyba z 2 miechy temu więc możliwe że coś się zmieniło 

Edytowane przez diiaox
Link to post
Share on other sites

w takim razie masz coś nie tak w każdym razie mam xeona x3450 aka i5 750 z HT i na stock 2,8ghz mam spkojnie ponad 180fps na dust 2 ustawienia średnie fullhd co prawda mam 8 wątków ale cs korzysta max z 3 

Nie mam pojęcia w takim razie co mogłoby być nie tak. i5 750-tka, GTX 470. W fullhd ze wszystkimi ustawieniami na low mam stałe 130fps z komendą fps_max. Jak wyłączę komendę to skacze do 150.

 

Edit. Teraz zobaczyłem, że zedytowałeś. Z każdą ostatnią aktualizacją jest co raz gorzej. Jeżeli nie grałeś od dłuższego czasu to bardzo możliwe, że teraz miałbyś o wiele wiele mniej klatek.

To jak, i7 6700k czy 7700? Jaką najtańszą płytę polecalibyście do 6700k żebym mógł podkręcić jeżeli dodam trochę do budżetu?

Edytowane przez shayenek
Link to post
Share on other sites

Msi z170a gaming m3 odrzuciłbym odrazu bo sam mam problem z nią odnośnie pci-E a mianowicie dołożyłem sobie kartę dźwiękowa i musiałem przenieść kartę graficzna w dolny slot żeby dźwięk był normalny inaczej są zakłócenia i da się tylko obsługiwać dźwięk z karty bez zainstalowanych sterowników nie wiem czym to się ma ale dużo ludzi ma problemy ze karta dźwiękowa musi być "oddalona" od graficznej ;) chyba ze nie kupisz nigdy dźwiękówki hehe ja tam swoją M3 sprzedaje i kupuje asrock z170 extreme 4

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...