Skocz do zawartości

Netbook czy ultra lekki notebook !?


Recommended Posts

Hej ,

 

Poszukuje rady w sprawie wyboru sprzętu. Sprawa wygląda tak że generalnie mój stary dell jest w stanie hm ... no zaczyna umierać staruszek i potrzebuje go zmienić.

Potrzebuje sprzętu głównie na studiach więc musi być w miarę poręczny ale z drugiej strony w miarę wydajny. Ściśle mówiąc to chciałbym mieć sprzęt do pracy , przeglądania internetu i filmów. O graniu nie ma mowy pewnie (choć byłoby miło) * w takich kategoriach i w sumie to nie jest priorytetem. I teraz mam dylemat bo czytałem dużo o netbooku asus 1201 n bodajże i wydaje się że jest to dobre rozwiązanie ale z drugiej strony przydała by się chociaż 15 calowa matryca. Da się znaleźć kompromis między wydajną baterią , wagą a dobrą wydajnością sprzętową ?

Bardzo proszę o rady i z góry dziękuje

Tomek :-)

 

 

PS * Z doświadczenia wiem że lepiej kupić konsole i myślę o zakupie X360 ale nie wiem czy nie lepiej poczekać na nowy model który nie wiadomo kiedy się pojawi :)

Chociaż zagrał bym w GTAIV

PS2 Oprócz tego asusa 1201 n istnieje sprzęt co ma w nazwie thinkpad edge

i napisali na jakimś portalu że to stanowi kompromis i wpasowuje się w moje kryteria ale kosztuje 2400 złotych a dla mnie półka cenowa asusa 1600 jest ostatnią półką

PS3 Sry za chaotyczne pismo , zmęczenie ;-).

Link to post
Share on other sites

Zastanów sie nad tym notebookiem:

http://allegro.pl/dell-inspiron-1470-14 ... 80894.html

Mało opłacalny, a o GTA IV można na nim zapomnieć.

Najważniejsze że w komputroniku można go dostać na raty

Na komputroniku się niczego nie kupuje - przepłacisz i to kilkaset złotych.

 

Ogólnie ciężko coś polecić - szkoda, że nie powiedziałeś jaki masz max budżet. Moja propozycja:

http://www.x-kom.pl/p/60964-notebook-la ... vd-rw.html

300 zł. więcej ale notebook znacznie wydajniejszy :D

Link to post
Share on other sites

Tak wiem że komputronik jest jednym z ,,nie dla idiotów'' tylko że daje mi możliwość kredytu.

Myślę o granicach 1600 i ten dell mnie przekonuje bo a > to jest dell b > ma dobre wymagania sprzętowe c> duży dysk i inne bebechy podobne do asusa ... Z gta IV to taki mały żarcik wiem że co najwyżej to uruchomił bym na netbooku gta III ale nie na tym się skupiam jak wyżek :-) ( Gta III i liberty ahh stare czasy ) ...

Co do acera hm .. No jest on większy od della i nie wiem czy będzie on poręczny na razie ciężko mi sobie wyobrazić tego della w teczce co dopiero acera chociaż mam nadzieje że 14 cali to będzie coś widoczne na ekranie :D ... W domu mam monitor samsunga stary lcd to się podłączy i już jest 17 :)

Student potrafi ..

Dzięki za propozycje :) .. To teraz są 3 ale generalnie do tych 2 się skłaniam

Link to post
Share on other sites

Nie pojawiło się więcej propozycji jak na razie ale to nie szkodzi bo jestem prawie zdecydowany na tego della :[.

W takim razie temat można zamknąć :).

 

Pozdrawiam i dziękuje

 

 

PS A jeszcze jedno pytanie co do della .. Kiedy była jego premiera? Nie ma nic o tym modelu na oficjalnej stronie della

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...