Skocz do zawartości

Laptop do 2800zł [MSI czy Dell]


Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu mam się zamiarem kupna pierwszego w życiu laptopa :) Mam zamiar na niego przeznaczyć max 2800 zł. Laptopa będę używał do:

- przeglądania internetu,

- gry w Football Managera 2011, PES 11, Diablo 3 (w planach ;), jakieś NFSy

- oglądania filmów,

- słuchania muzyki (raczej na słuchawkach)

 

Od laptopa oczekuję

- trwałości,

- względnej kultury pracy,

- zbytniego nie nagrzewania się,

- wydajnego jak na moje potrzeby procesora i karty graficznej

- 3-4gb ramu

- ma wytrzymać co najmniej 2 lata przy wydajności pozwalającej na komfortowe użytkowanie programów użytku codziennego

 

Przeglądałem wiele tematów dot. laptopów, czytałem recenzje, wybór padł na jednego z dwóch poniżej zamieszczonych.

MSI GE600: http://allegro.pl/msi-ge600-i5-460m-4g- ... 29576.html

Dell Inspiron 15r Alu : http://www.x-kom.pl/p/59093-notebook-la ... d5650.html

 

Najbardziej podoba mi się MSI ze względu na przełączaną grafikę, ale nie jestem pewien co do jego trwałości. Za Dellem przemawia wykonanie i gwarancja, która kusi. Zastanawiam się również, czy na moje potrzeby wystarczyłby procesor i3 (nawet 330m), gdyż oprócz gier nie będzie on "katowany" wymagającymi programami. Proszę o pomoc w wyborze, inne propozycje wraz z argumentacją mile widziane :) Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Też się zastanawiam nad tym MSI, z tego co wyczytałem w recenzji, to całkiem przyzwoity sprzęt, a dzięki integrze, także może długo podziałać na baterii(która jest większa niż w tym Dellu). Jego główna karta graficzna, także jest lepsza niż u konkurenta. Ja się chyba na niego zdecyduje, bo to naprawdę fajny sprzęt w przyzwoitej cenie ;)

Link to post
Share on other sites

Też skłaniałbym się bardziej ku MSI, tylko zastanawiam się teraz nad prockiem. Nie wiem czy warto dopłacać do i5 skoro raczej bym go w pełni nie wykorzystał, nie używam CADów ani innych programów inżynierskich, jedynie programy powszechnego użytku codziennego ;]

Link to post
Share on other sites

Skłaniałbym się do della. 5730 to jest to samo co 5650 tylko podkręcone więc za tą samą cenę masz lepszego jakościowo laptopa.

 

Podkręcanie jest bajecznie łatwe i trzeba najczęściej tylko zainstalować rivatunera, zmodować plik konfiguracyjny, zmienić taktowanie i już masz 5730. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zrobił sobie z niej 5750.

 

A i5 to jest podstawa do gier. Słabsze typu i3-330M którego ma Lightning nie dają sobie rady z grami na high.

Link to post
Share on other sites

Yhym, a jak z temperaturą po takim "zabiegu"? Czy nie podskakuje zbyt wysoko? Nie chciałbym narazić nowego sprzętu na momentalne przegrzanie. Poza tym, MSI ma przełączaną grafikę więc na integrze by się tak nie przegrzewał i oszczędzałby trochę czasu pracy na baterii, a 5730 włączałbym tylko na czas gry.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...