Skocz do zawartości

Modernizacja komputera jak najmniejszymi śrokami,możliwe?


Recommended Posts

Witam

Tak się zastanawiam czy może by nie zmodernizować swojego kompa ? :)

Konfig:

2500K@4.1 (możliwość do 4.5)

Asus MatrixPlatinium 7970+AcceleroExtrem4

Asus Sabertooth p67

2x4 DDR3 1866 CL9

CM550M

CM692A

Teraz pytanie co można tu zmienić żeby to usprawnić ?? :)Kwota jaką móglbym na początek wyłożyć 500pln ?Może wymiana karty na jakiegoś R290x+obecne chłodzenie ? Co o tym myślicie ?

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli komputer ma służyć głównie do gier  to podkręć procka na 4,5ghz lub wyżej  jeśli się da  i kup kartę graficzną celował bym tutaj w gtxa 1060   jeśli masz ograniczone środki to w wersji 3gb  V ram ,core i5 2500k@ 4,5ghz  na pewno pozwoli tej  karcie rozwinąć skrzydła i nie będzie wąskim gardłem  w przeciwieństwie do  kart od amd  gdzie jednak wymagany jest naprawdę wydajny procesor że by karty pokroju r9 290x czy r9 390  się nie nudziły

Link to post
Share on other sites

@ robertgr1

Na konkurencyjnym portalu są testy Core i 5 4460 dawał radę z R 9 380 oraz odpowiednikiem GTX 960 ( R9 380 niewiele słabszy od  HD 7970, a procesor to najsłabszy i5 z serji Haswell refresh, który nie ma  dostępu do co prawda starego ale "ocniętego" i 5 2500K.

 

Zestaw całkiem sobie ( sam mam R 9 280X i na razie nigdzie się nie przesiadam).

Nie pisze jakie ma chłodzenie, jeśli chłodzenie dobre ma co by trzymało Core i 5 2500K na 4,5 GHz  w odpowiednich temperaturach to można sobie darować.

Następnie do modernizacji co bym proponował to zakup dysku SSD, fps-ów w grach nie zwiększy, ale odczuwalnie komputer przyspieszy z dyskiem SSD ( czas ładowania systemu/ programów, poziomów wczytywania gier itp).

Zaproponuję  GoodRam Iridium Pro 240 GB  w technologi MLC za niecałe 400 zł, oczywiście  można rozejrzeć się za modelami 120 GB  by było taniej ale jak mówi stare porzekadło, wcześniej czy później nowy dysk jaki by nie był pojemny, po jakiś czasie robi się za mały ( sam się o tym przekonałem nie dawno przy swoim 240 GB dysku SSD  zakupionym ponad 2 lata temu).

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Więc tak chłodzenie jest wydajne :) Grandis więc o OC nie ma co się martwić.Dysk Sdd także jest MX100 co prawda 128GB ale mi na system w zupełności wystarczy.

Zauważyłem że bardzo spadły ceny GTX 780 oraz TI(Ti idzie dorawać nawet za ok 900zł). Jeśli coś z nowych karty to można liczyć że razem po pozbyciu się starej będzie 1000-1100zł. Chyba że coś starszego i zamontowanie AX4 z którego jstem mega zadowolony.

Czy może jakiś RX 470/480?

Edytowane przez ziom0070
Link to post
Share on other sites

Wyjdę na fanaboy AMD ale ładowanie się w Keplery odradzam, wystarczy porównać pierwsze testy HD 7970 i odpowiednika GTX 770 , w nowszych  Kepler stracił ładnych kilka procent na wydajności z weteranem HD 7970, tylko patrzeć jak za kilka miesięcy to samo zdarzy się dla kart z GPU Maxwell.

Według mnie by zauważyć przyspieszenie musiał byś przejść na GTX 1060 lub RX 480 a to wydatek ~ 1100-1300zł.

Za niecałe 1100 zł na "morelach" jest RX 480 w wersji Nitro+ od Sapphire.

Markowy zasilacz 550 W powinien dać rady zestawowi po O.C.

Link to post
Share on other sites

Nie ma tutaj złotego środka. Celowałbym w XFX GTR albo Gaming X. Bardziej opłacalnie GIgabyte Gaming

 

Na wszystkich modelach jeżeli chcesz mieć cichą prace, to prawdopodobnie będzie niezbędny undervolting. Ja na swoim XFX GTR zjechałem tak średnio z czterech ostatnich stanów napięć i karta przerodziła się praktycznie inny model jeżeli chodzi o kulturę pracy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...