Skocz do zawartości

Obudowa z oknem vs bez a cisza


Recommended Posts

Z doświadczenia ci powiem że sama obudowa (jeśli jest wysokiej jakości tzn. jest z grubej blachy i sztywna) ma minimalny wpływ na głośność kompa. Zdecydowanie ważniejsze są użyte podzespoły. W tej cenie to już mam ogromny wybór różnych porządnych obudów. Jeśli szukasz modeli wyciszonych (bez okna) to chyba lepiej popatrzeć na Nanoxia Deep Silence lub Fractal Design Define. Natomiast jeśli chodzi o budę z oknem to pomimo poważnej wady jaką jest brak covera/piwnicy na zasilacz i ogólnej ciasnoty, Dark Base Pro 900 jest obudową poprostu z najwyższej półki (w porównaniu np. do obudów Corsair), jest naprawdę piękna (to bardzo subiektywne) np i co dla mnie najważniejsze jak ja kupowałem (2 dni po premierze) nie było zbyt wielkiego wyboru jeśli chodzi o obudowy z oknem że szkła a nie pleksi (no a niestety Lian Li które również mi się bardzo podoba to już wyższa półka cenowa).

 

Możesz napisać dokładnie czego oczekujesz od kompa (bo domniemuje że ciszy) ale poza tym. Ja sam właśnie modernizuje kompa pod względem wysokiej wydajności podczas pracy oraz maksymalnej ciszy gdy komputer jest w spoczynku (siedzę na kanpaie6ale komputer działa 2m odemnie). I jak narazie jestem na etapie że wyrzuciłem wszystkie HDD z kompa (wszystko jest na NASie w drugim pomieszczeniu) a wentylatory wymieniłem na Silent Wings 3. Teraz jedynie pozostało mi zwodowanie kompa (CPU+GPU). Ale to już tylko moja fanaberia bo juz teraz komp praktycznie jest niesłyszalny z odległości 50 cm w idle. Niestety wodowanie musi jeszcze chwile poczekać bo w nowym roku wyskoczyło kilka innych pilniejszych wydatków a lubię robić wszystko na wypasie i tak samo planuje LC.

Link to post
Share on other sites

zgadłeś dla mnie najważniejsza jest cisza i funkcjonalność. Nie bardzo chce obudów z oknem bo nie chce wodotrysków i wszelakiego oczojebstwa  :) ma być cicho, zimno i wydajnie. Mile widziana jest łatwość czyszczenia i montaż beznarzędziowy PS. mseredin jakiego chłodzenia teraz używasz?


Lian Li PC-A75X? Edytowane przez 14siemaneczko14
Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam AIO Corsair i110GTX, ale jest to spowodowane tym że miałem je w bardzo dobrej cenie a potrzebowałem coś co zajmie mało miejsca bo mam bardzo wysokie pamięci. Jednak gdyby nie to to zostałbym przy Raijintek Tisis które jednak było chyba odrobinę wydajniejsze i równie ciche (aktualnie siedzi w kompie z którego zrobiłem NAS i jest nieslyszalne).

 

Pamiętaj że w Dark Base 900 (I pro 900) nie ma 100% montażu beznarzędziowego. Dyski HDD należy przekręcić i potrzebny jest śrubokręt a z tego co pamiętam do SDD (tego montowanego za tacką płyty głównej) również potrzeba śrubokręta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...