Skocz do zawartości

Które kolumny 5.0


Recommended Posts

Posiadam amplituner AVR-1910 impedancja 6-16 ohm . Chciałbym zakupić jakieś dobre głośniki. Będą używane 50/50 muzyka filmy. Pokój 18-20m2. Fundusz to do 1000zł. Na internecie/allegro jest masa różnych firm i nie wiem czym się sugerować. Fajnie jakby fronty miały dość dobre basy może wystarczy konstrukcja 3 drożna, gdyż nie mam miejsca na subwoofer. W stereo muzyka przeróżna. Nie jestem audiofilem więc nie znam się zbytnio i moje oczekiwania nie są wygórowane.

 

moje sugestie:

Wharfedale VARDUS 250 HCP 5.0

Wharfedale Crystal 30 CR2 + WH2

TAGA TAV-606 v.2 5.0

Wharfedale Diamond 8 (8.4, 8.1, 8.C)

JAMO S416

M-AUDIO TREND 800

 

który zestaw byłby najlepszy, albo co w podobnym przedziale cenowym byście polecili?

Link to post
Share on other sites

Nie znam sie jakos specjalnie na tym sprzecie, ale mysle ze warto byloby dolozyc moze do czegos lepszego ;)

 

Ja mam np. zestaw Jamo S608HCS3, ktory mysle ze obecnie nabedziesz za jakies 1800 PLN.

Link to post
Share on other sites

A ja coś od siebie dodam. Odsłuch, odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch. Mowie tutaj o poważnych sklepach gdzie klienta traktują fachowo i doradzają jakie najlepsze są kolumny dla naszego ampa. Ale pamiętaj że kolumny za tą kwotę zbyt dobrych nie znajdziesz, może najlepiej zaczniesz kompletować od podłogowych a z czasem resztę, ale jak powiedziałem tylko odsłuch. Bo tak naprawdę to żaden ci tu tak naprawdę nie doradzi. Jedynie co ja mogę doradzić to że z Denonem dobrze się podobno radzą kolumny Dali. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Odsłuch to najlepsza rzecz, ale moje ucho jest tak głuche, że masakra. Podam przykład: zrobiłem sobie pudła (z drewna + fornir) na głośnikach stx to byłem wniebowzięty jak to grało, bo wcześniej miałem plastikowe kolumienki. he he.

Mój amplituner ma 6-16ohm to kolumny mogą mieć impedancje 4-8ohm (tak mają QUADRAL QUINTAS 5000) czy 6ohm, a może lepiej 8ohm. (6 ohm, 1 kHz, THD 0.7 %), (8 ohm, 20Hz-20kHz, THD 0.08%) tak było na stronie producenta. Więc lepiej chyba jak by miały 8ohm? Dobrze to rozumie?

Link to post
Share on other sites

W teorii impedancja kolumn nie powinna być niższa niż zalecana przez producenta amplitunera. W praktyce może być delikatnie niższa - nawet często jest, bo kolumny opisywane jako 8Ohm potrafią przy niektórych częstotliwościach zejść do 4 (albo i niżej). Jak będziesz uważał i nie przesadzał z głośnością, to nic się nie powinno stać, ale pamiętaj, że kolumny o dwukrotnie niższej impedancji pobiorą dwa razy więcej prądu, a to od natężenia zależy ile ciepła się wydzieli (przy jednakowym napięciu). Typowe ampli "ciągną" 6-8 ohmowe kolumny, które mogą zejść do 3ohmów. Pamiętaj, że te oznaczone jako 4ohmowe mogą zejść niżej. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...