Skocz do zawartości

Interesujący zestaw komputerowy z allegro


Recommended Posts

Witajcie,

Jako, że przestałem już jakiś czas temu interesować się wszelakim sprzętem komputerowym i nie jestem już w ogóle na czasie, postanowiłem poprosić was o poradę w tej dziedzinie.

 

Poszukuję komputera do 3500/4000 zł. Nie bardzo chcę mi się bawić w oddzielne dokupowanie sprzętów, czy ich składanie. Dlatego poszukiwałem jakiegoś zestawu. Bardzo ważnym też dla mnie ograniczeniem jest to, że będę brał ten komputer na kredyt, więc  Znalazłem ten oto zestaw:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6463548969

 

 

I mam pewne wątpliwości. Sprzęt wygląda na bardzo dobry, ale cena.. Cena jest bardzo niska jak na taki sprzęt i stąd moje obawy.

Na dodatek mają jeszcze jakąs promocję -  dają procesor 7 generacji za  wpisanie jakiegos magicznego hasła w komentarzu dla sprzedającego.

 

Sklep wygląda na porządny, ma dużo pozytywnych komentarzy.

A jak wy myślicie, drodzy forumowicze? Czy zestawy komputerowe z allegro, dalej uchodzą za takie złe jak kiedyś?

Edytowane przez Einsoczen
Link to post
Share on other sites

Wcale nie tak tanio, poza tym nie wiadomo w jakim stanie (czy na pewno na sto procent nowe) są wszystkie podzespoły.

 

na okrągło (i raczej z kopką):

cpu: 1100

mobo: 220

ram: 500

gpu: 1300

psu: 170

hdd: 200

obudowa: 50 (wygląda to na jakiś nonejmowy szajs)

dvd: 50

 

Razem ~3600, dokładasz prawie 200zł za nic (no dobra, za złożenie, ale większość sklepów online zrobi to za darmo przy zamówieniu).

Edytowane przez iamnotreal
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O, a to bardzo ciekawe jest. Czyli mimo wszystko cena jest wyższa niż powinna być, może jednak ten sprzęt nie jest taki zły?

 

Trochę się uparłem na ten zestaw, a to dlatego, że jednak zależy mi, żeby wszystko zakupić za jednym razem. Tym bardziej, że jednak rzeczywiście będę brał komputer na raty, bo mój PC już ledwo zipie...

 

W każdym razie serdecznie Ci dziękuje za odpowiedź. Dało mi to do myślenia! :)

Link to post
Share on other sites

To nie jest dobrze zrównoważony zestaw, to po pierwsze.

 

I morele.net i esc.pl (inne sklepy pewnie też, jak znam życie) mają sprzedaż ratalną. A możesz wybrać podzespoły jakie sobie zażyczysz (które ci poskładają do kupy), a nie to, co akurat sprzedawca ma na magazynie i dostajesz gwarancję na każdy podzespół osobno, więc nie musisz całego kompa odsyłać, jakby coś było nie w porządku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Z kart graficznych w tej półce cenowej lepiej sprawdzi się RX480 8GB

2. Za 200zł mniej można kupić i5-6500, który jest lepszą parą dla 1060/480 i ma dużo lepszy stosunekk wydajność/cena (a i tak grafika jest tu słabym ogniwem, chyba, że będziesz grał w gry siedzące na cpu wyłącznie, to wtedy niżej z grafiką zejść można)

3. Za zaoszczędzone 200zł można kupić dysk SSD. Albo cooler, dzięki czemu bedzie ciszej i chłodniej.

4. Przy obecnych chorych cenach kupowanie 16GB ramu na zapas (bo 8GB wystarcza do gier jak na ten moment) jest bez sensu. Ceny RAMów skoczyły o 100% w ciągu ostatnich kilku miesięcy, za chwilę się wyreguluje i wrócą do sensownego poziomu, wtedy można rozbudować.

5. Obudowa to *****, za niewiele więcej można kupić coś bardziej sensownego.

6. Zasilacz taki se, za podobny pieniądz można lepiej, albo dużo lepiej za trochę więcej.

7. Po co komu napęd dvd w dzisiejszych czasach?

 

// Słownictwo

// 3ndurek 

Edytowane przez 3ndurek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Wielkie dzięki raz jeszcze za odpowiedź. Musze przyznać, że udało Ci się pokierować mnie na tyle, że zniechęciłem się do zakupu tego zestawu na allegro! :)

 

Stworzyłem mniej więcej podobny zestaw z tym allegrowym (patrz załącznik) kierując się Twoimi podpowiedziami i niestety cena mi wyszła trochę wyższa... Podejrzewam, że przy którymś podzespole poniosła mnie fantazja i wybrałem ciut droższy... 

Brak jeszcze jest obudowy, gdyż nie wiem jaka będzie kompatybilna - byłbyś w stanie mi jakaś zaproponować w rozsądnej cenie? Kolor nagrywarki - randomowy.

PS co do podpunktu 7 - mi się przydaję ;)

 

 

Załącznik:

http://imgur.com/IDfBEpZ

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites
Za 200zł mniej można kupić i5-6500,

Żaden interes, taniej już mamy i5 7500.

 

 

Za zaoszczędzone 200zł można kupić dysk SSD. Albo cooler, dzięki czemu bedzie ciszej i chłodniej.

Cooler za dwie stówy pod stockowy CPU z zablokowanym mnożnikiem ? - daj spokój.

 

 

Stworzyłem mniej więcej podobny zestaw z tym allegrowym (patrz załącznik)

Bez sensu, SSD na TLC, nieopłacalne chłodzeniem z głośnym wentylem, kiepski zasilacz, brakuje obudowy.

 

Jaki masz w ogóle monitor, co za gierki będą tu odpalane ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...