Skocz do zawartości

Upgrade mojej ,,spawarki"


Recommended Posts

Właśnie nie wiem jaką płyte do tego ogólnie też nie wim czy ten procek jest ok tylko 2,8 na rdzeniu? Przydała by się też możliwość podkręcenia w późniejszym czasie a nie wiem czy jego można jeszcze podkręcić


Mam metlik w głowie tyle tego wszystkiego jest.

kajtek. a czy ten zasilacz da sobie rade? przypomnę że docelowo ma być 32gb ramu, I czy ten procek będzie dobry? Może jakiś do 900zł okaże się lepsz.

Co do płyty głownej może ta? http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=70672 Ogólnie brakuje w tym sklepie opcji wyszukiwania ile slotów na ram ma płyta chciałbym aby miała 4x8gb

Link to post
Share on other sites

 

 

Właśnie nie wiem jaką płyte do tego ogólnie też nie wim czy ten procek jest ok tylko 2,8 na rdzeniu? Przydała by się też możliwość podkręcenia w późniejszym czasie a nie wiem czy jego można jeszcze podkręcić

 

Wszystko da się zrobić tylko trzeba dopłacać.

 

 

 

kajtek. a czy ten zasilacz da sobie rade?

 

Tak

 

 

 

Może jakiś do 900zł okaże się lepsz.

 

i5 7400 bądź i5 6400 na H170 / B150 Hyper od Asrock pod OC

 

 

 

Co do płyty głownej może ta?

 

Może być.

 

 

 

Ogólnie brakuje w tym sklepie opcji wyszukiwania ile slotów na ram ma płyta chciałbym aby miała 4x8gb

 

Przecież widać na zdjęciu 

Link to post
Share on other sites

Wstępnie zrobiłem sobie taki zestaw:

 

Ta płyta główna Gigabyte ma napisane że pamięć ram 2400 może być zastosowana przy użyciu procesora 7 generacji a nie jestem pewien czy ten mój i5 7400 sie łapie :(

 

Też nie ogarniam tych chipsetów b250 b150 h170 który jest lepszy i jakiej płyty szukać żeby najlepiej wykorzystać potencjał tego procesora?

 

Jeżeli już wybiorę MOBO to muszę aktualizować biosa? Bo gdzieś wyczytałem że do poprawnego działania Kaby Laka jest wymagany jakiś 7.10 a większoć płyt ma jeszcze 7.0 ogólnie z tym to nie mam pojęcia o co chodzi.

 

Cena: 1657zł bądź 1667zł gdybym wybrał opcje z ramem 2400 (ceny bez karty)

Różnica mała a rodzaj ramów może ma istotny wpływ 2133 vs 2400

 

PS. Sorry za te linki ale nie wiem jak zrobić aby dać odnośnik i zmienić z adresu url na nazwę :(

Edytowane przez Swir_93
Link to post
Share on other sites

 

 

lecz tu mam zagwozdkę bo karata które mnie interesują maja podane aby zasilanie było 400w plus ten procek ma 65w wymagane więc już przewyższa a gdzie pobór mocy przez inne podzespoły?

 

Wystarczy ten VS 450W

 

 

 

bądź Gigabyte GeForce GTX1060 WF2

 

Trzymaj się tego

 

 

 

Gigabyte GA-B250M-DS3H

 

... i tego

 

 

 

Ta płyta główna Gigabyte ma napisane że pamięć ram 2400 może być zastosowana przy użyciu procesora 7 generacji a nie jestem pewien czy ten mój i5 7400 sie łapie

 

 

Tak. Siódma generacja to właśnie Kaby Lake i5 7400

 

 

 

Jeżeli już wybiorę MOBO to muszę aktualizować biosa? Bo gdzieś wyczytałem że do poprawnego działania Kaby Laka jest wymagany jakiś 7.10 a większoć płyt ma jeszcze 7.0 ogólnie z tym to nie mam pojęcia o co chodzi.

 

Trzymaj się B250 i pamięci 2400 MHz

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Powoli kompletuje swój sprzęt mam już kartę i zasilacz.

Z zasilaczem mam problem gdyż zauważyłem że wbudowany wentylator w nim nie pracuje :( czy w tym zasilaczu wentylator uruchamia się automatycznie gdy osiągnie jakąś temperaturę?  Zasilacz to Corsair VS450

Edytowane przez Swir_93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...