Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, szukam karty dźwiękowej głownie do gier(sporadycznie muzyki, filmów), będą pod nią podpięte głośniki Microlab Solo6c i słuchawki Sennheiser HD 555. Zależy mi przede wszystkim żeby poczuć różnice względem integry w Intelu P7P55D-E Pro. Cena raczej ok 350 zł, chyba że jest coś naprawdę dużo lepszego za ok. 400zł. :ciekawy:

 

P.S. Podajcie razem z propozycjami pod jakie złącze podłącza się taką kartę, czy to jest PCI-E 1x, czy 16x?

Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz słyszę o takiej karcie, czy będzie ona lepsza od integry i nada się do gier? Nie lepszym wyborem było by coś typu Creative SB, czy Asus Xonar(nie znam się niestety właśnie na modelach)?

Link to post
Share on other sites

fajna propozycja z tym Audiotrakiem, ale jak autor lubi grać w starsze gry, wie co to jest EAXa i co to robi, bo jak dla mnie ono jest mało potrzebne, ale niektórzy sobie cenią te efekty (lepiej trolla słychać w jaskini) to może się połasi o wersje z X-FI,,, Audiotrak Prodigy 7.1e X-Fi, tylko że w odsłuchu muzyki gra już gorzej niż wersja 7.1. DO HD Sennheiser 555 karta jak znalazł

 

http://allegro.pl/audiotrak-prodigy-7-1 ... 95111.html

Link to post
Share on other sites

@Arved. Tańsze Xonar są na chip AV100, które niestety mogą Cię nie zadowolić. Lepsze z AV200 przekraczają sporo Twój deklarowany budżet. Prodigy powinno absolutnie Cię zadowolić czy to w wersji HiFi, czy X-FI. Swoją drogą zbyt wielu "user-ów", poza Creative i Asus nie zna w ogóle tego rynku, gdzie kart o klasy lepszych jest mnogość.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czyli karta zaproponowana przez adivxv5 nada się do gier lepiej niż np. Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, a różnica miedzy nimi będzie słyszalna? Oraz poradzi sobie także z głośnikami 5.1, jak i 2.0?

 

EDIT: Nie będzie problemów z Win 7 HE 64-bit?

Link to post
Share on other sites

Nie. Nie będzie żadnych problemów.

Obsługuje 7.1 i inne. Jest na chip ESI, jednym z najlepszych na świecie do przetwarzania wielokanałowego dźwięku.

I co równie ważne, jeśli będziesz preferował inny charakter dźwięku:

"Wymiana OPAMPów - Karta ma zamontowany OPAMP NE5532 TI(Texas Instruments dla wyjść Headphone-Out i Front-Out. ). Można go wymieniać, gdyż jest na podstawce. Przy wymianie należy zwrócić dużą uwagę na podstawkę, aby włożyć układ we właściwym kierunku. Uwaga: OPAMPy można wymieniać według własnych upodobań słuchowych."

"kompatybilność: Windows XP,/XP64-bit, Vista 32/64-bit, Windows 7 32/64 -bit". :[

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz tego używać na win 7 64 bit to ostrzegam poczytaj na forach masakra nie am pewnej karty dźwiękowej ogromne problemy ze sterownikami zarówno xonary jak i X-Fi. Sam po przesiadce na win 7 zauwazyłem ze integra zaczęła grać jeszcze paskudniej i kupiłem xonar DG. Niby stery są ale jak to działa to masakra. Muzyka i filmy jest ok dziek jest słyszalnie lepszy ale w grach koszmar. Karta zamula gry klatki spadają tak ze zaczyna ciąć, błędy w dźwięku. Gry się wieszają staje dźwięk i koniec testowałem pod XP i tak nie muli ale spokojnie 10 % klatek miej w FEAR w innych grach podobnie. Dobzre że dałe4m tylko 120 zł bo jak bym kupił za 300 zł xtreme gamera to i by mi tak szalał to bym nie wytrzymał.

Link to post
Share on other sites

Do takich słuchawek przydałoby się już leprze źródło aniżeli X-FI czy integry. Jeśli chodzi różnice w grach jako takich dużych różnic nie będzie (nie wliczam w to eaxa) Za to w muzyce dzieli już przepaść między Audiotrakiem, a X-FI. Do HD 555 zalecany jest wzmacniacz prodigy ma ,bo inaczej nie napędzisz tak jakby tego chciałby.

Link to post
Share on other sites

Autor zaznaczył że głównie poszukuje karty pod gry(A muzyki słucha sporadycznie)

Karta:esi prodigy 7.1 HiFi (To karta głównie przeznaczona do muzyki i wszelkiej obróbki muzyki zapewniając dobry dźwięk.

 

Do Gier polecam.Creative Sound Blaster X-Fi Titanium

 

za około 300zł dostaniesz ją.

Link to post
Share on other sites

A co mu da jakaś karta nie do muzyki w grach? Zamulający dźwięk CMSS (który notabene w DX-ie jest bardziej konfigurowalny, niż w topowej karcie Creative)? EAX coś tam robi, ale sporo z nim problemów było (a przynajmniej tak go zapamiętałem z dawnych lat). CMSS-a nikt, kto ma uszy, nie będzie wykorzystywał.

Niech sobie weźmie Prodigy i powinien być zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Creative nie jest zły, ale brakuje przy tej nazwie HD. ^^ Moim zdaniem EAX robi więcej, niż CMSS, ale EAX-a prawie już nie ma, a ten drugi jest też w Xonarach. Inna sprawa, że nie wiem, jak ktoś ze zdrowym słuchem może z tego korzystać. Zwykłe stereo jest wystarczająco przestrzenne, a nie zamula dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Inna sprawa, że nie wiem, jak ktoś ze zdrowym słuchem może z tego korzystać. Zwykłe stereo jest wystarczająco przestrzenne, a nie zamula dźwięku.

No way, no way... Gry i filmy to tylko na dobrze skomponowanych głośnikach 5.1. Mam z5500 i to jest to ! Ścigasz się samochodami w grze i słyszysz z której strony "bierze Cię" rywal.

Strzelasz, jesteś na wojnie - słyszysz skąd do Ciebie "walą".

 

2.0 To tylko do muzyki albo internetu (YT itp.)

Link to post
Share on other sites

A ja dalej będę się upierał, że tak nie jest...

IMO gry oraz filmy dzielą się na dwa typy:

1. Gorszy: gry w które "się pyka" czyli np. flashki w sieci itp. / filmy .rmvb o rozmiarze 250mega / filmiki z YT chociaż tutaj już coraz więcej HD mamy.

2. Lepszy : gry "wypasne" / filmy .mkv a co najmniej bardzo dobre .avi zajmujące 2 GB.

 

Różnica jest taka, że ten drugi rodzaj to coś o wiele fajniejszego, tam "wzdychamy" nie tylko nad grywalnością ale także nad efektami.

 

Pamiętam na początku jak miałem Z5500 - podpiąłem od razu go Xboxa i grałem w Red Dead Redemption w Dolby Digital. Jadąc na koniu owszem, efekty nie były aż tak potrzebne ale... jak zaczęło padać i grzmieć było już fajnie a jak napadli na mnie wtedy kowboje na koniach i zaczęła się strzelanina - było za*******e!

Link to post
Share on other sites

Zależy co kto lubi...

 

Np. Ciężki dzień w szkole, wracam to się uczę... a wieczorkiem lubię włączyć dobry film i chociaż trochę poczuć się jakbym w nim uczestniczył.

 

Po drugie... jak jest zima, wieczór do lubię zrobić sobie grzańca w 3h. przenieść się kolejno : na wojnę, na dziki zachód i na tor wyścigowy ;)

 

To takie jakby "nurt"... IMO fajna jest technologia 3D, ta maszynka, która wydziela zapachy związane z danym filmem... To taka chęć przeniesienia się w inne miejsce.

A już całkiem świetnie by było gdyby można było być jak "Jumper". :)

 

No ale jak mówiłem: co kto lubi...

Link to post
Share on other sites

@Under5. Świat wirtualny?

W USA dzieci twierdzą, że mleko produkuje się w fabryce.

Pod sklepem dostaniesz "z liścia" i będziesz twierdził, że to "gra"?!

Nie będzie systemu 5.1. Będą tylko Twoje uszy i wzrok. STEREO!

2(dwa) źródła sygnału. Całe spektrum.

Link to post
Share on other sites

Coraz bardziej jedziesz offtopem.

Świat wirualny lubię ale tylko na kilka godzin sobie włączyć bo jakoś wolę REAL( i nie chodzi mi to o sieć sklepów).

Najwidoczniej ja jestem INNY bo oglądając pościgi, strzelaniny, wyścigi, wybuchy bomb wolę mieć dźwięk 5.1.

Link to post
Share on other sites

Inna sprawa, że nie wiem, jak ktoś ze zdrowym słuchem może z tego korzystać. Zwykłe stereo jest wystarczająco przestrzenne, a nie zamula dźwięku.

No way, no way... Gry i filmy to tylko na dobrze skomponowanych głośnikach 5.1. Mam z5500 i to jest to ! Ścigasz się samochodami w grze i słyszysz z której strony "bierze Cię" rywal.

Strzelasz, jesteś na wojnie - słyszysz skąd do Ciebie "walą".

 

2.0 To tylko do muzyki albo internetu (YT itp.)

Kolega kupuje kartę do słuchawek i kolumn stereo, więc cała ta rozmowa o 5.1 jest po prostu zbędna.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ja tam uważam, ze dobre 2.0 lub 2.1 spokojnie starczy. Więcej głośników = większa plątanina a co za trym idzie trzeba gdzieś to ustawić. Przy kompie do gier mam 2.1 a jak chcę posłuchać muzyki to podpinam wieże stereo i jest sympatycznie. Filmy oglądam na tym nagłośnieniu 2.1 lub na TV stereo. Mi starcza w zupełności.

Link to post
Share on other sites

a zrodel to moze byc od ch...ja i za ich pozycjonowanie odpoiadaja poszczegolne glosniki.

teoretycznie tak, w praktyce nie bardzo. w jakosci cd-audio 2 kanaly zajmuja sporo, a to przeciez minimum, aby nie degradowac dzwieku ponizej poziomu ktory teoretycznie slyszymy (a jak wiadomo, niektorym i ow format nie wystarcza). 6 kanalow na dvd to juz konkretna, stratna kompresja, wiec idziemy w ilosc oddalajac sie od jakosci. czysto teoretycznie, montujac od ch...ja glosnikow dojdziesz do jakosci starego telefonu na korbke. nie tedy droga.
Link to post
Share on other sites

a zrodel to moze byc od ch...ja i za ich pozycjonowanie odpoiadaja poszczegolne glosniki.

teoretycznie tak, w praktyce nie bardzo. w jakosci cd-audio 2 kanaly zajmuja sporo, a to przeciez minimum, aby nie degradowac dzwieku ponizej poziomu ktory teoretycznie slyszymy (a jak wiadomo, niektorym i ow format nie wystarcza). 6 kanalow na dvd to juz konkretna, stratna kompresja, wiec idziemy w ilosc oddalajac sie od jakosci. czysto teoretycznie, montujac od ch...ja glosnikow dojdziesz do jakosci starego telefonu na korbke. nie tedy droga.

Ja to jakoś inaczej rozumiem.

Jest sobie plik FLAC 1000 kbps np. włączam go na moich głośnikach i ustawiam stereo x2 - normalne bezstratne stereo po prostu skopiowane - gdzie tu straty?

 

A co do filmów to owszem, oglądając film. avi 700mb na dźwięku 5.1 wychodzi to dosyć słabo. Dźwięk AC3 w plikach ~ 2GB też nie powala ale oglądając film .mkv 12GB albo Blurka w 5.1 jest fajnie ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...