Skocz do zawartości

Czy kupiłbys gtx 1060 w wersji 3gb na najbieższe lata?


Recommended Posts

Z tą Mafią, to przesadziłeś. Na low jeszcze może, ale nie na mid. Optymalizacja, to zjawisko całkiem obce tej grze. Dość powiedzieć, że GTX 1070, a więc karta szybsza o ~30% od 1060, w Mafii jest szybsza o... 10%, a jedyną kartą zdolną utrzymać ~60 FPS w QHD jest najnowszy Titan. Inna sprawa, że 3GB od biedy wystarczą w FHD, lecz:

a) nie jest to rozwiązanie "przyszłościowe"

b) czasami będziemy musieli zejść z teksturami (a to "boli") i AA (niektórymi trybami)

c) w powyższym nie uwzględniłem odchyłów od normy takich jak Mafia

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poczytajcie test na benchmark gdzie jest porównywana karta gtx1060 3GB z wersja 6GB i można z niego wyciągnąć wnioski że 3GB jest wystarczająca do FHD do każdej gry i ustępuje wersji 6Gb tylko że względu na mniejszą liczbę tych procesorów strumieniowych i jednostek teksturujących . Link http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-3gb-vram-wystarczy.html

 

I jeszcze kilka ciekwaych cytatów z tej recenzji 

 

"Musimy przyznać, że sytuacja nieco nas zaskoczyła liczyliśmy na zdecydowanie większą listę gier, które będą ograniczone przez 3 GB pamięci. Okazało się jednak, że w praktycznie wszystkich nowych produkcjach to nie jest problem i to nawet w przypadku zabawy, w rozdzielczości QHD. Jedynie kilka nieco starszych produkcji wykazywało istotną różnicę pomiędzy 3, a 6 GB pamięci.

Idealnie obrazuje to fakt, że alokowanie jak największej ilości tekstur w pamięci karty wcale nie musi mieć bezpośredniego przełożenia na wydajność. Bowiem o ile większość silników stara się wrzucić wszystkie lub jak najwięcej tekstur do pamięci, to w danej chwili / scenie korzysta tylko z ich części i potrafi je dynamicznie zastępować w miarę potrzeb.

Większość z testowanych przez nas tytułów (silników) potrafiła zaalokować od 3,5 od 5,5 GB pamięci w zależności od rozdzielczości i ustawień, ale w momencie gdy do dyspozycji były tylko 3 GB na karcie - nie stanowiło to żadnego problemu. Istnieje też podejrzenie, że wiele odbywa się po stronie sterowników i że Nvidia wykonała w tym kierunku kawał pracy

Wydaje się więc, że tzw. punktem granicznym jest obecnie 2 GB pamięci na karcie."

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

ile mozna im linkować i tłumaczyć Mariusz że wersja 3gb spokojnie starcza do fhd, a nawet jak jest ciężej, zjeżdząsz paskami graficznymi w dół i hula - z niektórymi do jak z PiSem - nic do nich nie dociera :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Jak juz pisalem, mam Gtx 970 4GB, r280x 3GB i 1060 6GB obecnie. Mi 4GB do 1080p NIE wystarcza, powodzenia z 1060 3GB w nowych grach. W Residenta 7 zagracie, ale z teksturami na LOW, może medium. Na 970 rwie niesamowicie w wyzszych ustawieniach wlasnie przez Vram.

 

Edytowane przez michal89chz
Link to post
Share on other sites

jak sie nie umie ustawić tak grafki, żeby pamięci dedykowanej nie przekraczało, to rwie :D co tu więcej pisać - powtarzam, na 2gb takie rzeczy robie i nie narzekam, ale jak widać niektórzy z kartami 3,5-4 gb nie potrafią :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Ehh, nie skomunetuje tego inaczej niż to że usprawiedliwiacie g..niany zakup kastrata. Kazdy wlasciciel GTX 1060 3GB bedzie płakał pod koniec 2017 roku że gra z teksturami na ,,low'' (...) lub mu tnie na medium albo bedzie udawał, że jest wporządku żeby sie usprawiedliwić :) a i tak czeka go szybka wymiana grafy. Bawcie sie z tym dobrze, ja nie żałuje dopłaty do Strix'a 1060 6GB, bo moge, 1070 nie potrzebuje do 1080p60Hz i mam spokój na najbliższe 2 lata napewno.@k0chan jak robisz ,,juz takie rzeczy'' :) to pograj w RE7 lub CoD'a nowego na 2GB VRam w 1080p. Naprawde, polecam, jakość tekstur otrzymasz jak na PS3, super rozrywka oglądać rozmazaną papke. Weź sie lepiej do roboty bo Ci głupotą wieje z pod pachy i portwela. Miłej zabawy ,,panowie'' :)

 

Edytowane przez michal89chz
Link to post
Share on other sites

dokłądnie przeważnie wystarczy albo z ULTRA zmienić na HIGH czy tam Very HIGH i jest płynnie i w zasadzie bez jakiejś straty na wizualnym aspekcie wyświetlanego obrazu (zmiany kosmetyczne że tak powiem) lub zmiejszenie nie których opcji jak obicia z ultra na Hgh (medium) czy cieni i to wystarcza a szczerze nie powoduje to odruchu wymiotnego że graifka na tym traci ;).

Ja zmieniłem z GTX960 4 GB kartę na GTX 1060 3GB (bo miałem okazję tanio zrobić taką podmiankę) i oczekiwałem ze będize wow bo w benchmarkach karta wydajjniejsza jest chyba z 80% a tu hmmm wcale aż takiego spektakularnego wzrosu w odbiorze jakości grafiki nie zanotowałem. Jedynie gdzie widzęjako taką róznice to Wiedzmin3 ale i na Gtx960 wyglądała ta gra zacnie. 

Myślę że te "bo muszę grac na ULTRA" to tylko nasze ego nie może sobie poradzić z tym że na HIGH tez dobrze to wygląda ;). Tylko że wiadomo jak kotś chce to kupuje Titany czy gtx 1080 i mi to nie przeszkadza ,chce, stac go, luz .. ale nie piszcie że 1060 3GB to badziew i że ma za mało ra bo nie ma ma akurat. Jakiś czas temu tez oglądałem fajny filmik jakiegoś hamburgera który tłumaczył dla czego na dziś i jeszcze pewnie długo wystarczyć powinno 2 GB ram na kartach graficznych,bo.... duża część ludzi nadal posiada karty z taką ilością ram i wedle statystyk takich osób jest NAJWICĘCEJ... więc wielkie firmy produkujące gry AAA nie mogą sobie pozwolić na to żeby takich ludzi olać bo to dla nich spore strarty finansowe, to jest biznes. A Ci co robią gry z wymaganiam z du*y szybko na tym tracą bo sie robi flejm w sieci jak to było z Batmanem czy z Mafią 3 gdzie firma szybko stara się zatrzeć złe wrażenie i zoptymalizować grę ,bo LUDZIE nie KUPIĄ a to jest strata finansowa i to znaczna. Wiadomo że kiedyś nadejdize taki dzieć że te 2 GB będize za mało ale to pewnie jeszcze ze 3 lata co najmniej minie, a po 3 latach to ten GTX1060 3GB będize tak samo przestażały jak wersja 6GB i jak ktoś będzie celował w ten segment wydajnościowy to wiadomo że kupi sobie nowszą karte z tego segmentu. Tak to wyglądało ,tak to wygląda i będzie wyglądać. :D

Ja żałować nie będę a stać mnie było na zakup GTX 1070 tylko że po co? Ja nie łykam gier jak leci, tylko mam swoje preferencje (głównie wyścigi) i nie sądzę że będę płakał. A twoje EGO kolego  michl89chz

 

 jest rozbuchane do granic, uważaj żebyś nie pękł  i to jaki czujesz się lepszy bo kupiłeś sobie wersję 6GB no kurde krezus z ciebie hehe ;)

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

jeszcze jedno, ludzie na 1 gb kartach sprzed 5-6 lat grają w nowe gry, a ty o 3gb mówisz "archaiczne" tylko pogratulować ci logicznego myslenia , karty typu rx470/gtx1060 3gb czy nawet 6gb to nie  są karty do ultra w 1080p, panie "archaiczny" , do ultra to sie kupuje 1070 i wzwyż, jak sie chce w 60 fpsach grać

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że GTX 1060 powinien pozwalać na ultra w FHD, jako iż jest to karta wydajniejsza od GTXa 980, czyli niemal najmocniejszego układu z generacji kart "celujących" w FHD. I rzeczywiście w przypadku poprawnie zoptymalizowanej produkcji tak jest. 3GB RAMu nie jest ilością archaiczną, ale nie jest również ilością adekwatną/optymalną dla rdzenia GTXa 1060.

Argument o 2GB jako standardzie, dla którego deweloperzy będą tworzyć jest natomiast chybiony. To tak jakby powiedzieć, że gry będą robione z myślą o najtańszych układach. Owszem, będą starały zachować się kompatybilność, ale to nie znaczy, że ktoś chcący wydać 1200zł na GPU zadowoli, lub powinien zadowolić się 30 FPSami i ustawieniami na minimum. Innymi słowy, deweloper postara się zachować maksymalną kompatybilność wsteczną, ale i dorzuci coś dla "entuzjastów". Tutaj warto wspomnieć o teksturach, które są przy okazji głównym czynnikiem obciążającym VRAM. Takie to tekstury, oprócz VRAMu praktycznie nie wpływają na wydajność, a w znaczącym stopniu wpływają na jakość oprawy (pomijam RotR, gdzie zmiana tekstur na najwyższą wartość nie wpływała na jakość, przynajmniej w FHD, a kosztuje 2.5GB). Czy bym kupił? Jeżeli byłoby mnie stać, to tak (oprócz VRAMu otrzymujemy ~11% wzrost wydajności), choć i tak starałbym się nie przekroczyć 1250zł, oraz szukać konstrukcji 2-wentylatorowej.

Link to post
Share on other sites

@blaven , ale gtx-y 1060 nie różnia sie tylko pamięcią, jeśli nie wiesz, 6gb jest mocniejsza pod względem architektury http://www.gamersnexus.net/hwreviews/2604-gtx-1060-3gb-vs-6gb-benchmark-review?showall=1

jakby miały taką samą architekturę to w 1080p wydajność byłaby identyczna, mimo mniejszej ilości vram) i nawet w ultra (bo różnice w tej rozdz sa niewielkie, jak to było przedstawione w teście na benchmarku)

Wiele osób uważa ze to tylko róznica vramu , a  3gb jest słabsza, stąd te polecanie droższej o 3 stówy "szóstki"

a te karty to jak rx470 i rx480, ten pierwszy tez jest z deka wycięty

 

moim zdaniem nvidia dała du*y ze nie nazwała tej karty np gtx1055 czy jakoś tak, wtedy byłoby jasne, ze to nie ten sam model

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...