Skocz do zawartości

Internet stacjonarny - UPC / Vectra / Netia


Recommended Posts

Witam.

Mam problem z wyborem internetu stacjonarnego. Od ponad 5 lat jestem klientem UPC, oferta była zmieniana z 30Mb/s na 60Mb/s i całkiem niedawno na 120Mb/s. Koszt takiej usługi (tylko internet) to 70zł, ale nie o cenę mi tu chodzi tylko o jakość. UPC ciągle przerywa, mam skoki pingu, czasami rozłączenia na minutę-dwie. Serwis kilkukrotnie próbował wymienić router, naprawić to jakoś - bez skutku. Ponadto po kablu nie osiąga obiecanych DL 120Mb/s i UL 10Mb/s a  "zaledwie" 90-100Mb/s i 6-7Mb/s.

Myślałem nad przejściem do Vectry, ma dość ciekawą ofertę 150/15Mb/s z montażem za 60zł miesięcznie i to na nią najbardziej się nastawiałem, jest jeszcze Netia 300Mb/s (nie podają informacji o uploadzie i na stronie ciężko się zorientować, gdzie co znaleźć). Są jeszcze inne, lokalne jak Debacom, ale na nie raczej nie zwracam uwagi, bo same negatywne opinie krążą na ich temat.

Dodam jeszcze, że nie posiadam własnego routera (dotychczas tak jak wspomniałem wszystko było na zasadach UPC). Może jeszcze jakiś inny dostawca? Wiem, że istnieje jeszcze Neostrada, ale poza tym nie kojarzę żadnego innego. Proszę o ewentualne rady/pomoc/opinię w wyborze internetu.

Link to post
Share on other sites

A gdzie masz obiecane 120mb? Internet masz zazwyczaj DO jakiejs predkosci, bardzo rzadko bedziesz mial transfer na poziomie tego, co niby obiecuje dostawca. Sam posiadam UPC juz wiele lat, na poczatku u rodzicow, w pewnym momencie byly problemy, tracenie pakietow w przeciagu dwoch dni bylo zrobione. Teraz na wlasnym tez mam UPC 120mb + tv, zero problemow, pomimo, ze tez po kablu nie ma nigdy 120 tylko 100+.

Link to post
Share on other sites

@up. Mylisz się. Każdy z providerów ma tzw test prędkości do ich serwerów i tą prędkość mozna reklamować. Tak miałem w Vectrze. Niby 100Mbit a czesto było całymi tygodniami nawet rano i w poznych godzinych wieczornych i nocnych niecałe 50Mbit. Reklamowałem kilka razy i kilka razy sytuacje naprawiali na kilka tygodni i ponownie to samo. W koncu przeszedłem na Orange. 300mbit póki co jestem zadowolony. Jedno co mogę powiedzieć o Vectrze to stabilność połączenia i możliwość ustawienia modemu w tryb bridge

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

@tumulec wiem, że w umowie jest "do 120Mb/s" jednak skoki są czasami dość spore. Kiedyś tj. jeszcze rok temu internet działał stabilniej, nie miałem pingu podchodzącego pod 600ms, a teraz zdarza się to bardzo często i serwisant stwierdził, że "wszystko jest w porządku". Skoro nie Vectra to może jeszcze coś innego? Albo rejestrować się jako nowy klient UPC i mieć bardziej opłacalną ofertę z montażem od początku?

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem z UPC u siebie na mieszkaniu, maksymalnie mam z 20mb/s przy umowie na internet do 60 mb/s. Zadzwoniłem na infolinie i dowiedziałem się tylko tyle żeby kupił większy pakiet, przy czym sam monter powiedział mi że na tych kablach nie będzie się dało wycisnąć więcej.  Aktualnie zastanawiam się czy nie przejść na neostrade 80mb/s .

Link to post
Share on other sites

Wyłącz po zalogowaniu się, na stronie płatności UPC w zakładce ustawieniach internetu UPC "Wi-Free" i zobacz jak będzie po 24 godzinach od zgłoszenia. Znajomy miał kilka osób wpięte po wifi do Technicolora i strasznie mu zamulał modem, nie trzymał prędkości itd. Może w Twoim przypadku to coś da aczkolwiek jak jest słabiutka infrastruktura w miejscu zamieszkania to pewnie nic z tego. Jaki masz dokładnie modem UPC?

Link to post
Share on other sites

Parametry masz w normie. Internet do komputera leci po kablu? jak wyglądają ustawienia karty sieciowej? jeśli modem masz wpięty po usb to przepnij go pod sieciówkę, nie będzie zaś modzona wirtualna karta - powinno być lepiej. Odpal też dobry TCP Optimizer 4 z opcją "optimal" i zrestartuj komputer.

Link to post
Share on other sites

Do komputera leci standardowo RJ-45 i są tam skoki pingu (próbowałem w nocy koło 2-3 i wtedy jest ok), do drugiego jest przez wi-fi, ale tu już nie ma o czym gadać, bo jeszcze zasięg dość słaby. ;) Pisałem do supportu UPC i w niedalekiej przyszłości ponownie przyjdzie technik i spróbuje to ogarnąć.
TCP Optimizer ogarnę później, może coś pomoże, nie słyszałem o nim wcześniej :)

Link to post
Share on other sites

Sprawa prawdopodobnie będzie rozwiązana. Nie zdecydowałem się na Vectrę widząc opinie na jej temat, UPC przedłużone jako stary klient, a modem wraz z okablowaniem zostanie wymieniony na nowy już jutro. No i 120Mb/s udało się za 50zł ;) Temat raczej do zamknięcia, dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...