Skocz do zawartości

Monitor pod gtx 1080 ( cena nie gra roli )


Recommended Posts

Gtx 1080

I7 - 6700k

Płyta główna MSI Z170A GAMING PRO CARBON

 

Witam. Jak w tytule. Jaki monitor pod tą kartę graficzną. Monitor przede wszystkim pod różnego rodzaju gry. Jaka rozdzielczość , ilu calowy. Z technologią g-sync czy tez bez. Jaka matryca. Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Jeśli byłby ktoś na tyle uprzejmy i podał linki z propozycjami byłbym wdzięczny. Czytałem i wiele ludzi twierdzi że monitory Acera ( predator ) są świetne.

Link to post
Share on other sites

Mam ten monitor:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/13945513

 

27'', 1440p, 144Hz, IPS, g-sync. Jakość wykonania bez zarzutu, bardzo "oszczędny" design jak na produkt adresowany do graczy. Tylko ramka mogłaby być trochę węższa.

 

Predatory są spoko, ale przeczuwam, że trochę się dokłada do "gejmingowego" wyglądu.

Link to post
Share on other sites

34'' to akurat dla ultrawide, ale żeby grać w nowe, wymagające gry na maksymalnych ustawieniach w 100fps w tej podziałce, to potrzebowałbyś dwóch gtxów 1080, a nie jednego. Jeden 1080 nie dobija do 100 nawet w 1440p w większości nowych, wymagających graficznie gier.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Ja z kolei jestem bardzo zadowolony z Philipsa bdm3275up. Przede wszystkim super kolory i ostrość obrazu. Po przesiadce z TN 1080p - niebo a ziemia. Do tego brak problemów z nierównym podświetleniem, srebrzeniem czy kątami widzenia. Obraz naprawdę jest miodny. Dodatkowym plusem są bardzo dobre możliwości regulacji. Monitor jest duży i dzięki temu, że dolna krawędź może być bardzo blisko (ok 4cm) blatu biurka, nie trzeba zadzierać głowy do góry. Minus to brak gsync. W niektórych grach w ogóle to nie przeszkadza, a w niektórych rwanie ekranu jest bardzo widoczne (np Wiedźmin III). Pozostaje v-sync, ale wtedy albo SLI z GTX1080, albo wybrać ten monitor w wersji 2560×1440.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Pozostała ostania kwestia , czy 2 czy 4k.

Zależy w co głównie chcesz grać. Jak w nowe singleplayerowe gierki z wodotryskami, to 4K, jak w bardziej dynamiczne rzeczy typu strzelanki online, gdzie liczy się czas reakcji - 2K, 100/120/144Hz.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Właśnie rzecz w tym że wielbię różnego rodzaju gry.

Co myślicie o tym?

http://www.x-kom.pl/p/318096-monitor-led-27-289-aoc-agon-ag271qg.html

https://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjGh47pib_RAhXE8RQKHQ3_AS0QFghMMAU&url=http%3A%2F%2Fwww.benchmark.pl%2Ftesty_i_recenzje%2Facer-predator-xb271hu-test.html&usg=AFQjCNF-iA_WyT6isONmssNPlIhveneBFg&sig2=5B0JtsT1BTM4Uuy8wlbhPQ - największe prawdopodobieństwo trafienia dobrej sztuki.

AOC taki sam szrot jak asus pg279q,zapytaj @gustine,miał dwie sztuki i obydwie zwrócił.

Pozostała ostania kwestia , czy 2 czy 4k. jedni piszą że lepiej taki a inni że taki.

W 4K nawet z 1080 szału nie będzie,ja na Twoim miejscu z tą kartą wziąłbym ultrawide od LG,no chyba że cena naprawdę nie gra roli to

któryś z dwóch które Ci podałem wcześniej,zawsze masz 14 dni na zwrot jak kupujesz przez internet,a gry na ultrawide wyglądają zaaaaaje...iście!!!!. 

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi jednak chyba się skuszę na monitor który poleciłeś STING3572. Mianowicie tego predatora 27 calowego. Czytałem własnie o nim i opinie są jednoznaczne. Podobno petarda. Jednak ciekawi mnie z drugiej strony ten Lg ultrawide. Cięzki wybór

Link to post
Share on other sites

moja rada - bierz tylko format 21:9

ja obecnie mam LG 29 cali w tym formacie i planują w najbliższych tygodniach wymianę na coś większego, ale tylko i wyłącznie 21:9

najlepiej od razu w wyższej rozdziałce, bo już teraz 1080 sobie poradzi, a na pewno wcześniej wymienisz grafikę niż kupisz kolejny monitor, więc będzie bardziej przyszłościowe

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...