Skocz do zawartości

Podkręcanie Phenoma X2 560BE @ X4 B60


Recommended Posts

Mam Phenoma X2 560BE 3,3GHz odblokowanego do Phenoma X4 B60. Płyte Gigabyte MA770T-UD3, pamięć 1333MHz CL9 GoodRAM, chłodzenie SilentiumPC Fortis. Bez zmiany napięcia spokojnie dochodzi do 3,8GHz samym mnożnikiem. Później na standardowym napięciu w OCCT wyskakiwały błędy jednego z rdzeni. Po podniesieniu napięcia o 0,025V i mnożnik na 20 po krótkim czasie w OCCT wywalało bluescreena, to samo przy napięciu 1,425. Mam kilka pytań. (Pierwszy raz podkręcam Phenoma, wcześniej kręciłem starsze procesory od AMD)

1 Czy jest sens blokować dwa rdzenie żeby uzyskać te 400MHz więcej? Wydajność będzie chyba mniejsza niż na czterech

2 Jakie są orientacyjne stabilne częstotliwości taktowania dla szyny HTT i mostka północnego?

3 Podniesienie jeszcze wyżej napięcia procesora pomoże uzyskać stabilność?

4 Jakie jest maksymalne bezpieczne napięcie procesora?

5 Przy podkręcaniu wyłączyć Cool'n'Quiet?

6 Jest sens podkręcać szyną? Czy są większe szanse uzyskania stabilnej częstotliwości niż kręcąc samym mnożnikiem?

Link to post
Share on other sites

1- NIE

2- Tego chyba nie da sie tak okreslic

3- byc moze ale nie koniecznie - po prostu 3.8 to moze byc juz jego kres

4- zaleca sie by nie przekraczac 1.5V

5-TAK

6- nie wiem dokładnie ale chyba bez róznicy

Link to post
Share on other sites

Co do HT i NB standardowe takty to 2000 mhz, więc ok 2200-2300 jest w zasięgu każdej płyty. Co do napięcia to max chyba jest 1,5V ale lepiej się trzymać niżej :menda: Cool'n'Quiet wyłącz i spróbuj włączyć dopiero na koniec. Często zbyt wysoki mnożnik nie pozwoli na korzystanie z Cool'n'Quiet a trzymanie cały czas tych 3,8 GHz to strata prądu i pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...