Skocz do zawartości

Pomoc w podkręceniu procesora Core2 duo E6750 i podzespołów


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w temacie jw. Wszelkie informacje, sugestie i rekomendacje jak najbardziej mile widziane. Wcześniej nigdy nie podkręcałem procka. Dlatego proszę o linki, informacje szczegółowe krok po kroku, jak całą operację bezstresowo i uszkodzenia procka przeprowadzić.

 

Upgrade będzie dotyczył:

1) podkręcenie procesora na maxa myślę tak 3,2 do 3,7 GHz

2) dołożenie 2 GB Ramu Patriot ( takich samych jak mam w zestawie) i podkręcenie

3) wymianę karty grafiki z uszkodzonej na nową i ew. podkręcenie

Co do grafiki to po głębszych przemyśleniach jednak zrezygnuję chyba z R5770 na rzecz Geforce GTS450 lub jeszcze większy upgrade na gtx460 ( tu będzie już potrzebny mocniejszy zasilacz myślę, aby nie zajechać chiefteca.)

 

Tematy powiązane:

dot. modernizacji: viewtopic.php?f=8&t=24114

dot. zasilacza: viewtopic.php?f=20&t=24240

dot. karty grafiki: viewtopic.php?f=30&t=23937

 

PS.

w którym miejscu, ustawieniach na benchmarku mogę uzupełnić stopkę z info jaki mam zestaw komputerowy (nie chcę za każdym razem powtarzać opisu w danym temacie).

Link to post
Share on other sites

w którym miejscu, ustawieniach na benchmarku mogę uzupełnić stopkę z info jaki mam zestaw komputerowy (nie chcę za każdym razem powtarzać opisu w danym temacie).

Panel użytkownika/Profil/Edytuj podpis. To na Forum. W portalu wchodzisz w "Moją stronę".

 

GTX460 to bardzo dobra karta i wypadałoby mieć do niej czterordzeniowca. :)

 

Kręcenie procesora i pamięci odbywa się jednocześnie. W BIOSie podnosisz taktowanie szyny systemowej - FSB. Robisz kroki co kilka MHz, zapisujesz ustawienia i sprawdzasz stabilność programem OCCT, jednocześnie kontrolując temperatury w CoreTemp. Nie powinny przekraczać 70 stopni na rdzeniach. Odpalasz test Large Data Set i priorytet wysoki na 20-30 minut. Jak już będziesz miał kilkaset dodatkowych megaherców, to robisz dłuższe testy. Jeśli komputer będzie się zawieszał, OCCT przerwie pracę i to nie z powodu temperatury, tylko błędu, to zmień mnożnik/dzielnik pamięci RAM w BIOSie tak, żeby pracowały wolniej. I tak RAM nie ma dużego wpływu na wydajność.

 

Jak będzie Ci brakowało pieniędzy na grafikę albo zasilacz, to odpuść sobie pamięci.

Link to post
Share on other sites

Panel użytkownika/Profil/Edytuj podpis. To na Forum. W portalu wchodzisz w "Moją stronę"

Sorki, ale wgapiam się w ten panel i nie widzę gdzie :D:):[ sciana: :help: !!!

Napisz, proszę bardzo dokładnie w co kliknąć bo oszaleję dziś z tą kwestią. Już wszystkie opcje przetestowałem ... no prawie wszystkie bo widocznie jest jeszcze jedna skuteczna... :)

 

Edit: Ufffff.... znalazłem Wielkie dzięki.... :D

 

GTX460 to bardzo dobra karta i wypadałoby mieć do niej czterordzeniowca.

 

no tak dlatego w wersji minimalnej będzie tylko podkręcenie na "razie" procka aby był żwawszy do nowej grafy. Pośrednio końcowo na tej płycie i pamięciach pozostaje mi tylko Quad jakiś z max. zegarem pod 775. (bez wymiany płyty) i podkręcenie pamięci. Płyta P35 DS4 ma do 1333Mhz. W innym wypadku "nowy zestaw na DDR3 i wyższych częstotliwościach ale to już rewolucja w nowe i drogie.

z GTX460 to porównując ta całkiem ma fajną cenę i parametry http://sklep.sferis.pl/produkt/24335-gi ... clock.html

choć wiadomo że w górę nie ma limitu. Trzeba jednak przyznać że te GTX460 to udane układy.

Na początku myślałem że R5770 , ale jak tak dłużej zacząłem czytać i porównywać za tą cenę to starsze modele Ati są porównywalne z tą wersją, a GF w tej kategorii mają lepsze wyniki. Jedyny + tych kart ( nie wszystkich modeli to stosunkowo umiarkowany pobór mocy w stosunku do GF. Dlatego bardzo trzeba uważać i czytać specyfikacje kart bo R5770 nie równy R5770.

Pośrednikiem między R5770 a GTX460 to GTS450 np. ta http://sklep.sferis.pl/produkt/29648-pa ... -3696.html

 

Najpierw chcę podkręcić procek. Czy to prawda, że przy 2x 1GB łącznie 2GB lepiej się podkręca core z pamięciami niż przy 2x2GB razem 4GB ?

 

Co do kolejności to będę chciał upgrade i overclocking zrobić procka, porobić testy aby chodziło wszystko stabilnie, dokupić grafikę, zobaczyć jak daję sobie z nią zasilacz, jeśli nie nowy zasilacz, pamięci, nowy procek. Później to już tylko nowa puszka. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...