Skocz do zawartości

Problem z zainstalowaniem systemu na SSD.


Recommended Posts

Od pewnego czasu denerwował mnie bład który co chwilę pojawiał się przy uruchomieniu komputera, więc postanowiłem pobrać windowsa za pomocą jakiegoś programu od microsofta i zbootować go na pendriva, wyszło tak że pousuwałem sobie wszystkie pliki recovery i w ogóle miałem problem zainstalować windowsa. Zaktualizowałęm go kiedyś z płytowej 8 do 10. Naszczęście udało się zainstalować 10 ale na dysk HDD, gdy chciałem wybrać w instalatorze mój dysk Ssd wyszkoczył mi błąd, że " Nie można zainstalować systemu windows.Dysk zawiera tabele partycji MBR". Czytałem w internecie, ale są tam napisane niezrozumiałem dla mnie rzeczy i za bardzo nie ogarniam co i jak. Doczytałem sie, że wystarczy podczas istalacji właczyć wiersz poleceń i wpisać międzyinnymi "disk list" ale gdy to wpisuje kompletnie nic się nie dzieje... Proszę o pomoc. Wcześniej gdy instalowałęm płytową 8 normalnie udało się zainstalować ja na dysku SSD.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dobrze doczytałeś do momentu odpalenia wiersza poleceń. Uruchamiasz podczas instalacji wiersz poleceń, następnie uruchamiasz program DiskPart, wpisując diskpart. Kolejnym etapem jest "list disk" który wyświetli ci wszystkie dyski podpięte do komputera (usb też), wpisujesz "select disk x" gdzie x jest cyfrą dysku który cię interesuje następnie "clean". Program usunie wszystkie informacje o partycjach na tym dysku, na koniec "exit". Po powrocie do instalatora Windy będziesz mógł wybrać ten dysk.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...