Skocz do zawartości

Wybór karty graficznej


Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad wyborem karty do mojego PC .Komputer jest "świeży" poskładałem go około 4 miesiące temu oto specyfikacja:

 

Procesor: intel i7 6700K (chłodzony fortisem 3) nie podkręcony byłem zadowolony z wydajnośći

Płyta główna:Asrock z170 extreme 4

PSU: XFX core TS 550W

RAM:Hyperx savage ddr4 2133 Mhz 64 gb

dyski:samsung SSD 256 gb i seagate 2tb

 

Gry w jakie gram ( lub zamierzam zagrać) WoT , LOL , GRID, Rise of Tomb Raider (zamierzam zagrać),Gta V , wieśiek 3

 

Obecnie gram na integrze i do Sieciówek wystarcza ale do pozostałych tytułów niestety nie.tutaj mam 1 pytanie czy warto poczekać na vege i czy jej premiera jak się nie myle za 3 dni może wpłynąć na ceny. 2 pytanie mój budżet to +/-1000-1500 zł i zastanawiam się nad kartami AMD ponieważ mój monitor samsung cuverd obsługuje ich technologie freesync itd. Myśłałem nad następującymi kartami:

 

rx 480 od Sapphire wersja 8 gb

radeon fury od Sapphire

gtx 1060 od asusa wersja 6 gb

 

Na komputerze równierz dorabiam zajmując się obróbką i renderingiem wideo , 50% gry/50% praca i tutaj proszę o pomoc w wyborze oraz orientacyjnie kiedy zakupić sprzet 

 

Za pomoc dziękuje :) za błędy przepraszam :(

 

zapomniałem dodać za 1 miesiąc przesiadam się na win10 (jak ma to jakieś znaczenie)

Edytowane przez EVO11
Link to post
Share on other sites

Ja również polecam RX 480 w wersji GTR od XFX'a. Ale z czystej ciekawości poczekaj parę dni z zakupem bo na CES 2017 dopiero będą zaprezentowane i wtedy poznamy wstępne możliwości tych kart natomiast do sprzedaży trafią później. Nie wiem dokładnie kiedy ale trochę to potrwa. 

Edytowane przez M4St3R
Link to post
Share on other sites

To moze podlacze sie do tematu, rowniez szukam karty graficznej do okolo 2200 PL posiadam bardzo zblizony sprzet do kolegi i tak jak autor zajmuje sie pol-profesjonalnie obrobka video, ostatnimi czasy pogrywalem sobie w SW:TOR ale na zintegrowanej grafice od czasu do czasu pojawiaja sie artefakty co nie specjalnie mnie zadowala i chcialbym juz dokupic grafike zeby nie meczyc procesora, osobiscie zastanawialem sie nad (w kolejnosci) GTX 1070 JETSTREAM / ASUS / MSI, interesuje mnie zeby karta byla wydajna poniewaz nie zamierzam przez dlugi czas jej podkrecac wiec bedzie chodzic na fabrycznych zegarach oraz co wazne zeby byla cicha oraz chlodna, czytalem bardzo duzo recenzji 1070 / Radeonow RX i im wiecej czytam tym mniej wiem, osobiscie interesuje mnie rozwiazanie przyszlosciowe dlatego czy bedzie to Radeon czy Nvidia  nie ma wiekszego znaczenia a rozdzielczosc w ktorej aktualnie pracuje to 1080p, oczywiscie z czasem mozliwe ze przeskocze na 1440p ale wydaje mi sie ze do tego czasu karta moze byc nie wystarczajaca do "nowych gier"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...