Skocz do zawartości

Chłodzenie pasywne na procka.


Recommended Posts

Budżet bliżej nie określony ;) Ale znowu nie chce wydawać 300zł na chłodzenie. Można tak powiedzieć około 200zł lecz mogę troszku dołożyć :) Z resztą ten procek to nie jest straszna grzałka ale jak widzę temp. 67 stopni podczas grania na moim pasywnym Spartanie to wolę zmienić na coś lepszego.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nie wiem po co męczysz tego procka na pasywie skoro w obudowę i tak wkładasz jakieś wentylatory. Zrezygnuj lepiej z wentylatora w obudowie, a na Mugena, czy inny cooler który kupisz kup wolnoobrotowy 120mm. UCTB12 czy sss 800rpm... Wydatnie zmniejszy Ci temperatury na procesorze.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nie wiem po co męczysz tego procka na pasywie skoro w obudowę i tak wkładasz jakieś wentylatory. Zrezygnuj lepiej z wentylatora w obudowie, a na Mugena, czy inny cooler który kupisz kup wolnoobrotowy 120mm. UCTB12 czy sss 800rpm... Wydatnie zmniejszy Ci temperatury na procesorze.

Też tak myślę. Wentyle polecam Enermaxy.

Link to post
Share on other sites

Testowałem pasywnie coler master hyper z600 na pentium dual core po oc na 3GHz FSB 378 napięcie 1,4 i na pulpicie dawało rade w starsze gry także ale w letnie upały w czasie grania zwiechy za gorąco po zmianie oc na 2,8 przy domyślnym napięciu dawało rade temperatury do 80 stopni myślę ze nowego atlona dało by rade pasywnei schłodzić można jeszcze lekko przerobić to chodzenie ponad 1 kg wagi i 12 rurek robi swoje tak samo karte graficznom gtx 460 to na pasywnie zapomnij ale radeonka 5770 z accelero spokojnie. Dodam Jeszce ze miałem thermaltake rocket wodne chodzenie i wypada biednie do Z600 jak sie woda nagrzała to jurz ledwie dawało rade może chłodnica była za mała bo tylko 5 kg aluminium. zalman reserator 2 by wystarczył bo kupno wodnego z wiatrakami do chłodzenia wody to bezsens. Tak czy inaczej idzie złożyć cały pasywnie chłodzony komputer i to dość wydajny

Link to post
Share on other sites

Radeony 5750 są dobrym wyborem. U mnie wentylatorek w gigabyte kręci się tylko na 20%, a mimo to nawet w najnowszych grach temperatura nie przekracza 50stopni. Gdyby założyć troszkę większy radiator pewnie spokojnie działała by w pasywie.

Link to post
Share on other sites

Scythe Ninja 3 daje radę! Bardzo fajny cooler, bardzo duży i ładnie wykończony ! Do 3-ki dali nawet fajny backplate, żeby cooler płyty głownej nie wyłamał (waży ponad 1 kg z wentylatorem ). Trochę ciężko się go instaluje (celowanie śrubkami w cooler przez backplate), ale na prawdę urządzenie jest wydajne. Warto od razu kupić jakąś pastę termoprzewodzącą z górnej półki, wtedy cooler działa jeszcze lepiej niż na tej paście dostarczonej w zestawie. Wentylator załączony w zestawie (Scythe 12cm slip steem PWM na ustawieniach minimalnych obrotów (około 800) jest na prawdę cichy). Polecam!

Link to post
Share on other sites

@ bigosx jeśli chcesz jakiejś pasywnej karty, to Gigabyte ma nadal w swojej ofercie HD4850, HD5750, a nawet HD5770(Sillent Cell). Musisz tylko uwzględnić, że gdybyś chciał grać, to spodziewaj się z temp. powyżej 70*C, a ceny też nie są niskie(390 zł za HD4850, 435zł za HD5750 w esc.pl) ;)

Link to post
Share on other sites

Kupiłbym i HD4850 ale boje się o temperatury, zdecyduje się chyba na HD5750 chodź droższa, wydajnościowo podobna ale chłodniejsza. Jeszcze myślałem o HD5670 ale jest chyba za słaba. Jeszcze tylko muszę komuś GTX460 opchnąć :menda:

Link to post
Share on other sites

No dobra, nie chce robić nowego tematu ale chciałem się zapytać czy da radę zakupić jakieś nowe chłodzenie na GTX460 aby przynajmniej w idle pracował w pasywie. :( Pytam bo nie mogę upchnąć i mi szkoda troszku mego GTX460 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...