Skocz do zawartości

Problem z kartą Gigabyte GeForce GTX 780 Ti, 3GB GDDR5


Recommended Posts

Witam Serdecznie

 

Dzisiaj podczas gry w BF1 komputer nagle się wyłączył i nie chciał się już uruchomić (nie reagował na przycisk power). Dałem mu ponad godzinkę myśląc, że może musi ostygnąć czy coś w tym rodzaju ale nie pomogło. Wcześniej zdarzyły mi sie 2 takie sytuacje w kilkumiesięcznych odstępach czasowych jednak po ok 15 min komputer uruchamiał się. Po ostatniej monitorowałem podczas rozgrywki temp. GPU i CPU. Wszystko zawsze w normie. Żeby sprawdzić w czym jest problem, najpierw odłączyłem wyżej wymienioną kartę. Bez karty PC włączył się bez problemowo. Wymontowałem z kompa brata jego kartę (GTX 960) i podłączyłem u siebie. I tym razem komputer uruchomił się bez problemu. To samo zrobiłem w drugą stronę z moją kartą (GTX780Ti) instalując ją w PC brata. Efekt był taki jak u mnie. Komputer nie uruchamiał się. Bardzo proszę o poradę co mogło się stać :(? Specyfikacja mojego zestawu to:

 

Procesor Intel Core i5-4670K

Płyta główna Gigabyte GA-G1-SNIPER Z87

Pamięć Crucial Ballistix 16GB (4x4GB) DDR3 1600MHz CL9 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 780 Ti, 3GB 

PSU Superflower Golden King 750W

 

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Link to post
Share on other sites

W skrajnym wypadku: brat ma za słaby zasilacz, a zasilacz autora tematu jest "zużyty" i nie daje już rady (ok 120W między kartami).

Malo prawdopodobne. Karta wysiadła w jego komputerze zanim sprawdził u brata. Jego Superflower ma spory zapas. U mnie na jednym z komputerów pracuje zasilacz od 4 lat na tym samym obciążeniu z tymi samymi podzespołami. Więc jak dla mnie to co mówisz jest jedynie gdybaniem, a nie faktem.

Link to post
Share on other sites

Panowie a może mi ktoś podpowiedzieć co teraz z gwarancją? Karta ma jeszcze gwarancje, wysłałem i czekam. Ciekawi mnie co zrobią i jakie mam prawa, Szczerze wątpię żeby była możliwość naprawy sprzętu. Jakby nie patrzeć zapłaciłem za nią ok 2.5 tys. Jeżeli ktoś się orientuje w temacie bardzo proszę o odpowiedź.

 

A brat ma zasilacz: Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

Edytowane przez Fizzy
Link to post
Share on other sites

Gwarancja to z reguły 2 tygodnie lub nawet miesiąc czekania. Uzbrój się w cierpliwość i czekaj na werdykt.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Tak jak masz w warunkach gwarancji. Nie wiem gdzie złożyłeś kartę na gwarancję. Zawsze podejmują się naprawy. Ja miałem kartę uszkodzoną z takim efektem jak ty masz i naprawili.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Masz zawsze dwa rodzaje reklamacji do wyboru.
1. Rękojmia - odpowiedzialność sprzedawcy. Składasz ją u sprzedawcy. Warto z niej skorzystać, jeśli nie minął jeszcze rok od kupna.

2. Gwarancja - odpowiedzialność gwaranta (Gwarantem może być producent, importer, dystrybutor lub sprzedawca.)

Jeśli złożyłeś reklamację z tytułu gwarancji w sklepie w którym kupiłeś kartę, to uzbroj się w cierpliwość, gdyż muszą ją wysłać do serwisu producenta za ciebie, a takie pośredniczenie może trochę potrwać.

Polecam dodać sobie tą zakładkę do ulubionych na przyszłość, pozwoli unikąć niespodzianek: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/

 

Masz tam też wyjaśnione, w jaki sposób przedłuża się okres gwarancji w momencie przebywania karty w serwisie itd.

 

 

Jeżeli gwarant wymienił wadliwy produkt na nowy lub dokonał istotnych napraw, termin gwarancji biegnie od nowa od momentu dostarczenia klientowi wymienionej lub naprawionej rzeczy. W przypadku wymiany pojedynczej części należącej do reklamowanego towaru czas gwarancji biegnie od nowa w odniesieniu do tej części – np. wymiana karty graficznej w komputerze.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...