Skocz do zawartości

Jak zainstalować maskownicę do płyty głównej


Recommended Posts

Na maskownicy są takie "bolce" (takie jak na tym zdjęciu: https://olxpl-ring08.akamaized.net/images_tablicapl/468448214_1_1000x700_maskownica-plyty-glownej-katowice_rev003.jpg),
oczywiście wkładam od wewnątrz, i te bolce albo wchodzą w porty co uniemożliwiałoby podłączenie do nich różnych rzeczy, albo jeśli je wygnę to uniemożliwiają dopasowanie do niej płyty głównej, bo robią za duży odstęp i w obu przypadkach uniemożliwia mi ona (maskownica), umiejscowienie płyty głównej na kołkach do przykręcenia do obudowy. Mam wyłamać te bolce czy jak to się robi? Na razie w ogóle jej nie zamontowałem. 

Link to post
Share on other sites

jak do środka? na zewnątrz portów, mają się opierać o płytę główną, do środka to byś nie podłączył klawy/myszki, bo by ci ta blaszka blokowała

:D nawet nie wiem jak to wytłumaczyć, tyle płyt sie montowało i to jest tak banalne, ze  to sie instynktownie robi :D

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki, choć to dziwne że na wszystkich filmikach montują to bez przeginania, i nie wiem próbowałem trochę przegiąć to, ale na kołki/dystansy płyta mi nie zachodziła, chyba nawet bardziej niż bez przeginania. Może jakoś wejdzie, popróbuję

Edytowane przez Ravcio94
Link to post
Share on other sites

Maskownice montuje się przed zainstalowaniem płyty głównej w obudowie komputerowej. Opcja na wcisk. Nic trudnego. Przymierz do płyty czy wszystkie porty pasują. Może masz inną maskownice niż ta przeznaczona do płyty. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Była razem w opakowaniu oryginalnej, więc raczej mało prawdopodobne, najbardziej niepokoi mnie że przy włożeniu (na wcisk mocno) maskownicy płyta główna nie przystaje do kołków na obudowie. Inna sprawa, że też za bardzo maskownica nie przystaje do płyty głównej. Na razie jej nie montuję zobaczę jak będzie dalej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...