Skocz do zawartości

Alternatywa dla AutoCad


Recommended Posts

Dzień dobry

 

Witam najserdeczniej w świecie wszystkich szanownych kolegów z forum.

Jako że nadszedł nowy rok, i jedno z mych noworocznych postanowień brzmi :"zapomnieć o autocad i go zmienić" proszę was o porady, czy możecie mi polecić jakiś dobry alternatywny program?

 

Pozdrawiam Serdecznie.

:)

Link to post
Share on other sites

ZWCAD to taka trochę upośledzona wersja AutoCADa. Działa i wygląda praktycznie identycznie (nawet korzysta z tych samych skrótów w większości przypadków), do tego poziomu, że się zastanawiam, jak to się stało, że Autodesk ich jeszcze nie pozwał. Ale jeszcze parę lat temu (kiedy go testowałam) miał kilka problemów, które go dyskwalifikowały jako zamiennik, przynajmniej dla mnie. Co może to wynikać z kwestii, że programu Autodesku używam od wersji 2000 i nawet małe detale (jak to, że zoom/zaznaczanie działa trochę inaczej) powodowało koszmarną frustrację. No i potrzebujesz wersji plus do LISP (ale różnica w cenie nie jest porażająca).

 

REVIT jest bardzo spoko, ale to też jest produkt Autodesku, no i stawia dużo większy nacisk na 3D.

 

DraftSight jest super. Jak na darmowy program, do jakiegoś narysowania czegoś tam raz na czas i jak nie jesteś przyzwyczajony do AutoCADa. Ma mocno ograniczone kwestie druku/publish, wersja darmowa nie obsługuje LISP. Do tego interface jest dramatycznie inny.

 

Mnóstwo znajomych architektów korzysta z ArchiCADa, który posługuje się kompletnie inną filozofią (która mi nie leży, ale nie jestem architektem) i jest bardzo mało kompatybilny z AutoCADem, więc międzybranżowa wymiana plików to koszmar.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

rysowałem 3 lata na autocadzie a pozniej przesiadłem się na ZWcada, wielkich różnic w rysowaniu 2d nie ma. programy bardzo podobne, plik ze skrótami działa na tej samej zasadzie więc idzie wszystko ustawić pod siebie.

No ja właśniue też spotkałem się z pozytywnymi opiniami na temat zwcad, szczególnie że ostatnio dowiedziałem się że podajrze od 2 msc jest już nowa stabilna wersja Zwcad2017 - także to jeszcze bardziej mnie przekonuje do podjęcia decyzji.

Koledzy ktoś może ma jeszcze jakieś doświadczenia z programami typu Cad?

Edytowane przez huberty
Link to post
Share on other sites

Jakieś konkrety, np. czy łatwo mi będzie się przesiąść z AutoCada oraz np. jakie są wersje dostępne.

No to akurat na to kolego masz odpowiedź:

 

ZWCAD to taka trochę upośledzona wersja AutoCADa. Działa i wygląda praktycznie identycznie (nawet korzysta z tych samych skrótów w większości przypadków)

Link to post
Share on other sites

wszystko zależy od tego do czego będziesz wykorzystywać program,

jeśli będą to rysunki konstrukcyjne to zwcad jest ok, posiada mnóstwo nakładek typu stal, żelbet do wymiarowania i robienia zestawień, w 3d też trochę robiłem i wcale nie jest źle. Po tym czasie zdążyłem się do niego przyzwyczaić i pracuje się naprawdę dobrze.

na pewno nie ma wszystkich funkcji autocada, ale niektóre można zrobić w inny sposób- wiadomo, że cel do osiągnięcia jest jeden ale sposobów na jego wykonanie jest kilka zarówno w autocad jak i zwcad.

z mojej strony polecam, ale niech się wypowiedzą też inni co na nim pracują, może w innych branżach.

Link to post
Share on other sites

(...) z mojej strony polecam, ale niech się wypowiedzą też inni co na nim pracują, może w innych branżach.

 

Ja osobiście może nie pracuję, ale mam bardzo bliską mi osobę (brata) który jest architektem.

Od dłuższego czasu pracuje na Zwcad i ostatnio przeszedł na nowszą wersję 2017 i mówi że jest mega zadowolony.

Link to post
Share on other sites

(...)

jeśli będą to rysunki konstrukcyjne to zwcad jest ok, posiada mnóstwo nakładek typu stal, żelbet do wymiarowania i robienia zestawień, w 3d też trochę robiłem i wcale nie jest źle. (...)

 

Dobrze wiedzieć takie rzeczy :)

 

 

 

Od dłuższego czasu pracuje na Zwcad i ostatnio przeszedł na nowszą wersję 2017 i mówi że jest mega zadowolony

No to akurat można powiedzieć że tak samo jak ja :).

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Czemy nie bierzecie pod uwagę ilustratora? Do 2d używam tylko tego. Fak nigdy nie pracowałam na AC, jest, aż taka różnica? Fak, że głównie tworze grafiki do składów, ulotek itd. 

 

Przecież Illustrator i AutoCAD to całkiem inne programy, przeznaczone do zupełnie innych zastosowań.  

 

@Huberty  Jeżeli jeszcze szukasz zamiennika za AutoCAD to przetestuj GstarCAD. Moim zdaniem najlepsza obecnie alternatywa dla AutoCAD, a z penością lepszy od ZWCAD. Tutaj masz ciekawy artykuł porównujący GstarCAD z ZWCAD: http://cadpolska.pl/gstarcad-vs-zwcad-czyli-jaki-wybrac-program-cad-zamiast-autocad-lt/    Mam nadzieję, że okaże się pomocny . Pozdrawiam .  :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Co do AutoCada, jak dla mnie jeśli chodzi o modelowanie 2d to najlepszy program. Za to 3d mocno kuleje i tu byłbym za jakimś zamiennikiem...

 

Wypróbuj GstarCAD, to naprawdę dobra alternatywa dla AutoCAD i również umożliwia projektowanie w 3D.  Dodając do niego silnik renderujący Artisan powstają świetne wizualizacje. Tutaj znajdziesz przykłady: https://gstarcad.pl/artisan-realistyczny-silnik-renderujacy-dla-gstarcad-2017/

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Pytanie po co coś zmieniać, skoro się sprawdza?

 

Dlaczego warto zmienić AutoCAD na GstarCAD? Na przykład z powodów finansowych.  :)  GstarCAD kosztuje około  tysiaka i masz licencję wieczystą, natomiast mając AutoCAD musisz płacić ciągłe subskrypcje miesięczne, roczne itp. (nie możesz kupić programu na własność). Dodatkowo decydując się na Gstar'a otrzymujesz bezpłatną opiekę techniczną, więc jak czegoś nie wiesz, to po prostu piszesz maila lub zdzwonisz i ktoś Ci pomaga. Skoro oba programy są prawie identyczne pod względem wglądu i funkcjonalności (AutoCAD LT), to po co przepłacać?  :?:  ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem jak działa ten GstarCAD a opinie DeMarko można wrzucić do śmietnika bo to najzwyklejsza reklama za to wiem jak działa ZWCAD - dziadowskie oprogramowanie z mnóstwem bugów (testowałem również wer 2018). Jak wysyłamy pliki do supportu, z którymi zwcad sobie nie radzi stwierdzają jedynie, że winny jest właśnie ten plik i różnorakie uszkodzenia jakie posiada a tymczasem AutoCad z tymi samymi plikami śmiga bezproblemowo. Tyle w temacie tanich zamienników.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...