Skocz do zawartości

Komputer nie zawsze startuje za pierwszym razem


Recommended Posts

Cześć,

od pewnego czasu mam dość irytujący i niepokojący problem. Czasami gdy włączę komputer nie startuje od razu a jakby niemal od razu resetuje się i dopiero normalnie odpali. Konkretnie wygląda to tak: wciskam guzik, komputer zaczyna się uruchamiać (dioda się zaświeca, wentyle idą w ruch) ale nawet nie zdąży się wyświetlić nic na monitorze (nawet logo producenta płyty głównej) i komputer się wyłącza. Mija sekundka i zaczyna uruchamiać się znowu, teraz już normalnie pójdzie (zwykle).

Nie jest to kwestia systemu (występowała tak na Win7 jak Win10), dysku (było tak na HDD, SSD Samsunga i teraz SSD Iridium Pro), kable były poprawiane, dyski zapinane w inne sloty. Po prostu nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Siadające mobo? Siadający zasilacz? Sprzęt jak w sygnaturce.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

@olo163

Ok, dzięki za radę. Wymienię na dniach i zobaczymy.

 

@roman106

Przez dłuższy czas przed zakupem GTX1060 komputer chodził na integrze. Jedyne co było jeszcze wpięte to dźwiękówka (i to był okres, że i ona nie).

 

@tabask021

Już zdążyłem to nie raz zrobić. Poprawiać kable, wpinać od nowa. Ogólnie odkąd zaczął występować problem zdążyłem już 2-3 razy komputer kompletnie rozebrać.


Bateria wymieniona, ustawienia BIOS zresetowane i poustawiane jak ma być, przy okazji BIOS zaktualizowany. Poprawiłem też kable (siedziały porządnie), zobaczymy jak to teraz będzie.

Link to post
Share on other sites

Sam miałem podobny problem, właściwie to te same objawy + czasami nie włączał się za drugim razem tylko nawet za 5-6, raz się nie włączył wcale to prawie na zwał padłem :o . Też wymieniłem baterie, resetowałem cmos'y i inne biosy  8-) i nic, chociaż po wyczyszczeniu biosa (z starą baterią) przez dwa dni włączał się normalnie. Już myślałem że to mobo albo zasilacz. Jak wymieniałem baterie, rozmontowałem całego pc, przedmuchałem, poskładałem, i bez oc dalej to samo. Zrobiłem znów oc mojej 2500k na 4,6 tylko tym razem z offset voltage zamiast fix i cud wszystko śmiga 0 problemów. Może komuś pomoże moja historia ;D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...