Skocz do zawartości

Co zrobić ze starym sprzętem AMD + MOBO


Recommended Posts

Pytanie może dosyć dziwne ale ostatnio koleżanka podpytała czy nie chcę jej starego komputera, który leży na strychu i się kurzy bo jeżeli nie to wyląduje na śmietniku. Po krótkiej analizie doszedłem do wniosku, że w środku siedzi płyta główna AsRock M3A770DE i procesor AMD Athlon II x4 630. Jest to już trochę archaiczny sprzęt ale widzę, że te procesory wcale tak źle nie wypadają w prostych rozwiązaniach biurowych czy domowych.

 

Pytanie mam do doświadczonych osób na forum w przypadku sprzętu sprzed już chyba 7 lat. Czy opłaca się jakoś ratować te bebechy czy podarować sobie ten zabieg? Problem jest taki, że płyta główna leżała w obudowie na strychu gdzie naturalnie panowała wilgoć i było sporo kurzu - w efekcie płyta pokryta jest lepkim brudem, który ciężko jest usunąć, w dodatku sama buda przerdzewiała i wylądowała w koszu a i niektóre sloty z płyty mają nadżerki w postaci kropek rdzy.

 

Zastanawiam się czy jest sens kupić do tego jakąś używaną płytę czy raczej mija się to z celem?

 

Poniżej zdjęcia poglądowe

 

http://s5.ifotos.pl/img/201701261_aeaexwe.jpg

http://s5.ifotos.pl/img/201701261_aeaexwa.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja bym to wysuszyl porzadnie, wyczyscil i zobaczyl czy dziala.

Jak nie masz na to czasu i ochoty a masz lepszy pc od tego to podaruj to kumus ubogiemu kto ucieszy sie z takich podzespolow. Moze ktos z rodziny moze ze znajomych? Wg mnie szkoda to wyzucac bo sa osoby ktorych nie stac nawet na taki pc.

Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo za odpowiedzi i rady.

 

Właśnie sprawa procesora jest jasna, na moje działa i po sprawdzeniu w sieci to faktycznie do 150zł można za niego wyrwać. Uruchomiłbym cały zestaw ale boję się żeby płyta nie była gdzieś uszkodzona i żeby nie zrobić zwarcia. Chciałbym ją doprowadzić do stanu używalności ale potrzebowałem wolnego południa, może dzisiaj się uda.

 

Pytanie jeszcze jak podejść do tego tematu. Płyta wymaga trochę pracy a i zastanawiam się czy dosłowne mycie jej z użyciem wody destylowanej wchodzi w grę? Cały zestaw składa się ze wspomnianej płyty głównej, procesora i karty graficznej Geforce ENGT240, którą już udało mi się doprowadzić do normalnego wyglądu. Gdyby ten sprzęt zadziałał to może faktycznie znalazłbym dla niego zastosowanie.

Link to post
Share on other sites

no trochę zaniedbałeś, bo sprzęt stary , ale wciąż daje radę, ja mam dużo starszy od twojego zestaw z Athlonem 64 3200+ (1 rdzeń :) )  1,25gb ram i karta 9600gt (zint. też jest) i HDD 160gb, ale jak go po 5 latach wyciągnąłem spod biurka z pakamerki, to w środku jak nówka :) - zresztą ostatnio byłem zmuszony na nim pracować, bo mi zasilacz padł, do netu i prostych starszych gier nadal daje radę :)

Link to post
Share on other sites

k0chan ja bym w życiu nie doprowadził sprzętu do takiego stanu ;p W pierwszym poście napisałem, że to części wzięte od koleżanki, które przeleżały chyba 4 lata na strychu :)

 

Dzięki mbe13 spróbuję podziałać z tą benzyną ekstrakcyjną i najwyżej dam znać jaki rezultat :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...