Skocz do zawartości

Która to najtańsza pół-pasywna 1050 Ti w Polsce?


Recommended Posts

Szukam 1050 Ti do zastąpienia mojej 750 Ti - całkiem pasywnych rozwiązań na razie nie ma, poza tym jestem do nich lekko zrażony po tym, jak wyzionęła u mnie kiedyś ducha pasywna Gigabyte HD 4850, więc szukam karty pół-pasywnej.

Czy najtańsza, jaką da się u nas znaleźć, to Gigabyte GTX 1050 Ti OC?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem najtańszą, bo na morelach można szarpnąć aktualnie Gigabyte'a w wersji D5, która jest przy okazji pół-pasywna za 699 zł :).

 

Dla zainteresowanych - przyrost wydajności na moim mocno leciwym sprzęcie +40% (średnie klatki w Arkham Knight: 45 -> 64, w Rise of the Tomb Raider: 38 -> 53, Bioshock Infinite: 68 -> 102), więc śmiało polecam :). W dodatku moja poprzednia karta to Asus Strix, podkręcony fabrycznie o 11%, więc różnica do fabrycznej 750 Ti to jakieś 55%, więc porównywalnie z podawanymi w testach przyrostami 60% - co oznacza, że stary dobry, lekko podkręcony Q9650 nie blokuje potencjału karty.

 

Trochę dziwne, że w OC mode w moim egzemplarzu pojawiają się czasami artefakty, ale te kilka MHz mi nie robi różnicy, więc gram w domyślnym Gaming mode - w benchmarku do Arkham Knight i tak w obu trybach średnia liczba klatek wyszła mi identyczna.

 

Gdyby ktoś chciał kartę kręcić, to jednak proponuję inny model, aczkolwiek przy różnicy w cenach moim zdaniem zabawa jest nieopłacalna - lepiej te pieniądze odłożyć na następną kartę :).

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Moja znajoma kupiła taką samą niedawno. Uwagę zwraca niższa cena oraz tryb półpasywny w porównaniu do pozostałych wersji jednowentylatorowych.

Jak się sprawuje pod względem głośności pod obciążeniem? Jest słyszalna?

 

Nawet jeśli wziąć pod uwagę przyrost wydajności, to trzeba też niestety wziąć pod uwagę opłacalność zakupu.

750Ti (od Gigabyte z potencjałem OC) mój kumpel kiedyś kupił nowy za 499 zł.

1050Ti najtańszy obecnie to 699 zł. (+40%)
 

Jeśli pomnożyć twoje FPS na 750Ti razy te 140% wartości którą wydałeś na nową kartę:
Batman - 45 -> 63
RotTR - 38 -> 53
BioShock - 68 -> 95

Wyniki są niebezpiecznie blisko siebie, i podwyższone liczby wydają się zwyczajnie wynikiem wydania większej kwoty... Trochę szkoda, jeśli wziąć pod uwagę że wspomniane układy dzieli 3 lata.

 

Oczywiście jest 2x więcej pamięci i nowe technologie + wsparcie w sterownikach, ale jednak pozostaje jakiś niesmak... przynajmniej w polsce, gdzie wszystko ostatnio drożeje.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Chyba nie jest :). Nie zdążyłem dokładnie jej przetestować, ale przynajmniej ja nie słyszę, żeby robiło się wyraźnie głośniej - a komputer mam względnie cichy.

 

W kwestii opłacalności, to interesowała mnie karta o jak najniższym TDP, a w tej chwili w kategorii <=75 W mamy do wyboru tylko 1050 Ti albo Radeona 460, zresztą jest to pierwsza przyzwoita karta od czasu 750 Ti o tak niskim TDP. Od 460-tki jest wyraźnie szybsza.

 

A moja 750-tka, sprawdziłem, kosztowała mnie w 2014 roku dokładnie 622,92 zł, więc różnica nie jest już tak duża :). 1050 bez Ti z 2GB pamięci startują od 569 zł...

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dobra, cofam co napisałem :). Karta się kręci bardzo ładnie :). Rdzeń może bez szału, 1500 MHz vs 1290 MHz referencyjne (chociaż to nadal +16% gratis) - bez grzebania w napięciach itp., tylko podniesienie częstotliwości, pamięć zaś z 7008 MHz na... 8800 MHz :).

 

W 3DMarku Fire Strike 7.025 punktów - całkiem nieźle, jak na takie stare pudło :).

Link to post
Share on other sites

Troszkę źle to mierzysz (te procenty) - bo base clock nie ma znaczenia, liczą się tak naprawdę wyniki pod obciążeniem, gdzie dopiero widać, czy karta potrafi utrzymać stabilny zegar Boost.

Najlepiej to sobie porównać tak:
http://www.3dmark.com/compare/fs/10679427/fs/11754835 (12-14%)

 

Dla porównania przyrosty z podkręconego Asusa GTX 970 Strix (15-17%):
http://www.3dmark.com/compare/fs/8528275/fs/5887031

Przy Graphics Test 1 i 2 masz +% przyrost wartości FPS w miejscach graficznych gier po podkręceniu.
Albo poprostu Graphics Score - to jest średni przyrost z obu Graphics testów.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

CPU nadal mocne :D. Trochę się jednak za bardzo rozpędziłem - mimo, że w 3DMark wszystko wyglądało ładnie, to po przećwiczeniu dłużej Rise of the Tomb Raider musiałem zejść z pamięciami do 8700. Artefakty przestały się (chyba) pojawiać przy 8730, ale to i tak niewielka różnica, więc ustawiłem równe 8700...

Link to post
Share on other sites

Proponuję weryfikować overclock na FireStrike Ultra lub Extreme Stress test. Nic tak bardzo nie obciąża karty w warunkach naturalnych, jak poprostu wysoka rozdzielczość (4K).

Link to post
Share on other sites

Nie.
Niektóre karty mają zablokowaną regulację i/lub zablokowany wentylator na stałe.
Te karty które nie mają "z pudełka" trybu półpasywnego, najpewniej nie da rady samemu zrobić półpasywnymi.
Obroty wentylatorów można regulować na kartach gdzie wentylatory nie są zablokowane (działają w trybie PWM).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...