Skocz do zawartości

xperia x8 padł ekran - gwarancja czy niezgodność towaru z...


Recommended Posts

Witam.

 

Nie wiem w którym dziale to napisać ale chodzi o telefon więc dam tu :tajniak:

 

Siostra przedłużyła umowę w erze i zakupiła tel. xperia x8.

Tel. przy sprzedawcy nie był włączany, tylko sprawdziły zawartość opakowania i już.

 

Po 1-2 godzinach użytkowania [sms, konfiguracja wifi, ściągnięte 3 programy z marketu] padło "macanie" w ekranie.

Działa tylko środkowa część ekranu.

Teraz zauważyłem że jak tel. poleży parę minut to przez pół minuty jest dobrze.

 

Pytanie:

oddać normalnie na gwarancję, nastąpi naprawa i ew. wymiana na nowy,

czy od razu można żądać wymiany na nowy bez wad, na podstawie niezgodności towaru z umową? Czy tracę wtedy możliwość skorzystania z gwarancji w przyszłości.

 

Chodzi o to co dla mnie jako klienta jest korzystniejsze i w którym przypadku mogę szybciej dostać sprawny tel. [bo nie ma nic gorszego jak wkur :D ona siostra :)], czy nie ma to znaczenia?

Link to post
Share on other sites

Idź do salonu i powiedź co się stało, przeważnie wymiana trwa chwilę i raczej nie dostaniesz nowego telefonu ale to zależy od polityki firmy :D

Gwarancja liczy się na nowo wydany towar od początku :)

Nie ma czegoś takiego jak wymiana na podstawie niezgodności z umową w przypadku, gdy telefon się po prostu wykrzaczył, następuje wtedy wymiana/naprawa gwarancyjna, której dokonuje producent sprzętu. Przeważnie jest to 3 do 4 tygodni od zgłoszenia załatwiane :)

Link to post
Share on other sites

I masz nauczkę sprawdzać telefon w sklepie przed zakupem.

jakbym przy tym był to na pewno :D

 

dziś byliśmy, Pani zaczęła sprawdzać i wszystko ładnie sprawnie działa, już się śmiałem że nakręcę film i jutro wrócę ale po paru minutach znów działał tylko środek ekranu.

Jest to punkt sprzedaży nie jakiś wielki salon i musimy czekać do wtorku aż dostaną kopię faktury za niego ale miła Pani zapewniła że będzie się starać od razu o wymianę na nowy. Poczekamy zobaczymy. Dzięki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...