Skocz do zawartości

Recommended Posts

Stwierdziłem, ze zrobię bratu upgrade PC tak więc od razu przychodzi mi na myśl zmiana CPU i mobo, obecnie ma tam Q6600 @ 3.0GHz i myślałem nad złożeniem PC na LGA 1156.

 

Niektóre mobo 1156 obsługują USB3, DDR3, SATA3 więc to zdecydowany plus bo idzie wsadzić SSD, no i Q6600 super chłodny też nie jest a DDR2 jak było drogie tak nadal dziad nie chce tanieć i bardziej opłacalnie idzie dorwać 4GB DDR3 niż 2x2GB DDR2.

 

Jest sens za niewielką dopłatę zmieniać Q6600 na i5-750/760 (ew. i7 920 jak byłaby super okazja) i kręcić ile wlezie [przynajmniej dobić do 3,6GHz]?

 

Rozmyślałem też nad sandy/ivy ale taki i7-760 na 4.0GHz wydaje się wydajniejszy od zablokowanych i nisko taktowanych sandy/ivy a ludzie powariowali z cenami płyt głównych pod tą podstawkę gdzie za H61 [bez SATA3, bez OC] wołają jak za nowiuśkie B75 podczas premiery Ivy.

 

Zastosowanie PC to oczywiście gry, fejsbuki, internet, filmy. Grafika to mocno wykręcony HD5770 ale też planuję ją kiedyś zmienić.

 

Tak więc, zmieniać na 1156 czy jeszcze katować tego Q6600 aż padnie?

Link to post
Share on other sites

A nje lepiej 1155? W tym momencie ceny sa znakomite. Troszke nowszy sprzet...

 

Business is business - płyty 1155 na alledrogo kosztują więcej niż podczas premiery lub tyle samo :wariat:, a jest to już używany i kilkuletni sprzęt, nic lepszego od H61 w cenie do 200zł nie ma albo ja ślepy jestem. Za GA-B75-D2V jakiś Janusz życzy sobie 230 zł, gdzie tyle to kosztowała nowa z 3 letnią gwarancją w dniu premiery :lol:

Sam początkiem 2013 roku kupiłem nowiutką GA-B75-D3V za bodajże ~250zł.

 

Na 1150 sytuacja wygląda nieco lepiej ale za mobo+i3+8gb wyjdzie ponad 600zł.

 

Jest jeszcze opcja taka, że mam w domu ASRock H81M który leży w pudełku od czasu zmiany mobo ale sytuacja wygląda tak, że ma kilka zagiętych pinów, mianowicie po podmianie mobo w moim PC, sierściuch podczas mojej nieobecności skorzystał z momentu gdy płyta po podmiance leżała jeszcze na biurku bez założonej osłonki na socket i wygiął 3-4 styki w sockecie :sciana: Nie chce mi się przekładać cpu/ram z peceta i testować jej, ale możliwe że udało by się je jakoś naprostować i wsadzić tam i3 lub g3258, dokupić ram i zamontować w PC brata.

 

Powstrzymuje mnie na razie to, że wolałbym "pełne 4 jajka a nie 2 implanty" do PC a i5-760 z mobo idzie wyrwać w okolicy 400zł

Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

 

Na 1150 sytuacja wygląda nieco lepiej ale za mobo+i3+8gb wyjdzie ponad 600zł.

 

 

 

Chyba trochę przesadziłeś, szukaj dobrych ofert na 1155, znajomemu dwa tygodnie temu znalazłem ofertę z i7 2600 + mobo od asusa pod oc  nie pamiętam dokłądnego modelu, ale jakiś gorszy Asus p8z68, cena była 700zł ale chyba coś jeszcze utargował 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...