Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich sierdzenie.

 

Mam tylko jedno małe pytanie, tak więc bez przeciągania:

 

Zmieniam skrzynkę i za razem chce trochę "odświeżyć" układ LC. Chciałbym tym razem zalać system czerwonym płynem UV, a z ostatniego systemu zostało mi (nie licząc tego co jest obecnie w obiegu) prawie 5L tego : http://www.xs-pc.com/coolant/ec6-coolant-blood-red

 

I tu jest sedno mojego pytania, da się "dodać" do zwykłego czerwonego płynu reaktywność na UV?

 

 

Z góry dziękuje za pomoc  :)

 

Link to post
Share on other sites

Krzysiu
Powiedz mi czego ja nie mam :D

Ledy UV w secie jak ostatnio mam będzie można wpiąć do poprzedniego sterownika ☺ Co do przejrzystego płynu UV to czegoś takiego nie ma. Płyny świecące na UV to płyny fluorescencyjne i mają typowe odcienie żółty zielony i niebieski

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

zara kurcze nie mylmy pojęć :D

fuorescencja i luminescencja 
fluorescencja jest to reagowanie jasnym światłem na promienie UV, a luminescencja jest to świecenie po uprzednim naświetleniu.

 

niestety nie udało mi się wyprodukować niczego o trwałym efekcie moje barwniki podlegają sedymentacji, jest duże prawdopodobieństwo że po dodatkowej obróbce mechanicznej może się udać ale to będzie wymagało przypomnienia sobie chemii :P
 

Link to post
Share on other sites

to jest żółty uv i czerwony.
Dodać nie możesz ale możesz pomieszać z normalnym barwnikiem. 
oczywiście zdarzają się czasami małe komplikacje dlatego ja nie mieszam płynów a czyste barwniki. W rożnych płynach są różne biocydy(i masa innej chemii)  i to czasami przereaguje z miedzią i jest :P ciekawie. 

Link to post
Share on other sites

sety tak jak ostatnio wpinane tak jak ostatnio na złączki z tym że sterowanie na jednym kanale :D tam było RGB i sterowanie na wszystkich 3 kanałach.

Dlatego tutaj proponuję rozgałęźnik i możliwość wpięcia pasów oddzielnie pod 3 kanały tylko wtedy wiadomo zalażnie od podłączenia jasność na pilocie będzie sterowana odpowiednimi kanałami :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...